E-könyv olvasót keresek karácsonyra

Fórumok

Sziasztok!

E-könyv olvasót keresek, az alábbiak lennének a szempontok:
- ne legyen drága (Amazon Kindle körüli ár, ~150 USD pont megfelel)
- hosszú akkuidő
- PDF támogatás
- Linux kompatibilitás

Tud valaki ajánlani valami jót? Karácsonyi ajándéknak szánom, és ha jól látom a Kindle már nem érne ide karácsony előtt.

Hozzászólások

En ide Hollandiaba egy hettel ezelott kedden rendeltem meg a Kindle-t szinten karacsonyi ajandek gyanant. Csutortokre mar a kezemben volt. 2 nap volt mindossze.

Nekem ezt írja:

Expected to ship in 7 to 9 weeks.
Ships from and sold by Amazon Digital Services. Gift-wrap available.

Ordering for Christmas? Orders placed today will arrive after December 24th. Order now to reserve your place in line. Orders are prioritized on a first come, first served basis. Current quantity limit is 3 devices per customer. Learn more.

Te honnan rendelted?

--
Kum G.
Linux pólót a PingvinBoltból!

Valoban ezt irja... Az amazon.com-rol rendeltem. Eredetileg az angol Amazonrol akartam, de onnan nem engedett nemzetkozi iranyba rendelni, hanem atiranyitott. Az USA-ba es Angliaba meg kiszallitjak idoben, ugy latom. Engem is meglepett, hogy ennyire megnott a nemzetkozi szallitasi ido.
IMHO nagyon jo kis keszulek, erdemes varni ra.

Nekem van egy Sony Reader Touch-om. Miota megvettem az uj iPod Touch-ot, mar nem nagyon hasznalom. Ha akarod eladom neked, de szerintem vegyel inkabb egy iPodot, azzal jobban jarsz. Szeritem jo PDF-re es baromi gyors, meg 700-800 oldalas PDF-eknel is.
Kindle-rol csak annyit, hogy nejemnek megrendeltem ajandekba, 4 hete vartam ra, majd meguntam es vettem mergemben neki egy iPad-ot. Draga volt, de legalabb hasznalhato.

Viszont alkalmas PDFre is, amire a kindle nem.

Nekem semmi problemam nem volt a pdf kezelesevel. USB-n odamasolom vagy elkuldom a @kindle.com-os cimemre a pdf-et, es mar ott is van a gepen, lehet olvasni.
Nehany pdf-nel a tordeles nem volt az igazi (scrollozni kellett volna vizszintesen), ilyenkor beirtam az e-mail kuldeskor a targyba, hogy "convert", es az amazon atformazta a pdf-et, mielott lekuldte a gepre. A kinai karaktereket is helyesen tordelte at, a docx-et is jol konvertalta, a txt-t is.

Nekem most 18 pdf van fent a kindle-on, mind rendben van. Nagy reszet atkuldtem az amazon-os konverteren es nem direktben masoltam fel usb-n. Csatolmanykent elkuldeni a kindle-os cimemre a "convert" szoval a targyban nekem gyorsabb es kenyelmesebb, mint usb felmasolni. Altalaban egy percen belul le is jott wifi-n a konvertalt dokumentum az amazonrol a keszulekre.

2-3 hete rendeltem Amazon Kindle-t. 1 hét alatt itt volt, utána már csak vámügyintézés és kézbe is veheted.

Én Németországba rendeltem Kindle-t. Vasárnap adtam föl a rendelést és szerdán reggel érkezett meg hozzám. Ha nem akarna megérkezni Neked, esetleg tudok segíteni Németországon keresztül dec. 17-i hazaszállítással.

Nekem Kobo eReaderem van.
Szerintem minden követelményt teljesít, amit leírtál.
A nagy hátrány viszont, hogy Magyarországra nem szállítanak.

ja, jol latod sajnos. en hetvegen rendeltem, januar 12 a szallitasi datum... :(