10 ezer forint alatti vonalkódolvasót keresek, ami tökéletesen működik Ubuntu 14.04 alatt. Lehetőleg mindenféle beállítás nélkül működjön együtt a LibreOffice-szal. Ha tudtok, kérlek pontos típust írjatok. Köszi!
- 6217 megtekintés
Hozzászólások
Ezek általában USB HID kompatibilisek, tulajdonképpen egy billentyűzetet és annak számbillentyűit emulálják. SZVSZ kb. bármelyik működik vele, de majd írnak konkrét típusokat.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Annyira érdemes figyelni, hogy tudjon magyar layoutot.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez sem olyan biztos, hogy fontos linux alatt.
Valószínű, hogy több különböző azonosítójú "billentyűzet" különböző kiosztásonként is felvehető.
Egérre van valami emlékem, hogy típusonként más-más görgőbeállításokkal felvette az ember, majd kényelmesen használta a különböző típusokat.
1 percig keresve, úgy néz ki megoldható:
http://askubuntu.com/questions/337351/two-keyboards-two-language-layouts
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Pénztárgépcentrum, Zebex cuccok 10k alól indulnak. Működik, tud magyar karaktereket is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszi, ez hasznos infó volt.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Zebex Z-3220-as volt szerencsém kipróbálni Ubuntu 14.04.2-n. Angol billentyűzetkiosztással működik, ha az eszközt is átkonfigurálom. Az ablakokhoz szerencsére külön beállítható, hogy milyen kiosztással működjön, de ez így sajna nem felhasználóbarát megoldás. :( Olyan lenne az igazán jó, ami csatlakoztatás után egyből "pik-pak" működik.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A vonalkódolvasók nem pikk-pakk működnek valamilyen layout szerint.
A felhasználói kézikönyvben (nyomtatott, ha nincs, pdf-ből nyomtasd ki a lényeget) vannak speciális programozó vonalkódok, amikkel fixen beállítható minden szükséges paraméter.
(nem bonyolult, általában 3-4 lépésben programozható minden alapvető dolog)
A hivatkozott ZEBEX készülék manuálját itt töltheted le:
http://www.zebex.com/Product/documents/ProgrammingGuide_CcdLaser.pdf
Mivel a könyv szerint nem kezel magyar bill. kiosztást, én aktiválnám a numerikus billentyűzet emulációt, abból hagyományos vonalkódoknál (ami üzletekben egy terméken gyárilag előfordul) nem lehet baj.
-
"Attempting to break SpeedLock can damage your sanity"
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen, ezt ismertem. Így sikerült életre kelteni.
Numerikus billentyűzet emulálás alatt mit értesz? NumLock gomb?
Egyébként a teszt úgy működött, hogy dobozból kivettem, rákötöttem egy Windows-ra és működött szépen. Semmit nem kellett beállítani. Rátettem a laptopomra és csak új sorok jelentek meg minden olvasás végén.
Ezért kinyomtattam a neten az általad is linkelt PDF-et, azzal beállítottam angol kiosztásra az olvasót és a laptopot, majd működött. A kényelmetlenség ott kezdődik, hogy nem én vagyok az elsődleges felhasználó (csak beugró vagyok egy kis időre), így használat után megint előveszem a beállítópapírt és vissza kell konfigolnom nemzetközi kiosztásra, hogy Windows alatt is jól működjön.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha pl. "angol" kiosztás van beállítva, akkor a 0 helyett ö lesz írva. Viszont, ha numerikus pad helyén gépel akkor a 0 is jó helyen lesz. A numpad-os bevitelt kipróbáltam egy külső numpaddal. Ha be volt kapcsolva mindkettőn a NumLock akkor szépen ment a dolog, semmi érdekes nincs benne. Viszont, ha nincs bekapcsolva a NumLock akkor arra az időre amíg nyomtam a numpadon a gombot, addig bekapcsolódott. Notebook-nál ez azt jelenti, hogy nem gépelhetsz közben semmiképp, ha osztott a beűkkel a numerikus rész.
Min szeretnétek használni? Windows / Linux?
Az alábbi beállításokat javaslom megnézni:
-CP19
-KL00-tól KL15-ig
-IC00 esetleg IC02
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszönöm a javaslatokat, ki fogom próbálni.
"Min szeretnétek használni?" Mindkettőn. Az lenne a "normális", hogy a két rendszer között ne kelljen állítgatni az eszközt. Azt viszont elfelejtettem leírni, hogy két laptopról van szó és egyiken sincs külön numerikus billentyűzet.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni