Egy hete van a Microsoftnak, hogy meggyőzze az EU-t

A Microsoft jövő hét csütörtökig kapott időt arra, hogy benyújtsa az EU megfelelő bizottságához azokat a dokumentumokat, amelyek alapján a rivális cégek képesek lesznek olyan szoftverek fejlesztésére, amelyek megfelelő mértékben és módon együtt tudnak működni a Microsoft által fejlesztett operációs rendszerekkel. Ha az amerikai szoftveróriás ezt nem teszi meg, akkor akár napi 3 millió eurós bírságra is számíthat. Bővebben itt.

Hozzászólások

Hmm... Vajon fejenként hány millió euróval lehet ezt visszavonatni? Valószínűleg kevesebbre jön ki a számla mint a naponként 3 millió.

Szemét EU és szoftverkommunisták!!!!
(c) PutAbout
--
Gentoo motto: It's worth spending eight hours trying to make something load 20ns faster.

egyébként nehéz dolog eurobalfasznak lenni, egyrészt úgy kell bírságolni, hogy azért rendesen csurranjon-cseppenjen brüsszeli handabandázásra, másrészt nem szabad nagyon feldühíteni a fejősteheneket

ez most hányadik utolsó utáni ultimátum?

eddig mar osszesen vagy 700mill euro-t fizetett a M$, amig neki jobban megeri fizetni, mint _valoban_ egyuttmukodni mas gyartokkal, addig fog folytatodni ez az utimatumosdi. utana meg szepen csendben az M$ fizet, majd nem tartja be a hatarozatot -> ujabb ultimatum -> ujabb (nagyobb) birsag -> GOTO 10

Ehhez csak két dolog kéne:
1. Amíg a földművelők némi politikai behatásra jobbra-balra vonulgatnak az országban ahelyett hogy NORMÁLISAN termelnének (értsd: nem a 90ben szétszabdalt zsebkendőnyi földjükön próbálnak termelni egy szál kukoricát hanem többen összefogva, közös eszközökkel, hatékonyan dolgoznának, mint az EU nyugatabbi részein => na aki ezt megemlíti már mennek rá vasvellával "komonistát őni", persze adják alájuk a lovat akiknek az anarchia a rövidtávú céljuk, a hosszútávút meg jobb ha nem tudjuk...), és lenne remény rá hogy nem csak a süllyesztőbe nyomja az EU a pénzt hanem hasznos is lesz, akkor TALÁN.
2. Ezen elindulva olyan színvonalat elérni, hogy az EU már ne csak a piacot lássa az országban.

Persze ehhez csinálni is kéne valamit. Egymást mocskolni és hőbörögni könnyebb, elismerem.

Tehát szerinted Jóskabá inkább lenyúlja a Pistabával közösen vett traktort, ahelyett, hogy mondjuk szántanának vele a földjükön?
Mondjuk igaz, magyar mentalitás. Ami közös = senkié.
Az adósság meg a veszteség persze saját, mert azon lehet sírni és másokat (kormány, EU, USA, fasisztaimperialistaszabotőr, anyámkínnya) vádolni.
Hőbörögni könnyű, könnyebb mint tenni vmit, mint már írtam.

Zárójelben megjegyzem, hogy az EU kb. arra ad támogatást, hogy kiírtsd a kokoricásodat, mert az Eu mezőgazdaságban erős a túltermelés, és mivel a francia/német meőgazdasági lobby befizetőként sokkal erősebb, mint a nem létező magyar, ezért az ő termékeiket vásárolják fel a mienk meg megrohad a mezőn, mert már a betakarítás költsége sem térül meg a felvásárlás hiányában. Olvass utánna nemrég rendeteget cikkeztek a magyar szőllő kiírtásáról, mert nem EU gazdaságos...

Dehogynem. Minden befizetett büntetés az EU kasszáját növeli. Az EU budzséje viszont fix, tehát ha többletbevételre tesz szert akkor csökkenti a tagországoktól beszedett pénzösszeg mértékét. Tehát mondjuk nem a költségvetésünk 1%-át, hanem 0.98%-t vagy valami ilyesmi kell majd befizetni.

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de nem úgy van, hogy ez a $3M/nap már elég közel van a maximumhoz és utána következő lépés a termék betiltása az EU piacon? De rémlik egy olyan is, hogy ha ezt sem teljesíti az Ms, akkor mégnagyobb bírságra nyílik lehetősége az EU bizottságnak a törvények értelmében.

Miért, eddig fizetett akár egy fillér büntetést a microsoft az EU-nak? Nem követtem az eseményeket igazán...

Nem is keveset.

Amikor kap egy ultimátumot ami általában bírság+dokumentációk, butított verziók kiadása, akkor leperkálja a pénzt, majd fellebez illetve húzza az időt.

"...handing C++ to the average programmer seems roughly comparable to handing a loaded .45 to a chimpanzee."
-- Ted Ts'o

csatlakozom inkabb az lenne a hir amikor mar fizet
az is erdekelne mire fordul ez az penz (szerintem ujjabb m$ termekeket vesznek rajta)
ennyi penzbol akar vissza is lehetne fejtetni :)

inkabb a hardware gyartokat kellene kotelezni hogyha kiad egy m$ drivert adja melle a linuxos,unixos drivereket

Nézd meg az EU költségvetését (elég csak nagy vonalakban). Nagy valószínűséggel francia/német/osztrák/... parasztoknak megy úgy 50-75%-a. (A paraszt nem pejoratív értelemben szerepel itt, hanem mint egy kifejezés a mezőgazdaságból élő emberekre, mielőtt valaki felkapná a vizet.)

Nagy ám az egymásnakfeszülés.
Szerintem az EU fogja hamarabb beadni a derekát, hiszen már Sam bácsi is lobbizik az Microsoftért.
Jó ha néhány dokumentum formátumban meg tudnak egyezni a látszat kedvéért, aztán puszi puszi.

(Sam bácsi: http://hu.wikipedia.org/wiki/Uncle_Sam)

Szerintem az nagyon nagy presztízs veszteség lenne az EU-nak. Ha az EU nem tudja érvényesíteni a Európai értékesítésre vonatkozó törvényeit egy USA nagyvállalattal szemben, akkor gáz van. (másképp fogalmazva, ha csak egyetlen nagyvállalat eredményesen megteheti, hogy úgy értékesít EU-ban, hogy szarik az EU-s törvényekre, akkor bizony baj van, mert akkor már bármit megtehet.)

Leírom, hogy én hogy látom:
Úgy az iraki háború óta az EU elég rendesen próbálja meg kiépíteni az USA-tól való függetlenedést (úgy értem, hogy az EU gazdasága ne függjön annyira az USA-ban történő dolgoktól)... Ha ezt egy ilyen fronton elcseszik, akkor azért az presztízsveszteségnek számít.
Ha hülyeséget írok az annak a következménye, hogy se nem gazdasági szakember nem vagyok, se nem politikus, hanem egyszerűen csak erősen műszaki beállítottságú villamos és informatikus mérnök.

Ha a google is beadta derekát a "cenzúrázott" államokban, akkor szerintem ez azt jelenti, hogy a Microsoftnak is megérné. Ja, egyébként tényleg: előbb-utóbb kilátásba kellene helyezni, hogy a microsoft.tld címek nem lesznek elérhetőek az EUból, lehet, hogy ösztönözné az együttműködési szándékot.

Nem fognak ezek benyujtani semmit, szanalmas szemet banda az egesz. Inkabb lopjak a forraskodot, nem kiadjak...
3 millio meg semmi nekik, meg naponta sem, hiszen mindenbol penzt csinalnak mar, ezert is utalom oket...
Valami olyat kellene kitalalni ami tenyleg art nekik, nem penzel buntetni oket!

pontosan a pénzbűntetés az, ami árt nekik! A következő szint már túl durva lenne: egyes vagy akár az összes termékük forgalmazását betilthatják amíg a cég nem teljesít. Az nem csak nekik ártana, hanem az ügyfeleknek és a kereskedőknek is, igazából azt a lépést az EU sem akarhatja.

A Microsoft kb. napi 33 millió euró hasznot termel (negyedévente 3.8 milliárd dollárt). Ebből levonjuk a büntetést, marad 30 millió euró (nagyjából 7.7 milliárd forint). Mindenki eldöntheti, hogy ez sok vagy kevés. Egy biztos, ártani nem fog nekik. Azt meg dőreség lenne gondolni, hogy majd betiltják őket és az milyen jó lesz. Kinek? Legfeljebb megsértődnek, osz't kivonulnak. Európa meg itt marad MS támogatás nélkül. Kár örvendezni, mert egy ilyen húzás kisebbfajta gazdasági összeomlást okozna - már, ha bekövetkezne. Munkahelyek szűnnének meg, vállalatok mennének tönkre (köztük mi is, én is) és még sorolhatnám.

A világ informatikájának 90%-a tőlük függ. Persze nem volt ez mindig így, de hát könyörgöm, minek hagyták, hogy ekkora legyen? Kb. 20 évvel ezelőtt még kis senkik voltak. Előbb kellett volna felébredni.

PutAbout

Kell ehhez statisztika? Mert ha az mondod, hogy az oprendszerek 90%-a windows, akkor tévedésben élsz. Először is ott vannak a szerverek és a PDA-k. Ez csak egy picit módosít a számon. De ha beleveszed a rengeteg készüléket, amiben beágyazott, valós idejű vagy épp nagy megbízhatóságú (hibatűrő) operációs rendszer fut, akkor a következő cuccokat is vedd figyelembe: célrendszerek (pl. légiírányítás, fedélzeti számítógépek, stb), játékgépek (pl. PlayStation), távközlés eszközei (pl. routerek, menedzselhető switchek, de most már egy otthoni internetmegosztó routerben is akad oprendszer), irodai eszközök (munkacsoportos nyomtató, multifunkciós cuccok, faxgépek, stb.), háztartási eszközök (digitális vezérlésű mosógép, mosógatógép, stb.), mobilkészülékek (PDA, telefon), autók digitális irányító rendszerei.
Mielőtt elkezdtek kötekedni jelzem, hogy nem mindig használnak tényleges oprendszert, szerényebb hw esetén csak egy monolitikus program hajtja az egészet.

Én aztán kurvára függök tőle. Egyetlen wines programot se használok (wine alatt sem). Tőlem egész Redmond felrobbanhat, nem ejtenék könnyet érte.
-------------
:::A GoboLinux felhasználók hivatalos magyar fóruma: http://linux.birodalom.net/gobophpbb
:::A #86-os sorszámú hivatalosan bejegyzett GoboLinux felhasználó

Snq, ez a benyögésed kb olyan, mintha azt mondanád, hogy aki utálja a szeszesitalokat, s betiltaná mindet, az függ tőlük. Vagy hogy aki nem bírja a dohányfüstöt, s ezért gyűlöli a dohányzást, az nikotinfüggő.

Logikából nullás osztályzatot érdemelsz.
----------

:::A GoboLinux felhasználók hivatalos magyar fóruma: http://linux.birodalom.net/gobophpbb
:::A #86-os sorszámú hivatalosan bejegyzett GoboLinux felhasználó

Későn kapcsolsz, ezt már máshol megtárgyaltuk. Úgy érzem (bár köztudott a véleményem), hogy ez ide nem kéne éppenséggel, különösen az általam imént leírtak tükrében.
--
Gentoo motto: It's worth spending eight hours trying to make something load 20ns faster.

Teljesen egyetértek BlinTux 2006-11-16 19:10-kor kelt hozzászólásával. A Microsoft termékeket kábítószernek kell minősíteni, mert lényegében csak agyzanzásításra, játszásra, gyerekhülyítésre jók, arra valók hogy leszoktassák az ifjú nemzedéket a gondolkodásról, plusz a Microsoft a kábítószerkereskedők beetetési-mószereit használja, ezenkívül kémprogram-technikákkal szereli fel a szoftvereit, és a M$ termékek használata az EU-nak nagy kockázat, mert bármi ellenséges ország megveheti a M$-tól a win-ekbe előre beépített kiskapukat, backdoor-okat, és így ellophatnak fontos EU dokumentumokat! Általában véve a Microsoft-cég esetén meg kéne fontolni az emberiség elleni összeesküvés vádját, hiszen teljesen nyilvánvalóan világuralmi tervei vannak: "Egy szoftver mind fölött, egy cég mely kegyetlen, egy nyeli pénzedet, bilincs a szerveren..."

A Win programozói ellen a vád pedig aljas indokkal, nyereségvágyból, különösen nagy anyagi kárt és vagyoni hátrányt okozó, folyamatosan, bűnszövetkezetben, hosszú időn át elkövetett félrevezetés és népbutítás a vád, plusz megtévesztő propaganda, a szavatossági előírások be nem tartása, stb.
-------------
:::A GoboLinux felhasználók hivatalos magyar fóruma: http://linux.birodalom.net/gobophpbb
:::A #86-os sorszámú hivatalosan bejegyzett GoboLinux felhasználó

Nos... e gyöngyszem (és párja után) sajnos már nem fogok olyan jóízüen röhögni, mikor elvakult mekbuzinak titulál valaki... egyszerűen képtelenség elvakultság terén fel venni e két szösszenettel a versenyt. :)

---
pontscho / fresh!mindworkz

Akkor egy jó hír neked: a lányomnak "mekintosa" van, és szinte fanatikus rajongója annak a márkának. Nem tudom mit eszik rajta, egyszer én is leültem elé, de öt perc után hideglelésem lett az egésztől... de a lányomnak az kell.
-------------
:::A GoboLinux felhasználók hivatalos magyar fóruma: http://linux.birodalom.net/gobophpbb
:::A #86-os sorszámú hivatalosan bejegyzett GoboLinux felhasználó

Mertem remélni, hogy szebb mint én... Különben eredetileg úgy volt, hogy linuxot kap ő is. És tetszett is neki az ötlet, tekintettel rá, hogy a M$ iránt kb hasonlóan érez, mint én. Csak akkor vált bizonytalanná a tekintete, amikor meglátta, mit ütök be a terminálba azért, hogy egy DVD anyagát betömörítsem XVID-be. Ugye a mencoderrel csináltam, s jó hosszú parancs kerekedett ki a kezem alól, sok paraméterrel... no ekkor a lányom elkezdett azon gondolkodni, hogy ez szép-szép, de hátha volna egyszerűbb módszer is... mire én, hogy ott az acidrip grafikus frontendnek, de ki az aki olyasmit akar használni, amikor itt a derék parancssor is?! Mire ő, hogy hát ő inkább azt választaná... No erre én elkövettem azt a hibát hogy mondtam neki, hogy azt hogy teljesen kinyalja a gazdi seggét, csak 2 rendszer csinálja: a win, és a mek! De a win rosszul nyal, a mek pedig drágán.

Na innen nem volt megállás. Muszáj volt meghozatni neki a MacMinit...

-------------
:::A GoboLinux felhasználók hivatalos magyar fóruma: http://linux.birodalom.net/gobophpbb
:::A #86-os sorszámú hivatalosan bejegyzett GoboLinux felhasználó

Snq, te ilyen hülyén születtél, vagy csak születésed után 1 perccel ejtettek fejre?

Gondolj bele: van mondjuk egy jogtiszta DVD-m. Meg akarom óvni, hogy sokáig használhassam. A filmet szándékomban van megnézni mondjuk többször a héten, haverokkal, családdal, stb. A legokosabb amit tehetek, hogy nem közvetlenül a DVD-ről nézem, hanem betömörítem a merevlemezre, akkor csak 1-szer használom a DVD-t, aztán a merevlemezről nézem. Amikor megunom, letörlöm, már amiatt is, mert kell a hely másra. Na?

TSZ kérdésben viszont hajlamos vagyok úgy nagyjából egyetérteni Csigaa-val. Ritka ez nálam...

-------------
:::A GoboLinux felhasználók hivatalos magyar fóruma: http://linux.birodalom.net/gobophpbb
:::A #86-os sorszámú hivatalosan bejegyzett GoboLinux felhasználó

"Microsoft termékeket kábítószernek kell minősíteni, mert lényegében csak agyzanzásításra, játszásra, gyerekhülyítésre jók, arra valók hogy leszoktassák az ifjú nemzedéket a gondolkodásról, plusz a Microsoft a kábítószerkereskedők beetetési-mószereit használja..."

ez mindent visz, nem vagy semmi
javaslom, hogy irj novellakat es regenyeket, k*rva jo fantaziad lehet, tuti biznisz:)
---
"A legjobb dolgok az életben nem dolgok."

És vajon meg tudja-e $$khm$$ győzni az eu-t a m$? :)

Hatalmas pénzébe lesz az EUnak, hogy a januárban belépő Romániát és Bulgáriát valamilyen normális szintre fel tudja hozni. Már sikerült találni egy jó fejőstehenet. huluszkauszbizniszt csak nem folytathat sikerrel Brüsszel. viszont ha be tudnánk bizonyítani az ősmagyarok és az indiánok közös származását, immár EU tagként egyesült erővel követelhetnénk billiárdos kártérítés a bűnös USAtől az indián testvéreink ellen elkövetett történelmi bűntettek jóvátételére. Az még a redmondi fejőstehénnél is sokkal jobb bevételi forrás lenne. Juthatna belőle Bukarest Szófia 6 sávos autópályára is :D :D :D

A Microsoft jövő hét csütörtökig kapott időt arra, hogy benyújtsa az EU megfelelő bizottságához azokat a dokumentumokat, amelyek alapján a rivális cégek képesek lesznek olyan szoftverek fejlesztésére, amelyek megfelelő mértékben és módon együtt tudnak működni a Microsoft által fejlesztett operációs rendszerekkel.

Ha kiadják a kezükből a "megfelelő" dokumentumokat, akkor sem lesz könnyű dolguk a cégeknek, mivel a fent említett szempont "cégen belül" sem mindíg működik, pedig "házon belül" megvan a "szükséges dokumentáció", ám a kompatibilitási problémák is...