Gmail: képek automatikus megjelenítése

A gmail a következő értesítést írta ki ma reggel:

"""
Hogyan tartja biztonságban a Gmail a képeket

Egyes feladók kártékony módon próbálnak használni külsőleg linkelt képeket, azonban a Gmail olyan intézkedéseket alkalmaz, amelynek köszönhetően a képek biztonságban töltődnek be. A Gmail az összes képet a Google képekhez használt proxyszerverén keresztül küldi át, és megjelenítés előtt átkódolja azokat, hogy a következő módokon óvja Önt:

A feladók a képek betöltésével nem szerezhetnek meg olyan információkat, mint az Ön IP-címe és tartózkodási helye.
A feladók nem látják az Ön böngészőjében lévő cookie-kat, és nem tudnak beállítani újakat sem.
A Gmail ellenőrzi a képeket az ismert vírusokkal és rosszindulatú programokkal szemben.

Bizonyos esetekben a feladók tudhatnak róla, hogy a címzett megnyitott egy adott üzenetet, amelyben egyedi képlinkek szerepelnek. Mint mindig, a Gmail megvizsgál minden üzenetet gyanús tartalmakat keresve, és ha potenciálisan gyanúsnak ítél egy feladót vagy üzenetet, a képeket nem jeleníti meg, a rendszer pedig rákérdez, hogy szeretné-e megtekinteni azokat.
"""

Csak én vagyok hülye vagy ennek tényleg nincs sok értelme? Ha én spammer lennék, akkor a kép URL-jébe GET paraméterként tenném bele a címzett egyedi azonosítóját. Így ha valaki letölti a képet, akkor a feladó tudni fog róla (!) hogy a címzett megnyitott egy üzenetet. Az egyetlen kivétel az lehetne, ha a Gmail azokat a képeket is letöltené a saját proxy-jával amiket soha senki nem néz meg. De konkrétan erről nem írtak semmit. Hogy van ez?

Hozzászólások

Mondjuk tovább gondolva, a cookie elrejtésnek tényleg van értelme. Nem értelmetlen. De a GET paramétereket ők sem tudják kivédeni. Kíváncsi lennék hogy mit tartanak ők "potenciálisan gyanúsnak ítélt feladónak".

Automatikus olvasási visszaigazolás bekapcsolva...

"Csak én vagyok hülye vagy ennek tényleg nincs sok értelme? Ha én spammer lennék, akkor a kép URL-jébe GET paraméterként tenném bele a címzett egyedi azonosítóját. Így ha valaki letölti a képet, akkor a feladó tudni fog róla (!) hogy a címzett megnyitott egy üzenetet. Az egyetlen kivétel az lehetne, ha a Gmail azokat a képeket is letöltené a saját proxy-jával amiket soha senki nem néz meg. De konkrétan erről nem írtak semmit. Hogy van ez?"

neked naponta hány spam-et enged űt a gmail? nekem idén még egyet sem.

Nem hiszem, hogy a tipikus spammer vakvilágba küldözget levelet random generált címekre. Vagy ha küld levelet olyan címre, ami már nem létezik, nem hiszem, hogy nagyon foglalkoznak vele, eleve a visszapattanó vissza se szokott menni hozzájuk. Mellesleg havonta maximum 1 spam jön be az inboxba Gmailen. Tehát ebből a szempontból nem oszt, nem szoroz, hogy kap-e visszajelzést.

--