( kubi | 2023. 12. 05., k – 19:39 )

Elmeséled, hogy 2G és 3G esetén miért sikerült még a legutolsó kínai fos noname-nek is betartani a szabványt

Elmeselned, hogy mit jelent a "betartani a szabvanyt"? Mi az "a" szabvany, amit "betartanak"? Hogyan teszik azt?

Ha arra gondolsz, hogy nem voltak opciok, es minden keszulek pontosan ugyanazt tudja (nem hogy UI, hanem legalabb baseband modem szintjen), akkor tevedsz. Mindig is nagy kulonbseg volt az olcsobb es a dragabb szegmens tudasa kozott. Ez igy is maradt.

miért nem "kényszerült rá" egyik szolgáltató sem, hogy SLA-ra hivatkozva letiltogasson Magyarországon forgalomban lévő készülékeket a hálózatáról

Nem? Vagy nem hallottal rola?

Van adatod, hogy mennyit koltenek a keszulekgyarto, halozati berendezeseket gyarto es integralo cegek, illetve a szolgaltatok interop tesztekre? Mennyi ebbol a sikeres, mennyi javitast kell eszkozolni valamelyik oldalon, illetve mennyi megy a levesbe?

Van rola informaciod, hogy hogyan nezett ki a 2/3/4/5G ipar a keszulekgyartoi (UE)  oldalrol? Hogyan valtozott a beszallitoi koruk (OS, CPU, baseband), illetve a piacuk az elmult 30 evben?

Tán nem azért, mert a VoLTE egy túl rugalmas, szarul-húgyul összetákolt gány szabvány?

Errol van valami megbizhato elemzesed? Mibol gondolod, hogy tul rugalmas? Komolyan erdekelne, hogy honnan jon.

Mi az, hogy tul rugalmas egy szabvany? Mennyi lehet, mondjuk IETF terminologiaval (ha mar a HUP-on vagyunk), a SHALL+MUST / MAY+SHOULD arany egy nem tulzottan rugalmas szabvanyban?

szarul-húgyul összetákolt gány

Ettol egyelore tekintsunk el. Kisse tul sok erzelmet visz egy technologiai szabvanyhalmaz (mert nem gondoljuk, hogy "EGY szabvany" a tema, ugye) kritikus elemzesebe.