( _Franko_ | 2021. 01. 27., sze – 16:53 )

Megint átugrasz pontokat, mitha ott sem lennének. Pl. a WC szétválasztása a többi víztől valahogy teljesen kimaradt.

Nem maradt ki: "Az a baj, hogy egy hordóban a sokadik emeleten nem komposzt lesz a végeredmény, komposztként pedig 2-3 év kell, mire felhasználható lesz, állagra, tartalomra és minőségre. Másrészt nem tudod elhasználni egy nagyvárosban, két ember évente termel 200-300 kiló komposztot a budiból és nagyjából ugyanennyit a konyhai maradékokból, nem lehet ezt balkonládában elhasználni. Egyedileg elvinni és ellenőrizni, hogy milyen minőségű meg extra munka, egyszerűbb elvinni a biológiai hulladékot így-vagy-úgy és központilag komposztálni, mert akkor egységes és ellenőrzött a minősége."

Szürkevízzel mit teszel egy sűrűn lakott városban?

Ritkán lakott helyen remekül működik a komposztbudi - nem Országh találta fel, a szürkevíz kezelése viszont probléma - azon a módon, ahogy Országh javasolja.

Tudod mit? Csináld. Költs rá sokat, aztán majd egy év múlva térjünk vissza rá, hogy milyen tapasztalataid vannak. Legfeljebb majd te is bólogatsz, hogy valóban nem működik jól és biztos lesz valaki más, aki szerint nagyon jó elmélet, de még nem próbálta a gyakorlatban.

A másik nagy kérdés ami felmerült bennem, hogy ha olyan jól működik a csatornarendszer, Te miért nem azt másolod?

Mert kicsiben nem működik jól.

Miért próbálkozol mással? Vagy ha ahhoz nincs kedved. Miért nem kész rendszereket veszel?

Mert jóval drágább, mintha a meglévő csatornahálózatot használnám, és nem feltétlen jár megtakarítással, a környezetterhelés se csökken vélhetően.