Egy képzőművész cimborám alól nemrég megszűnt a kis webes cég, ahol a saját weblapját működtették, ezért átköltöztette azt a DotRollhoz.
Kiderült viszont, hogy a whois rekordban most -- mint a domain tulajdonosának -- ott a cimborám lakcíme, ami teljesen értelmetlen, egyrészt mert miért is lenne ez publikus adat (még ha captcha mögé is van rejtve), másrészt úgysem ért a technikai dolgokhoz, tehát mindenképpen a szolgáltatóhoz továbbítaná, ha valaki így keresné őt meg.
Hasonló esetben én a domainsbyproxy szolgáltatását használom, de ők nem nem vállalják a .hu-s domaineket.
Tudja-e valaki, hogy jelenleg is ott tartunk még magyar viszonylatban, hogy csak "okosban" lehet ezt megoldani, azaz könyörögni kell a szolgáltatónál, aki vagy vállalja, vagy sem, hogy az ő adatai legyenek a domainnél, vagy van erre szakosodott cég vagy ügynökség, amelyik az ilyen adatok közvetítését diszkréten oldaná meg? Nem hinném, hogy ne volna erre kereslet, és azt sem hinném, hogy van bármilyen ésszerű oka, amiért lakcímeket és telefonszámokat kötelezően publikálni kellene a neten.
- 1798 megtekintés
Hozzászólások
ezt használom, működik
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszönöm, ilyesmire gondoltam.
Használja esetleg más is ezt a szolgáltatást?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Például beállítjátok, hogy tech kontakt a DotRoll legyen?
Nem értem ezt a bújócskát, mindenki minden szart megoszt Facebook-on, de egy művész nem adja a nevét a domainjéhez? Feltételezem az ő munkái vannak fent. Másrészt a weboldalon sem maradhat névtelen.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A DotRoll felületén nem volt lehetőség arra, hogy ilyesmit be lehessen állítani. Gondolom, chaten meg lehetne kérdezni őket, de nyilván oka van, amiért nem ez az alapbeállítás és nem is ajánlják fel.
Úgy gondolom, bizonyos értelmi képesség fölött magánember nem oszt meg minden szart Facebookon, és nem kívánja a lakcímét és a telefonszámát bárki számára elérhetővé tenni a neten -- nem tudom, mi ebben a furcsa.
Nem a névtelenségről van szó, hanem a szabályozásról és az ésszerűségről. Aki azt akarja, hogy elérjék, kirak akár egy formot, akár egy email címet, de mivel a művész nem egy nyilvános üzlethelyiségben lakik, nincs rá ok, amiért a címét és a telefonszámát nyilvánossá kellene tenni kötelezően.
Ez tényleg csak engem zavar?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Maganszemelykent a TULAJDONOS adatai elrejtesre kerulnek a domain.hu feluleten. Az admin es tech kontakt viszont nyilvanosan elerheto, mert oket kell ugye elvileg hivatalosan nyustolni a domainnel kapcsolatos megkeresesekkel.
--
Pásztor János
Sole Proprietor @ Opsbears
Development Lead @ IXOLIT
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
tényleg? chas.hu???
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen, nezd meg a domain.hu-n. Az elso rekord igy nez ki:
domain: chas.hu
domain-használó: Private person
domain-használó: Itt a te Neved
hun-id: XXX
admin-kontakt: XXX
tech-kontakt: XXX
zone-kontakt: XXX
névszerver: ns.chas.hu[195.228.155.162]
névszerver: ns2.chas.hu[87.229.106.26]
regisztrálva: 2003-11-12 01:00:15
módosítva: 2015-05-20 11:00:45
regisztrátor: XXX
Ehhez kepest egy ceg domain neve:
domain: cegneve.hu
domain-használó: Cegneve Kft
domain-használó: Cegneve Kft
cím: Utcaneve ut 1
cím: 0000 Budapest
cím: HU
telefon: +36-1-123-4567
telefax: +36-1-123-4567
hun-id: XXX
admin-kontakt: XXX
tech-kontakt: XXX
zone-kontakt: XXX
névszerver: ns-1246.awsdns-27.org
névszerver: ns-972.awsdns-57.net
névszerver: ns-71.awsdns-08.com
névszerver: ns-1819.awsdns-35.co.uk
regisztrálva: 2005-08-31 18:24:44
módosítva: 2013-12-17 12:35:06
regisztrátor: XXX
A tobbi rekord (admin-kontakt, tech-kontakt, zone-kontakt, regisztrátor) nyilvanos. Van olyan regisztrator, aki felkinalja, hogy oda a sajat adatait irja be, de a tulajdonos tovabbra is Te maradsz.
--
Pásztor János
Sole Proprietor @ Opsbears
Development Lead @ IXOLIT
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hm, ha erről az emberiség is tud (és nem csak a szabályozás), akkor nem is volna semmi gond! :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A kodos emlekeimben ez valahogy ugy van, hogy a HUREG API-ba valami specialis erteket kell irni es akkor private person rekordnak leszel felveve. Ha nem igy csinalja a regisztratorod, nyugodtan lehet verni az asztalt. Sajnos mar baromira nem emlekszem, hogy melyik mezo volt es milyen erteket kell bele irni.
--
Pásztor János
Sole Proprietor @ Opsbears
Development Lead @ IXOLIT
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ööö... izé... nálam ennyi van csak:
domain: javaforum.hu
domain-használó: Private person
domain-használó: Auth Gábor
A többi (admin-kontakt, zone-kontakt, tech-kontakt) mind a regisztrátor adataival van töltve.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni