$TTL 3D a bind9-ben, ma?

"Ha egy véletlenszerűen kiválasztott BIND telepítésre ránézel, azt fogod találni, hogy a $TTL sor hiányzik. Ezt azelőtt nem használták, és csak a 8.2-es BIND kezdett el figyelmeztetni a hiányára. A 9-es BIND-hez szükséges a $TTL."

A fenti idézet innen való:
http://tldp.fsf.hu/HOWTO/DNS-HOWTO-hu/DNS-HOWTO-hu-7.html

Azon tűnődöm, hogy most kell vagy nem kell. Ha kiveszem
a bind9-ből nem szól érte. Vagy csak én nem vettem észre hogy
a 9-es verzió nem is szólt sosem?

És ha kell, miért kell mikor a SOA rekordban már van TTL?

Persze én eddig használtam, csak most valahogy megálltam felette.

Van aki tudja a miértet esetleg?

Hozzászólások

Szerintem a HOWTO bénázik. Ez legalábbis a BIND-FAQ-ból egy kopi-pészt:

Q:
Why does named log the warning message "no TTL specified - using SOA MINTTL
instead"?

A:
Your zone file is illegal according to RFC1035. It must either have a line
like:

$TTL 86400

at the beginning, or the first record in it must have a TTL field, like the
"84600" in this example:

example.com. 86400 IN SOA ns hostmaster ( 1 3600 1800 1814400 3600 )

mondjuk én még embert nem láttam a földön, aki az ORIGIN után írta volna a TTL értéket.