( hrgy84 | 2007. 06. 07., cs – 01:05 )

Válasz utpKabel üzenetére

A rendszer különböző telepítettségi állapotai. Lényegében minden rendszernél vannak ilyenek, csak a klikkelgetős telepítők szégyenlősen elhallgatják.

A stage1 egy nagyon alap rendszer, általános x86/amd64 architektúrára forgatva. Ezekből a binárisokból gyakorlatilag mindegyik újrafordul a telepítés végére.
A stage2 egy bootstrap folyamaton átesett stage1. A bootstrap során felkerül pár nélkülözhetetlen dolog, plusz a portage és a gcc újrafordul. Itt vált a gcc pl. i386-pc-linux-gnu -ból i686-pc-linux-gnu host-ra.
A stage3 gyakorlatilag egy majdnem bootolható rendszer. Azért csak majdnem, mert a kernel és a bootloader nincs feltéve. Ez azért van így mert valamennyire szabványosak akartak lenni, és néhány architektúrán nem lehet grub vagy lilo fent. Kernel pedig azért nincs, mert az egy nagyon személyes dolog, azt neked kell előállítanod.
A stage0 ha minden igaz, akkor az az, hogy live-rendszer csinálja meg neked a stage1 binárisokat, de javítson ki aki tudja.

Kevesen tudják, de van egy stage4 állapot is. Ilyen tarlabdák hivatalosan nem készülnek, de a catalyst segítségével lehetőség van ilyenek létrehozására. Ebbe kerül egy genkernel kernel, lilo, illetve konfigurációs fájltól függően extra csomagok is. Én pl egy a saját gépemhez idomított stage4-ről installáltam újra a gépem. Mondjuk szerény voltam, alig pár megával lett nagyobb a stage4 a stage3-nál.