hello!
a probléma a következő:
kubuntu 6.10-en üzemelnék be mplayer-t.
alsa hibátlanul fenn van, az összes dev-csomaggal, meg mindennel, amarok-al meg egyéb lejátszókkal teljesen jó a hang (még a szkájpnak is megy a hangja).
ezzel ellentétben, ha felrakom a mplayert-t (csomagból), akkor csak oss hangkimenetet lát, és azon se működik ([AO OSS] audio_setup: Can't open audio device /dev/dsp: Device or resource busy), alsa kimenetet meg végképp nem tudok kicsikarni belőle.
van valakinek ötlete? a furcsa az, hogy a korábbi kubuntu telepítésemen is csomagból volt fenn a mplayer, és hibátlanul ment... nem értem, hogy most miért csinálta össze magát.
kösz:
JJ
- 1221 megtekintés
Hozzászólások
apt-vel tetted fel a csomagot, vagy letöltötted a deb csomagot és dpkg-vel?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
apt-al. miért, az számít?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
probald meg leloni a KDE sound deamonjat
amugy ha esetleg spdifet hasznalsz akkor mplayer -ao alsa:device=spdif
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
na de ha az arts-ot kilövöm, akkor meg semmi másnak se lesz hangja... :(
egyébként nincs spdif-em, normál mezei stereo-t kívánnék kicsikarni a cuccból.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Forgass le egy MPlayer 1.0pre7try2 verziót. Edgy esetén az ez utáni verzióknál nálam se ment a hang, ezzel meg gond nélkül.
--
Ubuntu Linux 6.10
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
muhaha, de ez meg nem fordul 4-es gcc-vel...
./configure szerint:
Checking for gcc version ... 4.1.2, bad
Checking for gcc-3.4 version ... not found
nincs más mód, csak az, hogy felpakolom a 3-as gcc-t?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
honeydeb:/home/emul# ps aux| grep arts
root 18963 0.0 0.0 3696 632 pts/1 R+ 00:26 0:00 grep arts
Es nalam frankon megy a hang minden alatt(kiveve flash, de azt leszarom ugy is bugos mint az allat es ugyis blokkolom ha tehetem[flashblock ownz])
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
no, újabb fejlemények.
1.0rc1-es mplayer-et fordítva van alsa kimenet, azonban elindítva iszonyatos recsegés jön ki a hangkártyából, és folyamatosan hibákat dobál a mplayer:
mpg123: Can't rewind stream by 62 bits!4 7/ 7 ??% ??% ??,?% 0 0
mpg123: Can't rewind stream by 14 bits!8 8/ 8 ??% ??% ??,?% 0 0
mpg123: Can't rewind stream by 29 bits!4 17/ 17 23% 0% 0.8% 0 0
mpg123: Can't rewind stream by 4 bits!01 28/ 28 14% 0% 0.7% 0 0
ésígytovább...
ötlet?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Saját tapasztalatom pont ez volt ubuntu alatt.. Mind a forgatott mplayer, mind a csomag hasonló bajokkal küzködött.. Nekem a végén annyira tele lett a *** vele, hogy átáltam debian-ra, ami viszont azóta gond nélkül megy szépen, vígan :)
____________________________________
Az embert 2 éven át arra tanítják hogyan álljon meg a 2 lábán, és hogyan beszéljen... Aztán azt mondják neki: -"Üllj le és kuss legyen!"..
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
hmm hat ez nem tul fényes kilátás... :( pedig eddig olyan szépen muzsikált az ubuntu...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Na.. Most érdekes dologba futottam bele tegnap.. a szitu hasonló: mplayer-el akarsz lejátszani hangot, de az csak iszonyat kivehetetlen sistergés és szünetzáport eredményez a ahng lejátszása közben.
A megoldás nálam érdekes volt: újra kelett forgatnom az mplayert, de pontosan azzal a gcc-vel, amivel a kernelt forgattam ( hogy a másik miért nem jó neki azt senki ne kérdezze,mert fogalmam nincs ). Így most ez 3.4-es gcc-vel és dmix-el megfejelt ALSA-val szépen megy újraforgatás után.
Megjegyzés: a hiba akkor jött elő, amikor a sarge-ról dist-upgrade-eltem etch-re, és valszeg a sok újítás ( gondolom alsa is ) okozta azt, hogy az eddig stabilan menő mplayer kicsit behülyült ).. Esetleg lehet egy ilyen irányú próba megér 1 misét..
____________________________________
Az embert 2 éven át arra tanítják hogyan álljon meg a 2 lábán, és hogyan beszéljen... Aztán azt mondják neki: -"Üllj le és kuss legyen!"..
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
hmmm hát lehet h. tényleg ez mego. lenne, csak 2 bibi van:
1) nemtom, hogy a kubuntu gyári kerneljét melyik gcc-vel forgatták :)
2) a korábban javasolt 1.0pre7-es megoldást is bevállalnám, ha nem kéne hozzá a 3.?-es gcc. merthogy jelenleg a 4.?-es van fenn, és olyan jól megvagyunk egymással, nem akarom rontani a helyzetet :)
üdv:
JJ
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
valakinek valami fejlemény ?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
gthomas@gthomas-laptop:~$ mplayer -version
MPlayer 2:1.0~rc1-0ubuntu4 (C) 2000-2006 MPlayer Team
CPU: Genuine Intel(R) CPU T2050 @ 1.60GHz (Family: 6, Model: 14, Stepping: 8)
CPUflags: MMX: 1 MMX2: 1 3DNow: 0 3DNow2: 0 SSE: 1 SSE2: 1
Compiled with runtime CPU detection.
Megy minden szépen (feisty, csomagból).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Megy a brightness-contrass-etc. is?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
ubuntu edgy-el hasznalok sblive, via alaplapi 6 csatornas, intel alaplapi 2 csatornas, vmware 2 csatornas hangkartyakat es egyikkel sem volt gondom. milyen alaplapi chipkeszleted van es milyen hangkartyad?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
az alaplapom a7n8x-e deluxe, nvidia nforce 2-es chipsettel.
az érdekes a dologban az, hogy a korábbi (szintén edgy) ubuntummal ugyanígy alsa-s hang volt, és ment a mplayer. csak az újratelepítés után zakkant meg egy csöppet...
egyébként korábban itt felmerült az arts esetleges bűnössége. most kivételesen megmenekült a jelölt, ugyanis kill-elve az arts-ot se javult a helyzet.
nem egészen tudom, hogy mit jelent, de a mplayer a hangkimenet kiválasztásakor ezt írja:
AO: [alsa] 48000Hz 2ch s16le (2 bytes per sample)
ez normális? vagy itt van a kutya elásva? :)
üdv:
JJ
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
no, meguntam a bénázást a mplayer-el, most vlc-vel nyomom, az hibátlanul hangicsál. a furcsaság csak annyi, hogy az is ugyanazt a sima alsa kimenetet használja, mint amit a mplayer sikertelenül kezelt le...
őszintén szólva nem gondoltam volna, hogy valaha is le kell szednem a gépemről a mplayer-t működésképtelenségre hivatkozva... :(
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az általad jelzett hibába belefutottam én is.
Megoldás: fordítsd az mplayer-t pl. a 3.4-es gcc-vel és meglátod minden jó lesz.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni