Kellemes meglepetés a postaládában

Fórumok

Kellemes meglepetés a postaládában

Hozzászólások

Hogy miért raknak Linuxot a gépre egy ilyen kereskedelmi cég akciójában?
Azért, mert nem kell a licenszet fizetni->olcsóbb a gép, kevesebbet buknak. Ez ilyen egyszerű. Nem indult itt el semmi, csak egyszerűen a pénz beszél és ennyi az egész.

Nos, asszem a gepet kompletten veszik, ergo a sztechboltot kéne kideríteni.

Amugy ha észrevettétek volna évek óta a Sulinetben van Uhu-val adott konfiguráció - mivel a komplettgépet sulinetben CSAK oprendszerrel együtt lehet értékesíteni.

Nos, asszem a gepet kompletten veszik, ergo a sztechboltot kéne kideríteni.

Amugy ha észrevettétek volna évek óta a Sulinetben van Uhu-val adott konfiguráció - mivel a komplettgépet sulinetben CSAK oprendszerrel együtt lehet értékesíteni.

Eddig nem akartam felfedni, de 21 hónapig voltam az említett Su. Ex. rendszer országos help-deskje az undulástól számítva, s 2005. május elején - átszervezésre hivatkozva - kirúgtak. (Egyébként kizárólag a nagykereskedelmi cégekkel, valamint az "értékesítési pontokkal" voltam kapcsolatban.)
Szegedről "izgattam" a rendszert VPN kapcsolaton keresztül, s bár picipuha rendszeren ment (most nem tudom, de valószínű továbbra is), s sikeres feltörés nem volt. Próbálkozás igen, de általában gyorsan abbamaradtak...
Ezzel természetesen nem állítom, hogy nem feltörhető, de legalábbis eléggé "megpatkolták" a rendszert (bár erre személyes - fizikai - rálátásom nem volt).

Nos, akkoriban valóban fantasztikus módon ment az UHU "betörése" a Su. Ex. piacra (bár inkább itt is a konfigurációk árának a csökkentése volt a cél), de elég sok visszajelzés is volt (néha a vásárlóktól is), hogy "...mit kell most kezdeni a géppel, mert itt villog egy root felirat, stb"
Szóval nincsenek nagy reményeim, de hátha... :D

A gépre UHU 1.2 ment (ma reggel :)). Hang, hálókártya megy, egér "görög", X freqi belőve, sok baja nem lesz a nyertesnek vele remélem :)

[quote:ab8ff29bff="mukk"]A gépre UHU 1.2 ment (ma reggel :)). Hang, hálókártya megy, egér "görög", X freqi belőve, sok baja nem lesz a nyertesnek vele remélem :)

Ha jól értem, akkor ezt az akciót a ti számítógépes üzletetek szervezte. Gratulálok, ez mindenképpen remek kezdeményezés (mármint nem elsősorban az, hogy Linuxal adjátok a rendszert, olyasmit már más is tett, hanem az, hogy normálisan fel is telepítitek).

Gondolom adtok is el számítógépeket Linux-szal. Lehet, hogy a boltoknak érdemes lenne felvállalni a Support-ot ezeknél a rendszereknél. Akár lehetne egy akció keretében is, hogy mindazok, akik komplett számítógépet vásárolnak, és ahhoz Linux operációs rendszert vesznek, mondjuk 15 napos (vagy akár 30 napos) ingyenes telefonos support-ot kapnak az üzlettől. Ez később, valamilyen átalánydíjas összeg formájában meghosszabbítható. Akár bevezethető a biztosítóknál alkalmazott rendszer, vagyis az egyes ügyfelek akár különböző díjkategóriába is kerülhetnek (aki fél évente egyszer kér segítséget, az nyilván sokkal kevesebbet kell fizessen, mint aki hetente). A magányos Gizikék nyilván szívesen vennék, hogy ha elakadnak valahol a számítógép használata során, akkor nyugodtan segítséget kérhetnek, anélkül, hogy úgy éreznék, szívességet kérnek valakitől. Akár az üzlet egész kommunikációját fel lehetne építeni erre. Persze nem non-stop ügyfélszolgálatra gondoltam, hanem arra, hogy kiadjátok a munkát néhány egyetemistának. Nekik ez remek zsebpénzkiegészítés, és nem hinném, hogy különösebben sokat kellene nekik fizetni. Szerintem mondjuk heti 8000-10000 forintért már tülekednek majd, így még a minimálbért sem kell kifizetni. Linux-nál azért egyszerűbb az élet, mintha windows alá akarnátok telefonos segítséget nyújtani, hiszen nagy valószínűséggel, ha a kedves user nem állítgatja el nagyon a rendszert, akkor nem lesz vele baja. Windows-osoknál is inkább abból szokott gond lenni, hogy elszaporodnak a mindenféle kártékony programok, és akkor bizony nem egyszerű telefonon keresztül kezelni a problémát. Szóval a support nyújtás már sok cégnek remekül bejött, szerintem kicsiben is működnie kell.

És akkor lehetne írni ilyen remek headline-okat:

Stabil rendszerek, stabil háttérrel

Stabilitást viszünk otthonába

Legyen a számítógépe a biztos pont életében!

Másnál a kapcsolat a vevővel a kassza után véget ér - nálunk elkezdődik

Sokan csak addig foglalkoznak a vevővel, amíg fizet - nálunk ez csak a kezdet

A számítógép az Öné - akárcsak a támogatásunk

Hát igen, ehhez csak a sztech boltok mentalitását kellene megváltoztatni.
"A vásárló hülye, a sz4rt is rá kell tukmálni" Ez a hozzáállás szvsz elég gyakori. A helyi legforgalmasabb boltban vettem egy gépet, egyböl rám akartak sózni egy windowst, mert ök jogtisztát telepitenek. "Dugd fel anyádnak!" gondoltam magamban. Árulnak ök SuSE-t, de kétlem, hogy kettönél több darabot eladtak belöle. Miért nem akartak linuxot rátelepiteni?? Sebaj nem soká megyek arra vásárolgatni, majd érdeklödök linux téren, tetetem, hogy hülye vagyok hozzá, aztán meglátjuk mit mondanak :twisted: , csak ne a debianos polóba menjek :D

[quote:120595ad65="_Borisz_"] Árulnak ök SuSE-t, de kétlem, hogy kettönél több darabot eladtak belöle. :D

Több helyen láttam, hogy a jó szándék megvan. Lehetett kapni SuSE-t.
7.3-at...

Most gyorsan megnéztem a bolt honlapját, és szomoruan tapasztaltam, hogy a sima szoftveres rész még nincs feltöltve, de a sulinetes szoftverek listájáról kiszedték a SuSE-t, de betették a SuliX Starter Kit -et kemény 990Ft-ért.

Toros: Az ötlet jó, csak nem én vagyok az illetékes, sajnos... Én az akciót hirdető cég rendszergazdája vagyok és papírt forgalmaz a cég :)... . Igazából a linux is az én ötletem volt... Sajnos számtech boltokkal nekem is szörnyű tapasztalataim vannak. 2-3 éve egy állásinterjún voltam az egyikben. Linux, unix, W$, novell + hardver ismereteket kértek, fizettek volna bruttó hatvanat. Lehet ezért nem találnak hozzáértőt.

Alapvetően nem vagyok híve a postaláda teleszemetelésének (szórólapok, stb), de most kivételt kell tennem.
(Szeretném előre közölni, hogy sem én, sem valamely rokonom, ismerősöm NEM dolgozik a hivatkozott cégnél!)

Ui. a szegedi PRINTKER Kft. "Buli a suli" kiadványának a hátlapján a következő olvasható:

"Vásároljon a Printker üzleteiben 5000 Ft. felett 2005. júl. 1. és aug. 30. között.
Az akció ideje alatt havonta kisorsolásra kerül:
1 db. számítógép LINUX OPERÁCIÓS RENDSZERREL..."
stb.

No, valami elindult Magyarországon is? :D

ja; vmi kiherelt suse...
vagy tevedtem, de en kb ilyesmikkel szoktam osszefutni

Jó, legyen!
Azért ez csak egy kereskedelmi cég hirdetése, s ott is "költséget csökkentenek"?
Reméljük, hogy a leendő boldog tulajdonos nem cseréli valami picipuha tákolmányra. :)

[quote:6f2cb009dc="toth_a"]Jó, legyen!
Azért ez csak egy kereskedelmi cég hirdetése, s ott is "költséget csökkentenek"?
Reméljük, hogy a leendő boldog tulajdonos nem cseréli valami picipuha tákolmányra. :)

ilyenkor jon altalaban, hogy
'vmi linux volt a gepen, de meg mp3-at sem vitte, nem mentek rajta az avik, meg hasonlo' -> linux suxx

[quote:3d65b78641="-GreG-"][quote:3d65b78641="toth_a"]Jó, legyen!
Azért ez csak egy kereskedelmi cég hirdetése, s ott is "költséget csökkentenek"?
Reméljük, hogy a leendő boldog tulajdonos nem cseréli valami picipuha tákolmányra. :)

ilyenkor jon altalaban, hogy
'vmi linux volt a gepen, de meg mp3-at sem vitte, nem mentek rajta az avik, meg hasonlo' -> linux suxx

"Nem ment rajta a need for speed, nem indult el egy program sem, nem volt rajta internet explorer, a linux nagyon szar, semmi sem működik rajta, de szerencsére a barátom hozott egy win XP-t, és azóta minden rendben van" :(
Általában van egy UHU 1.0 a gépen, vagy esetleg egy SuSE 8.0 :(

többet árt, mint használ az ilyen sajnos :(