Miért nincs még a Reiser 4 a mainline kernelben? A "hivatalos" válasz.

Címkék

Hosszú-hosszú flame-ek jelzik útját a Hans Reiser és csapata által fejlesztett Reiser 4 filerendszer mainline Linux kernelbe olvasztásának. A filerendszer védelmezői nem értik, hogy miért nem sikerült lassan évek óta eljutni oda, hogy a Reiser 4 bekerülhessen a fő kernelfába. Egyesek politikai okokról beszélnek, mások attól tartanak, hogy a Namesys el fog fordulni a Reiser 4-től, és új filerendszer fejlesztésébe kezd, ha az bekerül a hivatalos kernelbe.

Megint mások technikai problémákról tudnak. Egy biztos, Hans Reiser már 2004-ben azt állította, hogy a Reiser 4 használható az átlag felhasználó számára. A Reiser 4 jó ideje megtalálható az Andrew Morton-féle -mm kernelfában, de egyelőre nincs benne a kernel.org-ról letölthető fő kernelfában.

Mik lehetnek ennek az okai? A lehetséges választ keresi a KernelTrap cikke és a Kernel Newbies ezen oldala.

Hozzászólások

Szerintem meggyőzőek az ellentábor érvei, főleg a 3.6-al kapcsolatos múlt felemlegetése.

Tök lényegtelen, hogy mi volt vagy mi lesz. Egyszerű a képlet. Követed a Kernel Coding Standard-ot és javítod amit a kernel főemberei mondanak bekerülsz. Ha nem akkor nem kerülsz be. Ennyi. És szerintem ez a normális. A szabályokat be kell tartani és kész.
A vita arról, hogy egy diszket használunk at adatainkhoz vagy raid-et bár igen szórakoztató volt, de ebben az esetben lényegtelen és nagyon úgy néz ki hogy nem képesek a reiser fejlesztői a legalapvetőbb mondatokat sem értelmezni.
Amit a ebben a levélváltásban olvastam tőlük elégnek bizonyult ahhoz, hogy ne vegyem őket komolyan.

Szemely szerint nem szivesen vennek be a kernelbe olyan modult, aminek a fejlesztoi ennyire makacsok, nehezen meggyozhetok, es a kodolasu stilusukat alandoan kritizaljak. (hirek alapjan)

Ha most beveszik oket, es fel ev mulva elkezdenek onkenyeskedni, akkor az kellemetlen lenne a kernel maintainer-nek, de nagyon.

Sajnalatos, mert a reiser-rol alapvetoen sok jot halottam.

Én meg azóta használok ReiserFS-t amióta az debütált anno a SuSE Linuxban és még soha nem volt adatvesztésem. És amíg ez a tény fennál addig nem is váltok semmire. Igaz nem nagyterhelésű szerveren használom hanem desktop-on. És most a vinyó szállt el vagy a filerendszer? Mert szar vinyóról nem tehet a filerendszer! Még egy FAT-ot sem jutna eszembe hibáztatni Matrox vinyó esetén pl. (na jó ez túlzás) :-)

--
sirkalmi

Akkor használj reiserfs-n oracle-t, aztán majd egy hónap múlva elkezded inkább az összes szervert újratelepíteni, miután egy egyszerű leállás esetén a javítás után az említett "funny" recovery során fogja magát és letörli az állományokat. Szupi! Aki nálunk mégegyszer csak megemlíti a reiserfs-t még csak suttogva is, az ablakon repül ki.

Servereken ext2/3 hasznaltam. Desktop-nak kiprobaltam Susu 9.1-vel a Reisert. Hat nagy csalodas volt. Fel rakom az os-t franko minden. Gep kikapcs. Reggel bekapcs adatok sehol... :-D Grub nyet. Nezek mint a luki nyul hasonlot csak Win alatt lattam meg NT alatt... :D Azota ext3 stabil mint a beton.....

<#
<<<#######>>>
\ /
||
MACi

Egyszer nálam is behalt a ReiserFS 3.6, de akkor én voltam a hibás, mert a lábujjam véletlenül átbillentette az elosztón levő kapcsolót és sikeres áramtalanítást hajtottam végre. Az adataim nem vesztek el, de a partíciós tábla vagy mi a fene megsérült, így érdekes könyvtárneveket kaptam. :) Hát hiába, a balf*szságnak ára van... Amúgy azóta ext3... de inkább csak azért, mert a ReiserFS fájlműveleteknél fogta a procit és ezt nem néztem jó szemmel.

Nekem is volt már ilyen. Sajnos nem is egyszer... Azóta átkábelezést is megejtettem. Nekem ilynekor sem szállt el a partició, pedig ReiserFS volt fenn.
Nem rég egy maxtor el kezdett halódni (milyen meglepő) a bátyámnál, és nekem adta, hogy hurcolászni jó lesz. Pár napon belül leszállt a rendszer, és az összes adat róla. Gondoltam ennek annyi. VFAT/ NTFS még viccnek is rossz volt, mikor megpróbáltam (sajnos kevés ismerősöm használ Linuxot). Felraktam egy reisert hátha alapon, azóta vígan búg újra. Egy biztos, hogy erre nem rakok ext3-at :D.
Sajnos húrcolni se tudom :(, de zenéknek jó.