Nagios / nrpe plugin error

Fórumok

Sziasztok,

van par rhel 5-os szerverunk, amire az nrpe plugin forrasbol lett telepitve a kovetkezo modon:

$./configure --with-nagios-user=nagios --with-nagios-group=nagios --disable-ssl --prefix=/usr/local/nagios --enable-command-args

$make all
$make install-plugin
$make install-daemon
$make install-daemon-config
$make install-xinetd

Majd persze /etc/servicesbe berakva nrpe port a /etc/xinet.d/nrpe beallitva es /usr/local/nagios/etc/nrpe.cfg is megszerkeztve a monitorozando servicekkel.

A nagios servereren pedig termeszetesen hozza lettek adva a hostok a confighoz.

Megy is szepen rendben jopar tucat gepen, kapom a szep kepeket a website-on, azonban van ket szerver ahol neha a kovetkezo hibat kapom email alertkent es termeszetesen a nagios web-en is:

"CHECK_NRPE: Error receiving data from daemon"

Ismeros a hiba, telepiteskor parszor belefutottam mar, vagy a plugin-ok hianya vagy a config fileok jogosultsaga esetleg hibas config file-ok okoztak.

A problem hogy csak NEHA kapom ezt az uzit. Tehat megy rendben a monitorozas, minden szep zold, egyszer csak eldobja magat minden pirosra valt es kapom a fenti check_nrpe error-t. Majd gondol egyet es ujra jo.

Talalkozott mar valaki ezzel? Mi baja lehet?

koszi elore is.
jack

Hozzászólások

Én már találkoztam, de mivel az érintett szerver mással is van monitorozva (illetve most csak mással van), időm meg nincs annyi mint a tenger, napoltam a problémát. De kiváncsian várom a megoldást, mert ugyanezt produkálja, hogy egyszercsak nrpe error, aztán meg gondol egyet és minden jó. Amikor error van telnettel se tudok az nrpe portra csatlakozni.

Liferay Portál OSGi bundle támogatással

Bár nálam nincs ilyen hiba és ráadásul debian-on nem redhat-en, de én a xinetd körül néznék körül először.

próbáltad már -n kapcsolóval? ( Do not use SSL)

az agent ugy lett forditva ( --disable-ssl )alapbol.

vagy hogy gondolod? server oldalon irjam at a service command-ot?

mondom a fo gondot az okozza, hogy teljesen random-ra jon elo, tehat hiaba tesztelem parancssorbol, legtobbszor rendbe megy, aztan futas kozben dobja el magat, majd ter eszhez tok magatol.

annak a két szervernek a logját már gondolom megnézted, ahonnan nem jön vissza a válasz?..
mert ugye a jelenség az, hogyha jól értettem, hogy nem kap választ a szerver az agenttől.
én inkább azon a két gépen nyomozgatnék egy kicsit, vajon mi akaszthatja meg a választ?
esetleg valami logot nem tudnál mellékelni?
így elég sokesélyes a dolog.... :(