SOS - DATAPLEX - C2T-KVM (breakout) IBM x335 szerverhez

Fórumok

Sziasztok!

Hatalmas gondunk lenne, a sok-sok éve Adatparkba dugott eszközeinket úgy jó 2 éve átköltöztettük a DATAPLEX-be.
Az egyik IBM x335-ös régi masinánkra kötött KVM/C2T kábel szőrén szálán eltűnt. (Igen, valószínűleg bent a DATAPLEX-ben!!! Ezen mondjuk magam is megrökönyödtem, hisz ez hogy történhet meg egy álladóan őrzött, biztonságos adatközpontban?) Mivel az eszközhöz hozzá kellene férnünk, de még csak KVM-et sem tudnak e nélkül rákötni, hatalmas bajban vagyunk. Egy új madzag beszerzésére így hétvége derekán nem sok esélyünk van, főleg ha még csak külföldön találtunk hozzá.

Esetleg nincs valaki akinek hasonló eszköze van bent az Asztalos Sándor úti DATAPLEX adatközpontban és kölcsön tudná adni 1-2 órára, engedélyezve a hosting operátoroknak, hogy ránk kössék?
Esetleg második alternatívaként felmerült egy PCI-X es videovezerlo, amivel a hosting operátorok talán tudnának varázsolni valamit...

Hatalmas segítség lenne, még ha tudom, hogy nem sok esély van rá... Sajnos több száz km távolságra vagyunk a vastól, tehát próba szerencse alternatíva sem megy gyorsan.
A segítségeket, tanácsokat ezúton is előre köszönöm.

Hozzászólások

Sajnos nem tudok segíteni kabellel. Kérdezd meg azokat akik bemehetnek a teruletetekre, lehet hogy csak el lett kavarva valahová. Takarítani is csak őr jelenlétében takarítanak, plusz mindenki bekamerazza a ketrecet.

Szia!

A tegnapi napon kollégád értesített ki e-mailben, hogy létesíthető a szolgáltatás.
Telefonos értekezésünk során viszont jelezte, hogy nem tudják a megrendelt dedikált konzolt felcsatlakoztatni.
A vason egyedi IBM C2T port van, ehhez lenne csatlakoztatható (az elveszett) C2T kábel, amire ráköthető az eszközötök. (Tehát nincs integrálva se D-SUB, se DVI, se PS/2, se egyéb...) Ha mégis megoldható én lennék a legboldogabb.

Offtopic:
A portal átalakítását mikorra tervezitek? Pár példa:

-IP konzol igénylésnél, ujraindításnál nem adhatsz meg belső azonosítót, szekrényen belüli pozíciót, ha szekrényt bérelsz.
-A költözési információk pont már nem aktuális.
-Forgalmi adatok használata kényelmetlen a legördülő lista miatt (Nálunk egyéb okokból is, de azt már jeleztem az illetékesnek).
-Illetve a fogyasztáshoz kapcsolódó adatokat sem lenne hülyeség feltüntetni a PDU -k alapján.

ha ez ugyan az a kábel, mint ami x330-hoz kell, akkor tudok adni.

üdv, Zsolt