( djsilas | 2016. 01. 25., h – 23:40 )

Mondanám, hogy értem, de teljesen mégsem :) :P
Van Raspberrym, van boardból épített egyedi routerem, sőt... előző telóm kijelző hibás lett, még azt is "újrahasznosítottam". Hiába a 8 mag, meg a 2GB RAM, azért PC architektúrával nem hasonlítanám össze.

Bizonyos esetekben inkább mondom azt az érdeklődőnek, hogy vegyen egy használt Core2 -s gépet, mint egy újabb, akár QuadCore Celeront. Tartalék laptopnak pl magamnak is inkább vettem egy régebbi Core2-est, 4GB RAM-al, hajítottam bele egy SSD-t és tökre elvagyok vele. 64bit, 4GB, több mag és virtualizáció támogatás -> nálam ez a minimum, ha komolyabb célból magamnak veszek valamit.

Nem tudom milyen területen "mozogsz", de környezetemben elég sok helyen mái napig vannak olyan gépek (hajlító, CNC esztergáló, plazma vágó, szinterező, súly/méret-osztályozó, kutyafüle) amik meglehetősen régiek. Hűtés és egyéb kiegészítők nélkül önmagában 5kW -os ipari gép mellett sokszor ügyfelet pont nem fogja érdekelni, hogy az általa használt embedded PC 10 vagy 100W -ot fogyaszt-e. Ugyanakkor a több milliós gépet nem fogja kihajítani, ha "vezérlés" baja van, ezért mindig tartok otthon pár bevetésre kész, de egyébként kb szemétre való gépet, ami alkalmas DOS, jobb esetben 3.11 esetleg NT futtatására.

Összességében nem tudom, hogy egy 286-386 -osokkal megindított threadben hogyan jutott eszedbe a Core2 meg az Athlon X2, de megnyugtatlak, ezek beizzítása esetén nem az jelentené a "varázsukat", hogy mai szemmel értelmes célra használjam őket. :) :/