Megjártam már egypár oktatási intézményt és azt kell mondjam a helyzet elszomorító. Tudom, ezzel nem mondtam újat.
Először is az érettségiig vezető informatika oktatással van a probléma. Az egy dolog, hogy minden windows amit tanítanak, most nem ez szúrja az oldalamat, hanem maga a tananyag. Azon belül is a HTML rész, hogy van a FrontPage meg a jegyzettömb. A jegyzettömb még lehetőséget adna a normális kód írására, de valamiért mégis szemét születik belőle. Nem azt mondom, hogy csak az menjen át, akinek a munkáját a validator is megeszi, meg a böngészőkben is pixelre pontosan jelenjen meg a munkája, de manapság ez már egy kicsit elavult (BODY BGCOLOR meg ilyenek). Máshonnan kéne megközelíteni az alap informatika oktatás webes részét. Manapság szerintem azért már nem annyira menő a FrontPage szerű gány html. Ehelyett inkább a tartalomkezelő rendszereket kéne bemutatni. Mi az hogy blog, portál, közösségi oldal, fórum, hogyan lehet ezeket beüzemelni, használni, stb. Úgy, hogy a té diák ne essen kétségbe egy FTP kapcsolódástól, CMS telepítéstől, meg ilyenek. Aztán ha érdekli továbbmegy magától a témán. Bár az esetek többségében úgy se fog.
A másik meg a közösségi oldalak, IM-ek kellően paranoiás használata. Vagy pedig hagyni a fenébe és kidobni a tananyagból a webet, mert ez így borzalom.
És itt jön a kérdés része:
Hogy lehetne egy ilyen kezdeményezésnek nekiesni? Van egyáltalán esély valami változásra? Milyen megoldások vannak erre, hogy a nagy oktatásügynek ezt le lehessen nyomni a torkán? Meg egy csomó hasonló kérdés.
Szerintetek? Jól látom a helyzetet? Van beleszólása egy átlag hangyának a nagykutyák dolgába?