( zgroska | 2021. 07. 13., k – 13:38 )

"Ki fizette ki helyettünk ezt az áramszámlát?"

Ezt a kérdést provokatív szemnyitogató kérdésnek szántam.

A tranzakciómnak minden ellenkező híresztelés dacára nem 1775 kWh az energiaigénye.

Az bitcoin alaposabban átgondolt rendszer, mint ahogy azt lefestik. Nem akarom a poént, a kutakodás izgalmát elvenni, mert én sem szeretem, ha elárulják, hogy a krimiben ki a gyilkos. Útbaigazításul azonban elmondom, hogy van olyan távfűtőmű ahol a hőforrás bitcoin bánya. Szerinted lefogják állítani, ha a bányászok blokkjutalma megszűnik?

A bitcoin hálózat alapvető eleme a prof of work (munka alapú bizonyíték) konszenzus rendszer. Ez az alapja a BTC értékének, a befektetett munka. Különösen visszatetsző számomra, hogy elvileg a munkaalapú társadalmunk jeles képviselői hagyják ezt figyelmen kívül és szerveznek ellene rágalomhadjáratot.

Ennek hatására használod te is az "új belépő" kifejezést. Jobban illene rá a használó, szereplő kifejezés. Nem csak a szubkultúrák használják, hanem országok, nemzetek. Nem csak Afrikában használják sokan, hanem pl Japánban is több tízezer kiskereskedelmi egységben lehet kriptóval fizetni. Ukrajnában a bankautomatákat használhatod kriptoval is. Szeptember 7.-étől El Salvadorban már törvényes fizetőeszköz is lesz, bekerül a "valutakosárba".

A felhasználók nem mind befektetési célra vásárolnak BTC. Sok kiskereskedő rendszere úgy van beállítva, ha kriptót kap rögtön átváltja fiatra. Nem tartja meg. Aki a fizetését, vagy egy részét kriptóban kapja az sem feltétlenül kriptóban tartja a megtakarításait. 

Nézd meg a hozzád legközelebbi bitcoin automatát: coinatmradar.com