( hajbazer | 2018. 01. 05., p – 21:22 )

De miért húzod meg önkényesen itt a határt?

Mert azt kérdezted, hová húznám meg ezt a határt. Elmondtam. Ha az a kérdés, hogy miért pont itt, azt is elmondtam. Mert a szóban forgó hardverek már minimális szinten képesek bizonyos feladatokra, amiket megfelelő optimalizáció mellett el is látnak.

a natív szoftver sokszor lassabb és erőforrás igényesebb

Előfordul ilyen is, igen, de ez inkább algoritmusokra jellemző, esetleg lib-ekre. A készre írt, felhasználói szoftverek esetén sokkal inkább jellemző az a tendencia, hogy a natív, bloat framework (Qt, .NET stb.) nélküli, ezektől függetlenre megírt szoftver az, ami kevesebb CPU-ból és memóriából elvan.

azért, mert natív esetben egyetlen egy felhasználási módra tudsz optimalizálni; köztes kód esetén viszont mindig az adott felhasználási módra fog optimalizálni a futtatókörnyezet

Amellett, hogy ez egy szélsőséges idealizmus, amit szoftvergyártóék sikerrel beadtak neked, egy felhasználói szoftver esetében sokkal többe kerül a semmit nem érő run-time optimalizáció, mint ha magát a fordított kódot optimalizálták volna.

Az állítások egyenként önmagukban igazak, de ezek miatt faszság lenne betiltani a vizet.

Nem akartam betiltani sem a vizet, sem a bloatware-eket. A törvényi szabályozás és a kötelező performance tesztelés más tészta. Jónéhányszor említettem már azt is, hogy belsős használatra még a bloatware keretrendszerekkel sincs baj. Akkor van velük baj, ha milliók használják és szoftverfejlesztőék gigawattokat pocsékoltatnak el ezekkel a milliókkal, csak mert lusták voltak normáliásan optimalizált, natív kódot írni.