Asrock 970 Extreme 3 R2.0 részei,tápfesz kapcsolatos kérdések.

Fórumok

Az alaplappal kapcsolatos képet és jelölést itt találjátok meg.
Ha a pirossal jelölt részre csak egy 4 pines csatlakozó megy a tápomból(FSP400-60APN) akkor melegedhet a kékkel jelölt rész jobban mintha 2 db 4 pines(vagy 1 db 8 pines van az új tápokon erre?) csatlakozó menne a tápból a pirossal jelölt részhez?
A VRM a naranccsal jelölt rész ugye?

Hozzászólások

Szvsz azért melegszik, mert azalatt a nagy borda alatt egy negyed négyzetcentiméteres chip van. Egyszerűen elérkezett oda a technológia, hogy a chipek mérete annyit csökkent, hogy nagyobb a hőtermelés, mint amekkorát a felületen le tud adni. Nekem egy Gigabyte ga-870a-ud3 van, ott hasonló az elrendezés http://hu.gigabyte.com/products/upload/products/1998/6cf4.jpg és a borda alatti chip felülete kisebb mint a kisujjam körme. (Ráadásul linux alatt az lm_sensors szerint 85 fokos, rámhozta a frást, windows alatt aida64 meg 35 fokosnak mondja az alaplapot.)

---
A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt.
Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!
Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának.

Nekem olyan 60-63°C körüli winen. Csak az a baj, hogy a proci hűtő ventilátorának fordulatát ezután állítja a lap. A proci hiába nem megy feljebb 36°C-nál mégis a cpu hűtő max fordulaton van.
Nekem a HWMonitor nevű alkalmazás CPUIN-ként hivatkozik erre az értékre míg az Axtu(asrock extreme tuning utility) CPU temperature-ként. Az axtu egyértelműen hazudik, mivel le vettem a a gép oldalát és futó játék(wot) mellett végig tapogattam a bordákat. Mivel a Hyper tx 3-ban a végéig kiér a réz hővezető cső és tapintásra majdnem csak hideg és a HWMonitor szerint az FX-6300 36°C körül mozog, ezért nem hiszek az axtunak. A proci mellett a vrm ami langyos és a chipset(kékkel jelzett részre gondolok ezalatt) az ami forró.
Próbáltam uefi-t frissíteni, a legújabb van fent, de ugyan az a helyzet. Így elkezdtem a tápegységre gyanakodni, de ezek szerint az sem lehet ludas.
Az alaplap nincs 2 hetes, szóval garancia van rajta, csak ha ok nélkül járatom meg a garanciafutárt akkor én állok minden költséget. Szóval az a kérdés, hogy az alaplap rossz?

Szar AMD chipset. https://www.dropbox.com/s/tig1l2vsrlr9nv6/HWMonitor.png
Tapintásra az enyém is meleg, épp csak meg tudom érinteni, ergo minimum 50 Celsius-fokos, én újrapasztáztam, aztán paráztam tovább, de játék alatt sem csinál semmit, a gép stabil. Ennek ennyi az üzemi hőmérséklete, úgy látszik.

---
A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt.
Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!
Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának.

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_AMD_chipsets
14w körüli az északi híd TDP-je.
Gyári processzor hűtő mellet , a processzorról leváló levegő hűtené a bordát.
Csak a te processzor ventilátorod oda nem nyom levegőt.
Nekem eddig az összes AMD északi híd melegedett a 780-óta.
A ház hátsó 12cm-es PWM szabályzású hűtőventilátorát , átszereltem az oldallapra a processzor cső helyére.
Az alaplap házhűtő helye szabályozza azt.
A 990FX ami pedig 20w TDP-jű nem megy 40°C fölé , 24°C szoba hőmérséklet mellet.

Nem, nem melegedhet semmiképpen sem jobban a kékkel jelölt rész attól hogy csak 4 tüskét kötsz be. Lokális melegedést okozhat a kábelen és a csatlakozóban, de ennél tovább nem terjedhet.

Igen, a narancs a VRM. 4+1-es konfiguráció.

Hozzátenném még hogy pont ezért ajánlgatom (mert kevésbé melegszik és precízebb a VRM) az M5A99X EVO Asus lapot, annak 6+2-es VRM-je van.

Még annyi, hogy AMD esetén nem izgatna különösen a chipset melegedése, az Nvidia volt híres a rossz chipset bondingról.