ELTE-IK tananyagok

Fórumok

Jelentkeztem ELTE-IK Programtervező Informatikus szakra. Előtte megpróbáltam a BME-VIK Műszaki Informatikát és mert elhittem, hogy elég ZH előtt pár nappal tanulni, meg régen matekoztam előtte (2 év kiesett OKJ miatt) azt se túl sok erőbedobással és még dolgoztam is mellette és fiatal voltam és buta, sikerült nem teljesítenem az első éves kredit minimumot.

Most szintén dolgozom, de nem szeretnék ugyanebbe a hibába esni. Bár még nem tudom, hogy felvettek-e, de egyrészt jó esélyem van rá, másrészt nem árthat egy kis tanulás.

Az lenne a kérésem, hogy aki ELTE-IK-ra jár, erre a szakra, az linkeljen nekem első (két) féléves anyagokat, hogy szeptemberben ne úgy üljek be az iskolapadba, hogy "ez így most mi". Szeretném átböngészni, hogy mennyiben tér el a BME-s tananyagtól, illetve ha a szükség úgy hozza, akkor magán matekleckéket is akarok venni.

A Matek a leggázosabb, attól félek a legjobban, C oké (gondolom az lesz a kezdés), tölteléktárgyakat meg csak tanulni kell (közgáz, stb). Mivel folyamatos munka mellett nem lesz időm még az esetleges hiányosságaimat is pótolni évközben (8 év alatt sokat felejtettem a középiskolás matekból) ezért szeretném még nyáron felmérni azt, hogy mi a hiányosságom és megtanulni.

Köszönöm!

Hozzászólások

Annyit tudok, hogy analízissel sokkal lassabban haladnak, cserébe jóval alaposabban belétek verik. Első félévben talán csak deriválásig juttok el.

Le lehet ennek a lényegét nyomni simán annyi idő alatt.
Csak az elte-n matekos tárgyaknál általában nem a lényegre törekszenek :D

Ráadásul állítom hogy, a végén gyakorlatból nem tudunk többet nálatok semmivel, sőt...
Elméletből elvileg sokkal többet tudunk, valójában ez kevés embernél van így szerintem :)

BME VIK-en is. Az más kérdés, hogy a társulat jó része még mindég úgy gondolkodik, hogy ha megjelenik egy integráljel, akkor azt hogyan kell kiszámolni. Pedig az (egy bizonyos fok után) senkit sem érdekel. Többek közt érzésem szerint ezért nem bírják követni az emberek az Elektromágneses Tereket.

ha jol sejtem ilyet keresel:

immanuel60.hu/tag/1-felev/
kis info:
informatikus.blog.hu/2009/04/16/elte_ik_vs_szte_ttik
ha kell még szolj :)

Unom a szitázását,irodai melót keresek nettó180 K-tól,iroasztalal,csinos titkárnők közelében...
Hejesirásom köztársosági elnök támogatásával jött létre.
De keresek helyeseniró billentüzetet ís akár.

Köszönöm szépen, ilyenekre gondoltam. Esetleg nem csak matekot is tudtok linkelni? Pl. hogy néz ki egy eslő féléves órarend.

Kicsit azért megijedtem:) De utolsó próbálkozás lesz, ha nem tudok diplomát szerezni, akkor megleszek diploma nélkül is.

Hát nem akarlak elszomorítani, de ez csak 22 kredit, és egy félévben kb. 30-at meg kell csinálnod ha időben végezni akarsz.
Ha bejön még 1-2 tantárgyból csúszás is akkor meg még sűrűsödnek az utána levő félévek.

Őszintén szólva én nem tudom elképzelni, hogy lehet úgy dolgozni suli mellett, hogy minden tárgyat rendesen elvégez az ember.
Ha előadásokra nem is jársz be, a gyakorlatokra többnyire muszáj, és azokat meg össze-vissza sikerül általában felvenni, egyik délután, másik reggel, stb.

Távmunka, szóval nem gázos. Csak annyit kellene majd megdumálnom, hogy ne vegyék zokon, ha épp gyakon ülök, kicsit legyenek rugalmasak. Ellenben akkor cipelem magammal a laptopot egyetemre is, hogy ha bármi gebasz van, akkor onnan is tudok tenni ellene. Legalábbis így képzelem, de nekem sincs halvány lila gőzöm se, hogy hogy fog összeférni a kettő.

Annyi előnyöm van, hogy tudom, hogy sokan így diplomáztak le, szóval meg lehet csinálni. Kérdés lesz-e elég kitartásom hozzá.

Üdv!

A 2008-asok(mint én) által használt oldal többnyire ez: elte.sharq.hu
Az anyagok letöltéséhez regisztrálni kell, de regisztráció nélkül is meg tudod nézni mik vannak fent.

Van továbbá proginf.org is, én ezt szinte soha nem használtam, mert főleg progmatos anyagok vannak.

Az előre tanulásnak nem sok értelmét látom, szerintem a diszkrét matematika és lineáris algebra szintű tárgyaktól neked is hamar el fog menni a kedved, mert nekem az jött le, hogy nem vagy jó matekból, ezeket pedig saját magadtól (jó eséllyel) nem fogod megérteni.

Középiskolás mateknak nem sok köze lesz az első 2 féléves matek tárgyakhoz, szóval azokat "fölösleges" újratanulnod.
A matematikai alapozás című tárgy pont a szükséges középiskolai anyagokat hivatott "feleleveníteni" egyébként.

Köszönöm szépen!

BME-VIK-en már ismerkedtem ezekkel a tárgyakkal, akkor úgy nézem túl nagy meglepetés nem fog érni. Csak gondolom itt nem lesz olyan, hogy "ezt a tételt/bizonyítást húzzák ki a jegyzetből, ez maguknak nem kell" :)

A postban említett tanulás a középiskolás matek felelevenítése lenne és nem is csak arra kellene, hogy bármit is tanuljak, hanem az összefüggések felelevenítésére, illetve, hogy kicsit visszaálljon az agyam erre. Előre tanulni egyetemi anyagot nem akarok, csak nézegetem, szokom, összevetem a VIK hasonló tárgyaival.

Diszkrét matematikához Járai Antal bevezetés a matematikába c. könyv fedi le az anyagot.
Analizis 1-ből, mint feljebb írták az első félévben nem kerül szóba még a deriválás. Matematika alapozás tárgy előzi meg, ez a középiskolás anyagot egészíti ki, eleveníti fel.
Linalg-hoz Freud Róbert könyvét ajánlották még 2 éve. (A könyvben vannak hibák!)

Véges matematikából (gráfelmélet, kombinatorika, stb.) még esetleg hasznos lehet a Katona-Recski-Szabó Számítástudomány alapjai című könyv. Igaz, BME-s, de pl. testvéremnek (aki ELTE matek szakos) nagyon jól jött.

Formális nyelvek és automaták témát is alaposan nézd át. BASH scriptek írását is jó, ha átnézed IMHO. Nekem volt olyan feladatuk, amin vagy 40 percet gondolkodtam, mire kész lett.
--
unix -- több, mint kód. filozófia.
Life is feudal

Felvettek! Mostmár csak bent kéne maradni :)

Köszi a tanácsokat, lassan elkezdem magam edzeni a kihívásokra.

Gratulálok a sikeres felvételihez! :)

Szerintem ne félj annyira a matektól. Bár nagyon friss infóim nincsenek (néhány éve jártam), de lelkes hobbiprogramozóként én is szinte nulláról kezdtem ott a matekot. Az eleje legalábbis megcsinálható.

Két hasznos gondolat:

  • ha teheted, jól válaszd meg a gyakorlatvezetőidet, nagy köztük a különbség
  • ne menj be órára úgy, hogy nem vagy képben az előző óra anyagából, ez ugyanis szimpla időpocsékolás

Egy apró megjegyzés (csak mert senki sem említette):

Mi a programozást nem C-vel kezdtünk, hanem a halmaz fogalmával. Ilyesmi jegyzetünk volt hozzá: Bevezetés a programozáshoz.

Ez egy kultikus tárgy volt a progmaton, a ciklus fogalmát még pólón is láttam visszaköszönni. Izgalmas. Nem? :)

Szia. Nekem is megfordult a fejembe a folytatas. Kerdesem, hogy neked sikerult a suli azota?