Okosotthon kezelő elsötétítése

Fórumok

Sziasztok. Van egy régi Huawei T1 ( Android 4.4.4 ) tabletem, amit egy Fibaro HC2-höz használnék az előszobában, úgy hogy futna rajta a Fibaro Tablet app egy még működő verziója. 

Mivel lehetne megoldani ezen azt, hogy ha nem mozog előtte senki, a kamera nem érzékel mozgást, akkor elsötétedjen a kijelző, és feléledjen ha elmegyek előtte?

Hozzászólások

Ha szoftveresen nem megy akkor Laptop kamera takaró? 

Sajat appja ezt nem tudja?

HA alatt ezt egy motion sensorral siman meg lehet csinalni.

Vagy rakd fel a fully kiosk-ot ahhoz nem kell szenzor sem.

A saját appja nagyon régi, ezeket már egy ideje nem fejlesztik, és az ami 4.4.4-en megy az valami - az utolsó release-től is régebbi változat. 
Egy olyan appot keresek ami a háttérben futna és a kamerát használja motion sensoor-nak. A fully Kiosk nem HA specifikus? A Fibaro zárt rendszer, nem lehet akármivel vezérelni... 

+1 a Fully Kiosk-ra. Nem HA specifikus, ez egy böngésző, ami kiosk módban (fullscreen) fut és bármit behívhatsz rajta (Fibaro-nak is van Web UI-ja, gondolom?) + mindenféle ilyen rendszermahinátor trükköt tud, mint auto fényerő, mozgásérzékelés, altatás/ébresztés, stb. (Az más kérdés, hogy HA-nak ki is ajánlja az összes ilyen funkciót, amik így a szerver által is vezérelhetőek. pl. fizikai mozgásérzékelő által. De mivel mindez open API, lehet, hogy a Fibaro-ba is tudod valahogy integrálni)

"Probléma esetén nyomják meg a piros gombot és nyugodjanak békében!"

Hát a webes felület nem lenne egy jó megoldás. Egyáltalán nem optimalizált mobilos készülékekre, ezért volt hozzá külön app mobilra és külön egy tabletekre. Azért teszek persze egy próbát, felcsigázott a dolog. A háttérben futó mostion sensor-t erőltetném inkább.

Szerkesztve: 2025. 06. 12., cs – 09:12

Nem tudom a választ, csak kérdezek: Ez a tab ES6 kompatibilis? A 4.2.2 nem, érdekelnek ezek a régi szarok, úgy szeretném írni a kódomat hogy minél régebbi cuccokkal is működjön. 4.4.4 még nem került hozzám tesztelésre.