( locsemege | 2017. 08. 13., v – 11:25 )

Konkrétan nem tudok segíteni, mert általában valós problémák felmerülése esetén érzek motivációt magamban arra, hogy megoldjam a feladatot. Nincs 5.1-es hangszóró készletem. Ugyanakkor, amikor hálózaton egyik gépről a másikra akartam átvinni az audio stream-et, sokat segített a dokumentáció.

Ami a panaszaid kapcsán eszembe jutott. A hangszerver idle-be teszi magát egy idő után, lecuppan a hangkártyáról, szerintem ekkor jelenik meg a zaj. Nem kell ennek így lennie, ez beállítás kérdése. A másik, amin tűnődtem, nem kizárt, hogy a module-remap-sink, amire szükséged lesz. Érdemes ezt olvasgatni:

https://www.freedesktop.org/wiki/Software/PulseAudio/Documentation/User…

Figyelj a doksi elejére is, ott leírják, melyek azok a paraméterek, amelyeket az összes device drivernek megadhatsz, így a driver leírásánál ezeket már nem tárgyalják. Csináltam már olyat, hogy hátul voltak a hangfalak, s pulseaudio konfiggal felcseréltem a jobb- és baloldalt. Tudom, egyszerű apróság, de ezek működni szoktak. Amúgy mi az oprendszer? Melyik pulseaudio? Nekem Fedora 26-on pulseaudio-10.0-5.fc26.x86_64.

Szerintem az 5.1 és a 2.0 forrás között csak úgy tudsz különbséget tenni, ha csinálsz egy 5.1-es meg egy 2.0-s sinket, megfelelően mixeled ezeket, s a hanganyagot a pavucontrol mixerben annak a (virtuális) sink-nek adod át, amelyikhez való. Nem is tudom, ezt hogyan lehetne automatizálni. Esetleg a kliens rendelkezik erről infóval, de nem tudom, képes-e például egy parole, vlc aszerint máshova küldeni a stream-et, hogy a dekódolt hanganyag 2.0-s vagy 5.1-es.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE