Úgy érted az a Patrióta internetes oldal amit a Fidesz hozott létre, a Megafon fizeti, és Vukics elvtárs nyilatkozik mint mindenhez is értő szakértő aki a kamu magyar "harcművészetet" hozta létre átverve egy csomó embert nemlétező kutatásokkal, majd a magyarok szövetsége néven hülyítette tovább az embereket?
Kevés emberben csalódtam hatalmasat, de Vukics a top 3-ban ott van.
Hogy a Vukics a barantára nem tudott forrást adni? Benne voltam sajnos, megvezetett, többször lett kérdezve tőle és csak nem adott rendes választ csak igérgetés volt. Cserébe a Felvidékiék megcsinálták a kutatásokat, ki is adtak könyveket (https://www.felfolddalia.com/hu/kiadvanyaink), és érdekes módon, valahogy nem hasonlított sehogy sem arra amit Vukics elvtárs összerakott, el is szakadtak tőlük. Egy idő után csak sikerült bevallania hogy ezt a stílust tényleg ő találta ki.
Hogy a magyarok szövetségét is ő gründölte össze? Ott voltam a naggyűlésen, ő volt a fő szónok, aztán csak nem lett abból se semmi, le is mondott: https://kuruc.info/r/2/68216/
Adtam forrást, erre meg elkezdesz terelni. KurucInfót pedig direkt azért linkeltem hogy ne lehessen reklamálni hogy hát csak a gonosz balliberális amerikai médiát linkelek.
Patriótával meg az összes többivel pedig az a bajom hogy ezeket az én adómból finanszírozzák. Értem én hogy elveszti közpénz jellegét, de had legyen már jogom reklamálni.
Rossz a kérdés, mert nincs olyan, hogy internet. Ez egy nagy gráf, amiben jó pár élt elvágva adott pontokat el lehet szeparálni egymástól, de a bivalybasznádi ISP szerverein hostolt szolgáltatásokat a bivalybasznádi felhasználók akkor is el fogják tudni érni, ha New York és Moszkva egyaránt olvadt üveggé válik. HOgy mennyivel távolabbi pontok és milyen sebességgel lesznek még összekapcsolva, az pedig attól függ, hogy mennyi kábelt és állomást rongáltak meg, és mennyi kerülőút vezet a két pont között.
Ez olyan, mint hogy Budapest hány terét kell felbontani ahhoz, hogy ne lehessen autózni Budapesten? Rossz a kérdés, mert nem egyértelmű a kívánt útvonal. Márpedig az internet ne más, mint egy nagy rakás útvonal. Mondjuk a root DNS szerverek kiesése a TTL-ek lejárta után szerintem problémákat okozna, nem tudom, hogy azokból van-e szerteszét hidegtartalék.
Egy random weblap vagy nyolc különböző helyről ránt be magának szkripteket, ha valamelyiket nem sikerül neki, nem jelenik meg. Ezt is bele kell számolni a matekba, mert attól hogy a szomszéd ípét eléred, még nem használható az átlag júzer szerinti internetnek.
Ez olyan, mint hogy Budapest hány terét kell felbontani ahhoz, hogy ne lehessen autózni Budapesten?
Nagyon jó kérdés! Meglepően kevés csomópontot kell kiiktatni, hogy az autózás Budapesten ellehetetlenüljön az autósok többsége számára. 1-2 útfelújítás nyáron bőven elég, hogy beduguljon a város. Ha az átlagsebesség 8-10 km/h-ra csökken az autósok számára, az bőven elég, hogy "nem lehet közlekedni" érzést jelentsen.
Átfogalmaznám egy picit egyszerűbben ellenőrizhetőre a kérdést: Számold meg, hogy Budapest kerületei között hány közvetlen, autóval is járható útvonal van a szomszédos kerületek között? Pl: 13. kerület és 14. kerület között vagy a 14. kerület és a 16. kerület között. Nem meglepő, ha valaki csak 4-5 útvonalat talál a szomszédos kerületek között.
A 13. és 14. közt a vasút erősen korlátoz. A 14. 16. közt szintén, ráadásul az jóval rövidebb kerülethatár. Régóta mondom, hogy a vasút-közút átjárók fojtják meg a budapesti közlekedést. Ha ehhez még a HÉV-et - főleg a gödöllőit - hozzávesszük, akkor még inkább igaz.
Sajnos a többi kerületpárnál se jobb a helyzet. Talán a 6. és a 7. kerület között van sok (5-nél több) átjutási lehetőség, amelyek nagy része egyirányú utca:
- Dózsa György út
- Bajza utca (egyirányú)
- Felsőerdősor utca (egyirányú)
- Rózsa utca (egyirányú)
- Izabella utca
- Vörösmarty utca (egyirányú)
- Csengery utca (egyirányú)
- Teréz körút / Erzsébet körút
- Károly körút
+ pár utca még
Na jó, de ez a "ellehetetlenüljön az autósok többsége számára" ~ "nem megy a pornhub". Ahhoz, hogy ne lehessen (egyáltalán ne lehessen) autóval eljutni, mittomén, Kelenföldről Újpestre, kicsit több kell.
Ugyanígy a zinternet (sic!) teljes agyoncsapásához (azaz nem az, hogy nem megy a pornhub, mert nem tudja betölteni a cdnről a adlib.js-t) is tempózni kéne.
A kérdés eléggé kritikus. Katonailag és nemzetbiztonságilag is. Nem kívánok túl sok ötletet adni, hogy mit kell támadni. Ezért szigorúan matematikai és IT szakmai szemszögből igyekszem megközelíteni.
1. Mikor tekinthetjük az internetet lekapcsoltnak?
- Ha semmilyen weboldal nem jön be, viszont bejön a joskapista.hu weboldal, akkor az már lekapcsoltnak számít?
- Hiába van kapcsolat a kliens és szerverek között, ha nagyon lassú a kapcsolat (10-30 kbps), akkor azt tekinthetjük-e lekapcsoltnak?
- Ha csak valamelyik protokoll (mondjuk HTTP / HTTPS) nem megy, de az SMTP megy, akkor az lekapcsolt vagy sem?
- Elegendő-e, ha csak annyira megzavarja valaki / valami a netet, hogy már ellehetetlenül a munka / szórakozás a neten?
2. Bármennyire is azt hisszük, hogy az internet redundáns, ez szimplán nem igaz. A csomópontok sokszor önmagukban nem működőképesek, más csomópontok által nyújtott szolgáltatásokra (elég csak a DNS-re gondolni) támaszkodnak. Itthoni is volt már olyan, hogy 1 egyszerű hiba dominohatást indított el.
3. Routing. Mennyi idő alatt tud alkalmazkodni a net BGP-vel a változásokhoz? Létezhet-e olyan helyzet, amikor a BGP ellehetetlenítésével kerül a net használhatatlan állapotba? Meglepő, de ezt is könnyű elérni - volt pár példa rá a múltban.
Igy van. Anno az Adatparkban egy kollega felhasznalta az LDAP szerver egyik kabelet. T-online-os userek nem tudtak autholni. Aztan kezdtek sorban allni a T-Com core routernel kiszoritva a tobbi ADSL usert is. Kb a fel orszag elment pihenore… Es ez csak egy szaros kabel volt :D
Hány csomópontot kell kiiktatni ahhoz, hogy globálisan összeomoljon az internet?
A ChatGPT ezt mondta:
ChatGPT
Az internet globális összeomlásához a kulcsfontosságú csomópontok jelentős részét kellene kiiktatni, de a pontos szám több tényezőtől függ, mivel az internet felépítése elosztott és redundáns. A csomópontok (pl. adatközpontok, kulcsfontosságú gerinchálózati csatlakozások, DNS szerverek) számos védelmi intézkedéssel vannak ellátva, hogy biztosítsák a folyamatos működést még akkor is, ha egyes részei kiesnek.
Néhány fontos tényező, amely befolyásolja az internet globális összeomlásának esélyét:
Gerinchálózati csomópontok: Az internet gerincét alkotó hálózatokat különösen jól védik, és ezek kiiktatása lenne a legkritikusabb. A Tier 1 szolgáltatók gerinchálózataikat globálisan terítik, így ezek kiesése súlyos hatással lenne az internet működésére.
DNS szerverek: Az internet alapvető működését a DNS rendszerek támogatják. Ha a DNS-kiszolgálók nagy része kiesne, akkor az internetes forgalom nagy része elérhetetlenné válna, mert a domainek feloldása nem lenne lehetséges.
Redundancia: Az internet hálózata elosztott, több útvonalon is képes adatot továbbítani. Emiatt a legnagyobb csomópontok kiesése esetén is sokszor megoldható, hogy a forgalom más irányokba terelődjön. Az internet teljes leállásához olyan szintű támadás vagy kiesés kellene, amely a legtöbb útvonalat egyszerre sújtja.
Kutatók és szakértők szerint az internet globális összeomlásához a legtöbb nagy csomópont és szolgáltatás (DNS, gerinchálózatok, adatközpontok) széles körű, szimultán támadása vagy műszaki problémája szükséges, amit jelenleg nagyon nehéz egyszerre megvalósítani.
Ezt mondtad:
Hány db megfelelően telepített bomba szükséges hozzá?
A ChatGPT ezt mondta:
ChatGPT
Az internet globális összeomlásának elérése bomba vagy egyéb fizikai támadás útján rendkívül nehéz és komplex feladat lenne. Az internet világszinten elosztott, redundáns infrastruktúrán alapul, amelyet úgy terveztek, hogy még jelentős helyi károk esetén is fennmaradjon a működése. Ahhoz, hogy az egész internetet fizikailag lebénítsák, számos kritikus csomópontot és gerinchálózati kapcsolatot kellene egyszerre, szinte koordináltan megsemmisíteni.
Miért nehéz az internetet fizikailag leállítani?
Globális Redundancia: Az internet gerinchálózatai több ezer kapcsolódási ponttal, szerverekkel és adatközpontokkal rendelkeznek, amelyek különböző földrajzi helyeken helyezkednek el. Egy-egy csomópont kiesése esetén a forgalom átirányítható más útvonalakra.
DNS-szolgáltatás Elosztása: A DNS gyökérszerverek is elosztva vannak a világ különböző pontjain, így egy-két szerver kiesése nem okoz teljes leállást.
Tenger alatti Kábelek és Gerinchálózati Kapcsolatok: Az internet működéséhez szükséges kapcsolatokat tenger alatti kábelek, műholdak, és földi gerinchálózatok biztosítják. Ezek a kapcsolatok több útvonalon biztosítanak globális összeköttetést, és egyes kapcsolatok kiiktatása csak lokális kieséseket okozna.
Mekkora pusztítás lenne szükséges?
Számos becslés szerint az internet globális lebénításához több száz vagy akár több ezer, rendkívül jól célzott támadásra lenne szükség, ami a legtöbb kulcsfontosságú adatközpontot, DNS gyökérszervert és gerinchálózati csomópontot érintené. Ráadásul az ilyen támadások megelőzése érdekében a kulcsfontosságú hálózati létesítmények különleges biztonsági intézkedésekkel és fizikailag védett helyszíneken működnek, például földalatti bunkerekben.
Alternatív módszerek
Az internet globális lebénítása ma már inkább kiberhadviselési módszerekkel (például kiterjedt DDoS támadásokkal vagy fontos infrastruktúrák hackelésével) tűnik valószínűbbnek, mint fizikai pusztítással. Ezen támadásokkal lehetséges jelentős kieséseket okozni, bár ezek is nagyfokú koordinációt és erőforrásokat igényelnek.
Összességében tehát rendkívül nehéz lenne bombákkal globálisan leállítani az internetet a világméretű redundancia és elosztottság miatt.
Usás elnökválasztás közben ez még megoldható, Putyinnal meg majd jól elvitetik a balhét.
Hozzászólások
Úgy érted az a Patrióta internetes oldal amit a Fidesz hozott létre, a Megafon fizeti, és Vukics elvtárs nyilatkozik mint mindenhez is értő szakértő aki a kamu magyar "harcművészetet" hozta létre átverve egy csomó embert nemlétező kutatásokkal, majd a magyarok szövetsége néven hülyítette tovább az embereket?
Kevés emberben csalódtam hatalmasat, de Vukics a top 3-ban ott van.
Forras?
Ilyen krikikakat gyuloletkelto.oldalakon lehet olvasni, mint:
https://www.facebook.com/szakerto.megmondja/
https://www.facebook.com/NAFOHungary/
Ha előre ráverik putykóra a balhét, azt valószínű meg is fogják csinálni. Ezek megtartják az ígéretüket, főleg ha pénzt ígérnek.
https://www.esp8266.org/
Te jó ég, szerencse, hogy jórészt napi szinten távol tartom magam a fb-tól :).
Hogy a Fidesz csinálja a Patriótát? Parancsolj.
https://media1.hu/2021/05/29/rakay-philip-patriota-neven-megcsinalja-a-…
Hogy a Vukics a barantára nem tudott forrást adni? Benne voltam sajnos, megvezetett, többször lett kérdezve tőle és csak nem adott rendes választ csak igérgetés volt. Cserébe a Felvidékiék megcsinálták a kutatásokat, ki is adtak könyveket (https://www.felfolddalia.com/hu/kiadvanyaink), és érdekes módon, valahogy nem hasonlított sehogy sem arra amit Vukics elvtárs összerakott, el is szakadtak tőlük. Egy idő után csak sikerült bevallania hogy ezt a stílust tényleg ő találta ki.
Hogy a magyarok szövetségét is ő gründölte össze? Ott voltam a naggyűlésen, ő volt a fő szónok, aztán csak nem lett abból se semmi, le is mondott:
https://kuruc.info/r/2/68216/
Patrióta rossz, mert a fidesz adja a pénzt, partizán jó, mert amerika?
hol vannak ilyenkor a tényellenőrök? ahhahaha! :P
kurucinfo baszod...
gyih egy érvelési hiba
// Happy debugging, suckers
#define true (rand() > 10)
?
Nem lehet rossz a partizán, hát mert Zorbán!
hup.hu##article[data-comment-user-id="16401"]
hup.hu##article[data-comment-user-id="4199"]
Tudom mire gondol. nem számít ki adja a pénzt, rossz és kész! :)
úgy tűnik, mégse :)
// Happy debugging, suckers
#define true (rand() > 10)
Sokáig azt hittem tudsz objektív lenni annak ellenére is hogy fidesz hívő vagy, de csak előbújik a valódi személyiséged, és pont úgy viselkedsz mint minden bírka a táborban.
Kikérem magamnak! Én független & objektív vagyok, mint minden ellenzéki! :)
Komolyan lebontottad na magadról épített pozitív képet.
Tégláról téglára? :P
Adtam forrást, erre meg elkezdesz terelni. KurucInfót pedig direkt azért linkeltem hogy ne lehessen reklamálni hogy hát csak a gonosz balliberális amerikai médiát linkelek.
Patriótával meg az összes többivel pedig az a bajom hogy ezeket az én adómból finanszírozzák. Értem én hogy elveszti közpénz jellegét, de had legyen már jogom reklamálni.
Azt hiszed a többi nem a te adódból van?
Olvass vissza, most írták a nertársak, hogy az implöristák finanszírozzák a sok rosszarcú liberálist meg baloldalit.
Az implöristák pénzét (EU támogatások) zokszó nélkül elteszik a nertársak. Simán azt mondják rá, hogy az nekik jár. Pedig most már nem is jár. 🙌
Na, és hány?
Ezt kérdeztem. Nem vagyok képben a globális infrával.
https://www.esp8266.org/
Elég 1, de annak igazán nagynak kell lennie.
egy kell csak, a bigben alá. Ha az ledől, byebye internet!
Rossz a kérdés, mert nincs olyan, hogy internet. Ez egy nagy gráf, amiben jó pár élt elvágva adott pontokat el lehet szeparálni egymástól, de a bivalybasznádi ISP szerverein hostolt szolgáltatásokat a bivalybasznádi felhasználók akkor is el fogják tudni érni, ha New York és Moszkva egyaránt olvadt üveggé válik. HOgy mennyivel távolabbi pontok és milyen sebességgel lesznek még összekapcsolva, az pedig attól függ, hogy mennyi kábelt és állomást rongáltak meg, és mennyi kerülőút vezet a két pont között.
Ez olyan, mint hogy Budapest hány terét kell felbontani ahhoz, hogy ne lehessen autózni Budapesten? Rossz a kérdés, mert nem egyértelmű a kívánt útvonal. Márpedig az internet ne más, mint egy nagy rakás útvonal. Mondjuk a root DNS szerverek kiesése a TTL-ek lejárta után szerintem problémákat okozna, nem tudom, hogy azokból van-e szerteszét hidegtartalék.
Egy random weblap vagy nyolc különböző helyről ránt be magának szkripteket, ha valamelyiket nem sikerül neki, nem jelenik meg. Ezt is bele kell számolni a matekba, mert attól hogy a szomszéd ípét eléred, még nem használható az átlag júzer szerinti internetnek.
https://www.esp8266.org/
Lasd rootdns, oroszok anno ezt tesztelték, és csináltak egy sajátot, hogy ez ne legyen gond.
https://hu.euronews.com/2023/07/11/oroszorszag-globalis-internet-runet-…
Nagyon jó kérdés! Meglepően kevés csomópontot kell kiiktatni, hogy az autózás Budapesten ellehetetlenüljön az autósok többsége számára. 1-2 útfelújítás nyáron bőven elég, hogy beduguljon a város. Ha az átlagsebesség 8-10 km/h-ra csökken az autósok számára, az bőven elég, hogy "nem lehet közlekedni" érzést jelentsen.
Átfogalmaznám egy picit egyszerűbben ellenőrizhetőre a kérdést: Számold meg, hogy Budapest kerületei között hány közvetlen, autóval is járható útvonal van a szomszédos kerületek között? Pl: 13. kerület és 14. kerület között vagy a 14. kerület és a 16. kerület között. Nem meglepő, ha valaki csak 4-5 útvonalat talál a szomszédos kerületek között.
A 13. és 14. közt a vasút erősen korlátoz. A 14. 16. közt szintén, ráadásul az jóval rövidebb kerülethatár. Régóta mondom, hogy a vasút-közút átjárók fojtják meg a budapesti közlekedést. Ha ehhez még a HÉV-et - főleg a gödöllőit - hozzávesszük, akkor még inkább igaz.
18. szintén, nyugatról Duna, északi irányba pedig a vasút + gyorsforgalmi. Kifele gyakorlatilag csak kettő használható út van
// Happy debugging, suckers
#define true (rand() > 10)
Sajnos a többi kerületpárnál se jobb a helyzet. Talán a 6. és a 7. kerület között van sok (5-nél több) átjutási lehetőség, amelyek nagy része egyirányú utca:
- Dózsa György út
- Bajza utca (egyirányú)
- Felsőerdősor utca (egyirányú)
- Rózsa utca (egyirányú)
- Izabella utca
- Vörösmarty utca (egyirányú)
- Csengery utca (egyirányú)
- Teréz körút / Erzsébet körút
- Károly körút
+ pár utca még
Na jó, de ez a "ellehetetlenüljön az autósok többsége számára" ~ "nem megy a pornhub". Ahhoz, hogy ne lehessen (egyáltalán ne lehessen) autóval eljutni, mittomén, Kelenföldről Újpestre, kicsit több kell.
Ugyanígy a zinternet (sic!) teljes agyoncsapásához (azaz nem az, hogy nem megy a pornhub, mert nem tudja betölteni a cdnről a adlib.js-t) is tempózni kéne.
Egy eleg. Ha a szobaba erkezik, ahol epp hulyesegeket irkalsz, akkor lekapcsolja a neted.
A kérdés eléggé kritikus. Katonailag és nemzetbiztonságilag is. Nem kívánok túl sok ötletet adni, hogy mit kell támadni. Ezért szigorúan matematikai és IT szakmai szemszögből igyekszem megközelíteni.
1. Mikor tekinthetjük az internetet lekapcsoltnak?
- Ha semmilyen weboldal nem jön be, viszont bejön a joskapista.hu weboldal, akkor az már lekapcsoltnak számít?
- Hiába van kapcsolat a kliens és szerverek között, ha nagyon lassú a kapcsolat (10-30 kbps), akkor azt tekinthetjük-e lekapcsoltnak?
- Ha csak valamelyik protokoll (mondjuk HTTP / HTTPS) nem megy, de az SMTP megy, akkor az lekapcsolt vagy sem?
- Elegendő-e, ha csak annyira megzavarja valaki / valami a netet, hogy már ellehetetlenül a munka / szórakozás a neten?
2. Bármennyire is azt hisszük, hogy az internet redundáns, ez szimplán nem igaz. A csomópontok sokszor önmagukban nem működőképesek, más csomópontok által nyújtott szolgáltatásokra (elég csak a DNS-re gondolni) támaszkodnak. Itthoni is volt már olyan, hogy 1 egyszerű hiba dominohatást indított el.
3. Routing. Mennyi idő alatt tud alkalmazkodni a net BGP-vel a változásokhoz? Létezhet-e olyan helyzet, amikor a BGP ellehetetlenítésével kerül a net használhatatlan állapotba? Meglepő, de ezt is könnyű elérni - volt pár példa rá a múltban.
Igy van. Anno az Adatparkban egy kollega felhasznalta az LDAP szerver egyik kabelet. T-online-os userek nem tudtak autholni. Aztan kezdtek sorban allni a T-Com core routernel kiszoritva a tobbi ADSL usert is. Kb a fel orszag elment pihenore… Es ez csak egy szaros kabel volt :D
Kapcsolódó irodalom: digitális Mohács
Hány csomópontot kell kiiktatni ahhoz, hogy globálisan összeomoljon az internet?
A ChatGPT ezt mondta:
ChatGPT
Az internet globális összeomlásához a kulcsfontosságú csomópontok jelentős részét kellene kiiktatni, de a pontos szám több tényezőtől függ, mivel az internet felépítése elosztott és redundáns. A csomópontok (pl. adatközpontok, kulcsfontosságú gerinchálózati csatlakozások, DNS szerverek) számos védelmi intézkedéssel vannak ellátva, hogy biztosítsák a folyamatos működést még akkor is, ha egyes részei kiesnek.
Néhány fontos tényező, amely befolyásolja az internet globális összeomlásának esélyét:
Gerinchálózati csomópontok: Az internet gerincét alkotó hálózatokat különösen jól védik, és ezek kiiktatása lenne a legkritikusabb. A Tier 1 szolgáltatók gerinchálózataikat globálisan terítik, így ezek kiesése súlyos hatással lenne az internet működésére.
DNS szerverek: Az internet alapvető működését a DNS rendszerek támogatják. Ha a DNS-kiszolgálók nagy része kiesne, akkor az internetes forgalom nagy része elérhetetlenné válna, mert a domainek feloldása nem lenne lehetséges.
Redundancia: Az internet hálózata elosztott, több útvonalon is képes adatot továbbítani. Emiatt a legnagyobb csomópontok kiesése esetén is sokszor megoldható, hogy a forgalom más irányokba terelődjön. Az internet teljes leállásához olyan szintű támadás vagy kiesés kellene, amely a legtöbb útvonalat egyszerre sújtja.
Kutatók és szakértők szerint az internet globális összeomlásához a legtöbb nagy csomópont és szolgáltatás (DNS, gerinchálózatok, adatközpontok) széles körű, szimultán támadása vagy műszaki problémája szükséges, amit jelenleg nagyon nehéz egyszerre megvalósítani.
Ezt mondtad:
Hány db megfelelően telepített bomba szükséges hozzá?
A ChatGPT ezt mondta:
ChatGPT
Az internet globális összeomlásának elérése bomba vagy egyéb fizikai támadás útján rendkívül nehéz és komplex feladat lenne. Az internet világszinten elosztott, redundáns infrastruktúrán alapul, amelyet úgy terveztek, hogy még jelentős helyi károk esetén is fennmaradjon a működése. Ahhoz, hogy az egész internetet fizikailag lebénítsák, számos kritikus csomópontot és gerinchálózati kapcsolatot kellene egyszerre, szinte koordináltan megsemmisíteni.
Miért nehéz az internetet fizikailag leállítani?
Globális Redundancia: Az internet gerinchálózatai több ezer kapcsolódási ponttal, szerverekkel és adatközpontokkal rendelkeznek, amelyek különböző földrajzi helyeken helyezkednek el. Egy-egy csomópont kiesése esetén a forgalom átirányítható más útvonalakra.
DNS-szolgáltatás Elosztása: A DNS gyökérszerverek is elosztva vannak a világ különböző pontjain, így egy-két szerver kiesése nem okoz teljes leállást.
Tenger alatti Kábelek és Gerinchálózati Kapcsolatok: Az internet működéséhez szükséges kapcsolatokat tenger alatti kábelek, műholdak, és földi gerinchálózatok biztosítják. Ezek a kapcsolatok több útvonalon biztosítanak globális összeköttetést, és egyes kapcsolatok kiiktatása csak lokális kieséseket okozna.
Mekkora pusztítás lenne szükséges?
Számos becslés szerint az internet globális lebénításához több száz vagy akár több ezer, rendkívül jól célzott támadásra lenne szükség, ami a legtöbb kulcsfontosságú adatközpontot, DNS gyökérszervert és gerinchálózati csomópontot érintené. Ráadásul az ilyen támadások megelőzése érdekében a kulcsfontosságú hálózati létesítmények különleges biztonsági intézkedésekkel és fizikailag védett helyszíneken működnek, például földalatti bunkerekben.
Alternatív módszerek
Az internet globális lebénítása ma már inkább kiberhadviselési módszerekkel (például kiterjedt DDoS támadásokkal vagy fontos infrastruktúrák hackelésével) tűnik valószínűbbnek, mint fizikai pusztítással. Ezen támadásokkal lehetséges jelentős kieséseket okozni, bár ezek is nagyfokú koordinációt és erőforrásokat igényelnek.
Összességében tehát rendkívül nehéz lenne bombákkal globálisan leállítani az internetet a világméretű redundancia és elosztottság miatt.
Usás elnökválasztás közben ez még megoldható, Putyinnal meg majd jól elvitetik a balhét.
https://www.esp8266.org/
Nyugtatózd be magad, nehéz lesz a következő 2-3 nap.
a villamos hálózatot kell megfektetni az viszi magával a netet is.
agyaltam ezen többször
ha jön egy atomháború és túléli az emberiség
de lehet hogy összeomlik az ipar, az oktatás
lesznek még autók, de újakat már nem fogunk tudni gyártani
lesz még benzin, de már nem fogjuk tudni előállítani finomítóban
lesznek még országutak, de már nem lesz rá erő hogy felújítsák
lesz még internet, de már nem lesz aki igazán értene a programozásához
vagy fennmarad a tudás egy egy elszigetelt civilizációban, de őket előbb utóbb izomból legyőzi a sötét barbár horda
és az emberiség visszasüllyed egy regresszióba hogy utána újra növekedjen
állítólag ie 11 ezerben is fejlett emberi civilizáció volt (még ha nem is technológiailag), de összeomlott, a tudásuk meg fokozatosan elveszett