- ispi blogja
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 2218 megtekintés
Hozzászólások
[részemről]
Október elejétől ömlik az összes karácsonyi dal, kép, dísz és az őrül "szerezzünk be mindent mert ünnep van" láz... Kiég belőlem az utolsó hangulat is december végére és átfordul hányingerré már a szótól is...
Számomra konkrét kínszenvedés az egész karácsony és minden ami vele jár még úgy is, hogy csak itthon vagyok harmad magammal és se mi nem megyünk és hozzánk se jönnek. Mellesleg álszent "rendszernek" tartom ezt a napjaink karácsonyát és vele együtt az összes hasonszőrű alkalmat.
Aki szeret valakit vagy fontos a másiknak az ne CSAK MA keresse meg a másikat személyes/postai/elektronikus módon teli vigyorral úgy mintha egész évben epedezett volna a társaságára...
[/részemről]
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
minden generacio ujraertekeli a hagyomanyokat, incl. karacsony, husvet, majus 1, etc. Te most jarsz ott, hogy a megszepito mult torzitasan keresztul hasonlitod ossze a regi es a mostani karacsonyt, es szerinted a regi jobb volt. Szerintem meg ures bullshit volt regen is, most is.
Egy tartalom nelkuli, vallasos mazzal leontott bullshit, aminek termeszetes velejaroja a belefaradas/megcsomorles/..., sot megkockaztatom, a megundorodas. Amikor ma reggel szoba kerult a faallitas (szerencsere eleve csak mufenyonk van), akkor csak ugy elejtettem, hogy nekem aztan nem hianyzik (ez az egesz mesterkelt ritus). A kolok is atvette, hogy neki se hianyzik (o amugy is csak az ajandekra fokuszal meg). Most kezdjem el traktalni ezzel a szeretet unnepe baromsaggal? Inkabb atbeszeljuk holnap, hogy Jezus azert jott kozenk, hogy a halalaval kivaltson minket a bun kenyszere alol, ill. kovetkezmenyetol, a halaltol. Ennek az 5 perc beszelgetesnek tobb ertelme es haszna van, mint az ev vegi 1,5 hetes kenyszer mosolygos tettetett last christmas-szel atoblogetett agyhalalnak. De a legcukibb az ablakokban levo szamtalan fele karacsonyi fenyfuzer, amelyek kb. olyan defektrol tanuskodnak, mint a villalakok kviz kerdesei+valaszai.
Btw. a 'miket is szoktak ilyenkor meg irni?' kerdese is nagyon arulkodo. Ebben benne van a megszokas (ami kb. minden unnepelyesseget kepes megolni), ill. a semmi kozom az egeszhez allapota, hiszen fogalma sincs belanak arrol, hogy miket szoktak ilyenkor meg irni. LOL
Ezeknel az ures unnepeknel sokkal tobbet er egy csaladi hetvege (=zero rokonsag) a nyaraloban, amikor osszekapja magat a banda, es azt a 2 napot deklaraltan azzal toltik, hogy most jol erezzuk magunkat. Barmifele szeretet-unnepe-lol-bullshittol mentesen.
--
"Pont attól akartam megkímélni magam, hogy gondolkodni kelljen ;)" (lajos22)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Vásárolj. Buzizene. Kényszer. Mindenfelé rohadt sok ingerült ember.
Nálunk: Már régóta nem látogatok rokonságot sem csak random "kötelező" ünnep miatt, felesleges protokoll. Képmutatás volt régen is, csak akkor még eljártunk/eljártak. - Kell a fenének.
Ahol dolgozok, ott ilyenkor is kell bent lennie valakinek. Bár, szabadságon vagyok, valahol kicsit bánom is. Szívesen benéznék ($), ünnepek alatt igazán érdekes lehet.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
>felesleges protokoll
ez mostantól ipv6 thread
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
:DDDDD
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
LOL
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Sokan írták, hogy így december végére már teljesen lereszeli a hangulatukat a mindenhonnan ömlő nyál. És én is itt érzem az első problémát. No meg az ajándékozás... Mármint felnőttek vagyunk, miért játszuk el azt, hogy tudunk olyat adni amit szeretne a másik. És a gyerekeket miért neveljük bele ebbe a bs-be? Ha valakinek ajándékot szeretnék adni, akkor azt random időben teszem. Mert az mindkét oldalról személyesebb. Mert nem ő lesz a 17. a listámon, és amit kap tőlem sem a 20. lesz aznap. És ilyenkor még tényleg meg is lepődnek :)
Rokonság-látogatás ügyben valami nagyon hasonló a helyzet. Inkább a barátaimat látogatom ilyenkor. Mert velük van kedvem időt tölteni. Ők állnak közel hozzám. A nővéremhez még szivesen átugranék inni egyet, de ő most épp 1000+ kilóméterre van. A többiek azt sem tudják ki vagyok, így minek?
Idénre mondjuk bevállaltam egy 8 éve esedékes találkozót is. Meglátjuk.
A szabványos ünnepi üdvözletektől is a falra mászok. Aki ismer tudja, hogy sátánista vagyok. És nekem kíván mindenfélét a jézuskával? De most komolyan. Én ilyenkortájt mindenkinek "Kellemes pihenést" szoktam kívánni. Mert konkrétan ezt kívánom belül. Kivéve talán azt a 2-3 embert akiről tudom, hogy nekik fontos a karácsony.
Túlságosan formálisak vagyunk húsvétkor is. Csokitojás, ilyesmi. Minek?
Ha valaki szeretne valamilyen ünnepet tartani, akkor esetleg első lépésben nézzen magába. Neki mit jelent az ünnep, mi az amit szívesen csinálna. És aztán előre vele. Mert így őszinte lesz. És sokkal kellemesebb. És talán sikerül kicsit kisokkolni másokat is az év végi mókuskerékből, és egy kis időre esetleg mosolyt csal az arcukra. Persze ehhez meg kell nyílni, és bátornak is kell lenni.
Mennyi hölgyismerősöm panaszkodott idén arról, hogy semmi kedve a 2 napos főzöcske mókához. Próbáltam őket kicsit felbujtani, hogy akkor miért nem töltik a szenteste egy részét a kádban egy jó könyvvel. Megérdemlik, hogy nekik is pihenés legyen az ünnep.
Esetleg 26. án az urak koncentrálhatnának a párjukra kicsit... ágybareggeli(mosogatással).. miegymás? Ha már általában a hölgyek azok akik végigtollják a karácsonyt. Persze ez ismét csak egy ötlet.
Az álszentség belül van. Ott kell vele megküzdeni. És ha ott már rend van. Akkor talán az ember kicsit felszabadultabban állhat az ünnepekhez. Ez a felszabadultság dolog meg ragadós tud ám lenni. Bár lehet, hogy itt is kezdeményezőnek kell lenni. És ki kell fejezni, hogy mik azok az "elvárások" amik ránk nem érvényesek.
A húsvéttal kapcsolatban is csak ugyanezt tudom javasolni. Ha neked ez egy fontos ünnep, akkor alkosd meg úgy, ahogy szerinted neked jó (sonka, tojás, vendégek), és invitáld be az ismerősöket a te világodba. Az emberek látják, ha valami őszinte, és talán ők is beleéreznek a dologba.
### ()__))____________)~~~ #################
# "Ha én veletek, ki ellenetek?" # E130/Arch
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Aki ismer tudja, hogy sátánista vagyok. És nekem kíván mindenfélét a jézuskával?
Aki nem ismer, az nyilván nem tudja, habár kívánni akkor is lehet. Krisnások is szoktak jót kívánni az embernek, mégsem köpködnek rájuk. Másik dolog az, hogy a közmondás szerint "akinek, nem inge, ne vegye magára", akár ebben a megközelítésben is. Ennyi. A többi "reménykereső" meg hadd élvezkedjen egy kicsit, ha már az Ábrahámita vallások lettek a tradicionális hangadók errefelé.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az, hogy a boltban a kisasszony, vagy az üzleti partner "Kellemes ünnepeket", vagy akár "Boldog Karácsonyt" kíván semmi bajom nincs az ég egy adta világon.
De szerintem kellemetlen, hogy olyanok is ezt teszik, akik pedig tudhatnák. Nem veszem magamra. Ettől még hmm... kevésbé érzem szívből jövőnek.
### ()__))____________)~~~ #################
# "Ha én veletek, ki ellenetek?" # E130/Arch
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Kíváncsi lennék az arckifejezésedre, amikor "Áldott Karácsonyt" kíván neked valaki. :D
Egyébiránt pénzcsörgéssel kísért kívánságok sem szívből, hanem inkább színből keletkeznek, illetve csupán a protokollnak megfelelően hangzanak el.
Tömegben őrületesen tudnak hatni és érzelmileg átragadni a hisztérikusságig fokozódó karácsonyi bevásárlások egy-egy üzletben, vagy döbbenetes látni, amikor kábán bukdácsolnak az emberek az utcákon. Lehet, hogy az ilyenkor személyre szólóan és komolyan kimondott mondat üzenete képes felriasztani egyeseket a "bezombulásból".
Frappáns gondolatokat írtál le a fentiekben, érdemes "megrágcsálni" őket.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Kivéve talán azt a 2-3 embert akiről tudom, hogy nekik fontos a karácsony."
Nekik mit kívánsz?
Képmutatóan Boldog Karácsonyt?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nekik bizony "Boldog Karácsonyt". De nem képmutatóan. Mivel tudom, hogy bennük van egy saját kép az ünnepről. Ekközben elég közel is állnak hozzám ahhoz, hogy ezt még tudjam is róluk. És ezen a ponton egyszerűen egy kedves ismerősnek kívánom azt, hogy egy neki fontos esemény, alakuljon úgy, hogy neki az örömet okozzon. Kicsit úgy, mint ahogy a "jó utat" működik.
### ()__))____________)~~~ #################
# "Ha én veletek, ki ellenetek?" # E130/Arch
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
https://www.youtube.com/watch?v=ml8ceHj641M
-----
(&%;_98\<|{3W10Tut,P0/on&Jkj"Fg}|B/!~}|{z(8qv55sr1C/n--k**;gfe$$5a!BB]\.-
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
jaj, ez a f@sz milyen irritalo a reklamban :-)
--
"Pont attól akartam megkímélni magam, hogy gondolkodni kelljen ;)" (lajos22)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az emberek regen is hulyek voltak, meg most is azok. A karacsony nagyon nem a nagy eszem-iszomrol, meg az ajandekokrol kellene, hogy szoljon, hanem a szeretetrol. Hogy legalabb az evben egy napon ne a serelmeinket soroljuk (de hat o nem is nagyon latogat meg, meg fel se hiv, lapot is evente 3x kuld... o meg milyen proszto volt mar tavaly is), hanem legalabb probaljuk meg felfedezni a jot a masikban (persze a siker sosem garantalt...).
Nalunk pl. sosem kotelezo ajandekot adni, es a karacsonyi menure sincsen semmi megkotes. Iden anyu rantott halat csinalt, de csak azert, mert o is szereti a halat, raadasul egy jo ideje nem evett mar jo rantott halat. De pl. a halaszle/toltottkaposzta/whatever kompletten kimaradt, es nem csak azert, mert csak ketten vagyunk. Egyszeruen nincs igenyunk ezekre. Ahogy a beigli helyett is mezes sutemeny volt, es semmi hianyerzetunk nem volt. Ha akarunk beiglit enni, azt ehetunk marcius tizenhatodikan is, semmi szuksegunk ehhez a karacsonyra.
Fontosabb ilyenkor egyutt lenni a szukebb-tagabb csaladi korrel, baratokkal, es egy par jo szot szolni egymashoz, mint felhajtast csinalni a karacsony korul.
Szerintem.
--
Ki oda vágyik, hol száll a galamb, elszalasztja a kincset itt alant:
()=()
('Y') Blog | @hron84
C . C Üzemeltető macik
()_()
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
hogy szoljon, hanem a szeretetrol. Hogy legalabb az evben egy napon ne a serelmeinket soroljuk
es persze nem ertik az emberek, hogy miert nem szokott ez az erolkodes sikerulni...
--
"Pont attól akartam megkímélni magam, hogy gondolkodni kelljen ;)" (lajos22)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni