Infrastruktúra monitorozás

Sziasztok,

Keresek egy olyan monitorozó rendszert amit be lehet drótozni a nyomtatókhoz, munkaállomásokhoz (windows), szerverekhez (windows), hálózati eszközökhöz (cisco) és ezzel egy központosított egységes felügyeleti rendszert kialakítani.

OK: Sokszor későn jelentik be a hibákat a felhasználók, vagy csak akkor ha már nagyon nagy a baj, ez miatt állandó kapkodás van.

Cél: Mindenféle hibáról, figyelmeztetésről azonnal jöjjön értesítés emailen keresztül.
+ a gyár valós alaprajzán (pl egy cad layout) mintegy virtuális térképen elhelyezni a monitorozott eszközöket és felügyelni őket.

Szerintetek valami ingyenes megoldással kivitelezhető ez?
Pl.: Nagios vagy nagios alapú rendszerrel?

Kíváncsian várom válaszaitokat! :)

Hozzászólások

Nagios, Zabbix
Eddig Nagios -t használtam siraj... de lusta vagyok nincs benne autodiscovery
Zabbix jelenleg.
Szerintem ami neked kell mind a kettő tudja a nagios kicsit talán nehezebben idomítható.

Shinken. Ha kompaktan, elore telepitve, egyeb dolgokkal osszerakva szeretned, akkor OMD.

A terkepes dolgot nem teljesen ertem, honnan veszi a tool az alaprajzot rajta az eszkozokkel?;)
De ha a google maps altal ertelmezheto, akkor elvileg az is OK.

Alternativ lehetoseg: Icinga.

tompos

"Mindenféle hibáról, figyelmeztetésről azonnal jöjjön értesítés emailen keresztül"

Ez a mindenféle kicsit tág fogalom. A zabbix elég sok mindent tud, pl. remekül lehet térképen elhelyezni dolgokat. De a win lelkivilágát _annyira_ mélyen nem ismeri - és én se, hogy pl. meg tudjam mondani, hogy képes-e akkor szólni ha pl. vírust fog valami a munkaállomáson.

Ha maga a gép elszáll vagy nincs rajta hely, azt tuti tudja. SNMP-n át tudok printert is figyelni vele, illetve upsd-n(?) keresztül UPS-eket is.

Update: egy próbát mindenképp megér

http://www.zabbix.com/wiki/howto/monitor/os/windows/a_pretty_complete_w…

Update2: a typeperf -qx nekem annyi mindent írt ki, hogy kezdem azt hinni, hogy erősen lebecsültem a zabbix-ot.