( zeller | 2018. 10. 04., cs – 20:37 )

A Qt5-ről írod: "Bloatware. Sok memóriát zabál, lassú. Minden benne írt program." - Elfér a memóriában, mondhatni lötyög benne :-P Hat éves gépem van, 8GiB RAM, a CPU-ban 6MiB L3 cache és négy mag dolgozik, és ehhez képest egy VLC, ami 4k-s videót játszik le, mindenestől 300M-t eszik. Szinte bájtra ugyanennyit zabál a memóriából a Windows-os mediaplayer, ha ugyanezt a videót adom oda lejátszásra. Linuxon is hasonló a helyzet memória ügyében... Szóval ez most nagyon mellé ment a részedről (megszoktuk...).
Ja, és nem QT5-ben írnak programokat, hanem C/C++ vagy más nyelven (vagy c-ben/c++-ban...), és QT5-öt használnak hozzá. Ha már IT-ban dolgozó mérnökember vagy, akkor fogalmazz pontosan.
Ja, hogy neked a diszkterület fáj... Kétszer 4TiB van az adataim alatt (tükrözve), a rendszer alatt meg 256GiB - elfér, cserébe mindazt tudja, amire nekem szükségem van. Azzal, hogy a Windows-on a dll-eket nagyon sok programnak hoznia kell magával, mert a rendszerben -mondjuk úgy- a Unix-os környezethez képest ez kevésbé jól kidolgozott, az sajnálatos tény - kisebb ssd-t nem érte meg venni, amikor a gépben diszket cseréltem (mert az eredeti 320-as ennyi év után kesdet picit megbízhatatlanul viselkedni), úgyhogy ennyivel ennyi.

" Próbálj meg egy böngészőben lejátszani egy Full HD videót, aztán meg egy MPC-HC-ben. Lesz egy kis memória- és CPU-különbség." - van CPU, van memória. Méghozzá azért van, hogy az alkalmazások használják. Egy 4k-s videó átméretezett lejátszása (bármiben próbáltam) elvisz egy magont (néha picit többet) a négyből. És? Ettől jobban kopik a CPU?