Hálózatot átvinni 30 méterig Lan kábellel?:)

Üdv mindenkinek
Ismerősöm szeretné átvinni a másik házához a netet, úgy hogy nem akar újabb előfizetést így is van neki már 2. (Egyik a házánál, másik az élelmiszer boltjában)
Ezen agyaltunk hogy kb 30 méter a másik ház, sima lan kábellel megoldható lenne?
Mert én úgy tudom hogy 15-20 méter után csökken a jel kábelen keresztül, vagy legalábbis mintha rég olvastam volna róla. Routerben lenne hely a + gépnek:)
Újabb internet előfizetést ezért nem nagyon szeretne mert csak alkalmakkor használná, házibuli stb.
Kültéri wifi antennába kettőbe szerintem ezért nem érné meg beruházni.
Előre is köszönöm a segítséget:)

Hozzászólások

Elméletileg 90m-ig (+2x3m) jó vagy...
Cat 5e UTP

Két ház között a villámvédelem lesz a problémás.

30 méter wifi-vel is kell hogy működjön. Legalábbis ha nincs túl sok fal az útban. Nálam is megy, két B30-as falon keresztül.

Sima ügynek látszik, de túlfeszültség védő legyen mind a két végén, különben időnként cserélgetni kell majd a hálózati eszközöket, esetleg nagyobb baj is lehet.

A potenciálkülönbséggel is érdemes számolni, főleg, ha régi az épület elektromos rendszere, kontár volt a villanyszerelő, vagy nem egy hálózaton van a két épület.

Ha úton is át kell kelni akkor inkább mondjon le róla.

Érdemes itt is megfontolni az optikát, legalább egy számolás erejéig. Egyáltalán nem ritkák ma már a splicerek, nem esélytelen, hogy olcsóbban megússza hosszútávon mint az UTP/FTP dróttal (villám, potenciálkülömbség érdekes dolgokat okozhat). Használt média konverter is akad...

Apósom is kertek alatt vezette át hozzánk a zoxigént, szerintem ennek a többszöröse volt a távolság, működik a dolog.

amikro meg pesten laktam kersteshaszi ovezetben, akkor 90 metert voltak vezetve a bitek, kulteri FTP kabelen.
megpedig ugy, hogy arra jott a kabeltv-s, adtam neki egy 20-ast, es az oszlopokon athuzta....
evekig semmi gond nem volt, aztan elkoltoztem...
szoval mukodhet siman.

Megpróbálkozhatsz egy Powerline eszközzel is, csak azonos fázison legyetek.. :)

Ha két, egymás mellett lévő telekről van szó, és a villámvédelmet korrekten meg tudja csináltatni, akkor működhet.
Ha közterületet érint, közút fölött húzódik a nyomvonal, akkor ott a kivitelezés engedélyköteles. Ha "csak" a szomszéd telke esik útba, akkor vele kell megállapodni. Ez a kábel anyagától függetlenül felmerül, mint kérdés.
A wifi-t nem vetném el - irányított antennával átlőhető ott is, ahol légvezeték kiépítésére nem kap engedélyt/hozzájárulást, villámvédelemről persze (antenna+kültéri) itt is gondoskodni kell.