Így van. Én ezért is vagyok híve, hogy egy idő után írják újra a kódbázist, esély arra, hogy letisztuljon, meg hogy múltbéli hibákból és nehézségekből tanulva át tudják szervezni a kódot. Nem jó ezeket a végtelenségig maguk előtt görgetni, így keletkeznek a kezelhetetlen mamutkódok.
Egy másik véglet, meg amit sok szervezet, bank csinált, hogy rajta ragadtak régi Cobolban írt mainframe kódokon (ATM-eken XP-n, OS/2-őn), azok nem olyan nagyok, de azok is szétgányoltak, meg már nincs ember, aki ért hozzá. Felelőtlen halogatás, nem upgrade-eltek, eltöketlenkedték, onnan meg kicsúszott a kezükből.
A másik, amit utálok, hogy kapkodnak a fejlesztők, nagyon szoros kiadási ütemtervek vannak, nagyon gyakori, hogy már a kiadás után egy nappal ömlenek a visszajelzések a bugtracker-re, és lehet is kitolni rá a patch-t, ráadásul, ha nincs szerencséjük, és azt is lekapkodják, a patch-t is lehet patch-elni külön. Agilis fejlesztés, gratulálni tudok hozzá. Ebből is akkora káosz és cirkusz van, hogy sokszor már csak rolling disztrók bírják lekövetni, ilyen kiadás alapúak meg se próbálják.
Illetve, sok fejlesztő cégnél modern trend, hogy lespórolják a rendes tesztelést is, azonnal kitolják a késznek vélt binárist végfelhasználókhoz, azonnali éles üzemben, hogy szopjanak vele ők, ingyen teszteljenek. Nem jó ez senkinek, az ilyen gyakorlatot be kéne tiltani.