Milyen HDD?

Sziasztok.

Úgy alakult, hogy veszek egy HP Microserver NL40-et és lemezeket kellene bele pakolnom.

Az alábbi lemezekre van keretem:
-SEAGATE ST1000DM003 BARRACUDA 1TB SATA 3.5IN 7200RPM 64MB 6GB/S
-WESTERN DIGITAL WD10EZRX 1TB GREEN 64MB - CAVIAR 3.5IN SATA 6GB/S POWERSAVINGRPM

Ti melyiket választanátok? 2x1 TB lenne.

Előre is köszi,
Neutrino

Hozzászólások

van egy ilyen topic, milyen hddt vegyek. greent ne!

Akkor véletlenül se Greent, csak ha biztos vagy benne, hogy pl. folyamatos lesz a torrent forgalmad, mert akkor nem küldi parkolni a fejet. Torrentezésre a Green szerintem nagyon nem jó, mert egy adott ideig tartó üresjárat után alapállásba viszi a fejet. Az ilyen lemezek kb. csak backupra jók, esetleg családi fotók és videók tárolására és kész.

--
Ingyenes Ubuntu One tárhely:
https://one.ubuntu.com/referrals/referee/170278/

Ne feledd, ma már a célközönség jelentős része "mugli" amióta a NAS szó kezd annyira elterjedt lenni, mint a "szófa" ;] Engem az érdekel, a gyártó garanciát vállal-e az állításaira, a mögöttes technológiák piaci neve kevésbé. A termék izgat, ami ha tudja a leírtakat, nekem jó lesz.

/etc/lib/lu/plugins/lupi_bebasic

A tejesítménymutatói elmaradnak az e-penis növelésére alkalmas darabokéitól, valamint a firmware-e gyárilag olyan dolgokra van tanítva, mint a gyakori fejparkoltatás, rövid türelmi idő utáni fordulatszám-leszabályzás és hasonlók, amelyek bizonyos körülmények és felhasználási területek esetén csökkentik az adatátviteli sebességet, valamint akár a lemez élettartamát. Ezekhez azért kell rossz csillagállás, balszerencse és oktalan tervezés is.

/etc/lib/lu/plugins/lupi_bebasic

Nem is e-penist akarok növelni, hanem az árkülönbség miatt a valódit egy kis műtéttel :)

Viccet félretéve, ha azt nézem, hogy 18k egy ilyen, erősen elgondolkodok rajta hogy ez kell. Halk, nem forr fel. Mivel 100/100-as hálón lesz, így az is irreleváns, hogy 80 vagy 120 MB/sec-el ír.
-------------------------
127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1
AMD Athlon X2 245E@3,1 GHz OC, MSI Radeon 6770 1 Gb GDDR5, Seagate Barracuda, Windows 7 Enterprise

Rossz a hasonlat. Inkább olyan ez mint egy lapos tv. Alapból asztali állvánnyal kapod, de vehetsz hozzá falit, akkor azt át kell rá szerelned. Ezt a hdd-t másodlagosnak szánták, filmek/zenék tárolására, olyankor tudtommal nincs is vele gond.
A dosos dolog tényleg bosszantó mondjuk, vagyis inkább az, hogy csak az exét lehet letölteni, anno valahonnan szereztem (vagy csináltam?) iso-t.

Ja, és igen "legközelebb is hozzá mennék", egy-két év különbséggel vettem kettőt, a másodiknál már ismertem ezt a problémát.
Egyébként első sorban a 3 év garancia miatt vettem a WD-t eredetileg (a Seagate meg Samsung nem adott akkoriban annyit, vagy legalábbis a boltok szerint nem, és a Hitachi ki volt zárva, mert épp azt cseréltem)

Ez megintcsak attól függ. Az a probléma gyökere, hogy túl hamar parkolni küldi a fejeket, és ezt nem egészséges túl sokszor megcsinálni. Ha filmet tárolsz rajta, akkor tipikusan szekvenciálisan olvasod lejátszás közben, és nem tudja parkoltatni a fejet. Ha meg nem játszol le, akkor parkol a fej. Akkor van gond, ha mondjuk oprendszert raksz rá.

Inkább ezt: -SEAGATE ST1000DM003 BARRACUDA 1TB SATA 3.5IN 7200RPM 64MB 6GB/S

Szerk.: Annak ellenére, h WD-t preferálom, jelen esetben a Seagate jobb...

A Green WD-k teljesítményben kevesebbet tudnak mint a Seagate,
A folyamatos ki-be kapcsolás nem tesz jót az élettartamnak sem, és a válaszidő is nő, hiszen be kell pörgetni a tányérokat.

Főként ezért. ha azt mondod, h Black, akkor támogatom a vételt, Nekem is 2x 1TB megy jelenleg egy szerverben. Azt hiszem 1,5 éve, RAID-ben

Ellenen szól a Seagatenek, hogy felesleges 7200es hdd ilyen célra. A WD 1 tányéros, igy gyorsabb a felpörgetés, ráadásul elég jók a fogyasztási adatai a szabályzott fordulatszám miatt. 5400-7200 rpm. Na meg a hőfok. A MicroServerben csak 1 12 centis venti van, ami elég kevés mert nem a legjobb.
-------------------------
127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1
AMD Athlon X2 245E@3,1 GHz OC, MSI Radeon 6770 1 Gb GDDR5, Seagate Barracuda, Windows 7 Enterprise

A vinyok boven szobahomerseklet (jelenleg 32C) +7-11C homersekleten vannak nalam (ez meg ebben a kurva melegben is 39-43 fok), mindegyik 7200-as, a legmelegebb az optikai meghajto helyen van (valami Seagate, talan Barracuda 7200.12, raadasul ez dolgozik a legtobbet, mert rendszer+SQL+minden szar van rajta), a tobbi rendesen keretben (Hitachi 7k1000B, 7k1000C, 7k3000, minel ujabb, annal huvosebb:)

A temahoz: en sem vennek green vinyot, az okokat mar leirtak, bar asszem kimaradt, hogy kurva lassuak is (nem a linearis atvitelrol beszelek, hanem IOPS-rol).

Új játékos:
Seagate Barracuda 7200.12 ST31000524AS 1 TB 3.5

Vélemény?
-------------------------
127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1
AMD Athlon X2 245E@3,1 GHz OC, MSI Radeon 6770 1 Gb GDDR5, Seagate Barracuda, Windows 7 Enterprise

Megvan a "tökéletes jelölt" WD10EFRX
-------------------------
127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1
AMD Athlon X2 245E@3,1 GHz OC, MSI Radeon 6770 1 Gb GDDR5, Seagate Barracuda, Windows 7 Enterprise

Köszönöm a tanácsokat, tegnap meg is hozta a futár a 4 darab WD10EFRX lemezt.

Két kérdésem is van:
1.) Az optikai meghajtó helyére, a rendszer számára szeretnék egy kisebb egységet beépíteni (használt, kinőtt 2.5"-os notebook HDD vagy egy új SSD). Mit tanácsoltok?
2.) A WD10EFRX HDD-ket érdemes-e beépítés előtt tesztnek alávetni, ha igen, milyen szoftverrel tegyem?

Nálam is Transcend SSD-n lakik a rendszer benne, igaz, tükörben - tökéletesen. A WD10EFRX-ekhez gratula, legyenek ugyanolyan jók, mint az enyémek! :) A Synology NAS-ok (speciális) dd-vel küldik végig a lemezt ellenőrzés gyanánt; én az "extended offline" S.M.A.R.T. tesztben is hiszek. Mindenki mást ajánlana szerintem. De igen, okvetlen javasolt beépítés előtt ellenőrizni őket.

/etc/lib/lu/plugins/lupi_bebasic

HP Smart Array P400 ez nem olyan húzós árban van. A sok bad sectoros WD Green és a néhány megbolondult elektronikás Seagate 7200.12 után mindenképpen RAID 1 :)
A cégnél soft-RAID5-el megy az N36L, ~70MByte/sec a max Sambán. Otthon ESXi 5.1-ben OpenMediaVault-ban Transmission megy, na ez feladja a leckét a WD Green winyóknak, de a Blue és Black WD-k tökéletesen mennek. A Green-t hiába finomhangoltam bárhogy, akkor is "döcög" és már ott is a többedik badsectorosodik drasztikus méretekben.

Háttőő... a stable alatt megy. A testing alatt élienezni kell hozzá egy újabb hpacucli-t (rpm-ből), és amúgy akku nélkül nem tépi fel a betont a sebessége.

Vagy én bénázok valamit.

(Plusz rendelned kell hozzá SAS-SATA kábeleket is, ami nem nagy összeg, de hozzá kell még számolni.)