TOR + proxy

Helló!

A hálózeton van egy proxy amin authentikálnom kell magam s csak ezután kapcsolódhatok a netre (magyarán a proxyszerverre névvel és jelszóval kell bejelentkeznem.) Mindezt szeretném a TOR-ral működésre bírni. A kérdésem az volna, hogy hol lehet ilyen beállítást eszjközölni mert már kinéztem a szemem de nem találtam?

Köszönöm a segítségeteket.

Hozzászólások

Több setup lehetséges (vagy egy se) attól függően, hogy hol van a tor telepítve (tűzfalon, belső hálózati gépen), és hogy van-e onnan szabad kijárása neki az internetre.

Van ilyen neki, vagy csak http proxy-n keresztül juthat ki? Mert ez utóbbi nem működne.

---
Mondjon le!

Mit értesz forgalom elrejtésen?

a) Azt, hogy a proxy-n ne maradjon nyoma a forgalmadnak (mármint tételesen a meglátogatott url-ektek)?
Kell egy külső "ugródeszka" gép. Guglizz a neten a "http tunnel" kifejezésre.
Vannak még olyan webproxy szerverek is a neten, amik a te nevedben lekérik a kívánt lapot, de az egész úgy néz ki minha csak őket látogatnád meg. De a proxytok logjában ennek is nyoma lesz, és a teljes url-ből a szemfüles rendszergazdi úgyis kiszúrja, úgyhogy én ez utóbbit nem javasolnám.

b) Azt, hogy a meglátogatott helyeken ne tudják, hogy ki látogatta meg őket?
Akkor tor+privoxy kell; de valahol a hálózatodon kívül (vagyis itt is kell "ugródeszka"), amihez pl. a fenti http tunnelen keresztül csatlakozhatsz.
Abban azért ne bízz, hogy a tor különösebb anonimitást adna, szóval csak nem "mission critical" esetekben vesd be.

De ha te vagy az admin a proxy gépen és/vagy tudod állítgatni az internet tűzfalat, akkor a b)-hez nem kell http tunnel; egy port forward is megtenné a tűzfalon a te géped tor portjára.

---
Mondjon le!