Sziasztok!
Hát sajnos ez is eljött, elrepedt a Nexus 4-em kijelzője. Egyfelől azt szeretném kérdezni, hogy amit az ebayről vásárolhatok, az mennyire azonos az eredeti minőségével? (Érintőképernyő ponotssága, fényerő, stb.)
Másik kérdés: Nem értek nagyon a szerelésekhez, van valaki aki, ha megrendelem az alkatrészeket, nem túl drágán összerakja nekem?
Köszönöm szépen!
- 6031 megtekintés
Hozzászólások
Nincs ár kiírva, de talán érdemes neki írni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Udv,
Nekem hasonlo problemam volt 4 honapja. En a www.spareslg.com-rol rendeltem magamnak kijelzot. (eredeti LG).
Szereles, szerencsere nem bonyolult, csak be kell szerezni hozza a megfelelo eszkozoket. (csavarhuzo, meg valami muanyag 'feszito').
Nezd meg a neten van eleg sok video ami lepesrol lepesre bemutatja a cseret: google
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1
Amugy ha ebay-rol rendeli kinabol, akkor van ra esely hogy muanyag felpattintot es csavarhuzot is kuldenek hozza.
Nekem komlett kittben jott meg a Nokia N8-hoz a kijelzo.(meg szaz eve)
Video itt: https://www.youtube.com/watch?v=MFzbfeY_xTQ
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Szereles, szerencsere nem bonyolult, ..."
Youtube-on van pár nexus4 szerelős videó (itt van egy például). Nem biztos, hogy itthon neki mernék állni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mobilarenas forumon "fagyalllo" nevu usert ajanljak tobben is N4-es cserekre. Majd szamolj be, hogy mi lett a vege.
http://mobilarena.hu/tema/re_google_nexus_4_a_zseles_almok_netovabbja/k…
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nekem a HTC Desire S-en kellett kijelzőt cserélnem. A kínai alkatrész 100% kompatibilis volt. Gondolom a "kompatibilis" itt a gyárban selejtként eldobott és a gyárból kilopott alkatrészt jelenti :) Annyi szépséghibája van a dolognak, hogy a háttérvilágítás valahogy nem úgy néz ki mint a gyárin, de amúgy működik.
A szerelést magam csináltam, kerestem egy howto videót a youtube-on, az alapján lépésről lépésre sikerült is. Egy dologgal kell vigyázni, amikor a kijelzőt és a touch-ot szétszeded. Egy elég erős ragaccsal van odaragasztva, azt melegíteni kell hőlégfúvóval, vagy erős hajszárítóval és közben valami műanyaggal feszegetni (van aki hitelkártyával/pontgyűjtő kártyával csinálja, de sokszor adnak céleszközt is az alkatrészhez). Továbbá érdemes valamilyen kétoldalú ragasztót is venni, ami ilyen célra készült. Szintén az e-bayről, tekercsbe árulják és pár dollár. A tesco-s kétoldalú nem fogja rendesen rögzíteni a kijelzőt a készülékházban.
Azért óvatosan a szereléssel, nekem a touch törött csak, de a szétszedéskor sikerült eltörnöm az LCD-t is, de minden jó, ha a vége jó :)
--
TH
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ezek már nem egybe építettek (touch sensor + screen)?
Nekem az rémlik, hogy a Nexus 4 már ilyen, lehet is látni, hogy nagyon vékony a kijelző fölötti üveg, mintha a pixeleket nyomkodnád.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni