Fórumok
https://hvg.hu/tudomany/20250126_europai-unio-tenyellenorzesi-kodex-goo…
Ez szerintem azt jelentheti, hogy a régi elavult tudományos megközelítést fogják alkalmazni (lásd. brit tudósok) vagy a dél-afrikai megmondóemberek több teret kapnak az influencer világban.
Hozzászólások
Ha a Google elkezdene tényellenőrizni, akkor meg más emberek sírnának, hogy nehogy ők döntsék már el. Bármit csinálnak, nem lesz jó.
Egyébként is azt látjuk, hogy manapság nagyon nehéz tényként beállítani dolgokat (pl. Elon kézmozdulatáról rengetegen állítanak valamit, és rengetegen annak az ellenkezőjét), és objektív újságírás sem létezik (még ha amúgy igazat is írnak, plusz tények említésével vagy azok kihagyásával, szóhasználattal, stb. annyit lehet torzítani valamin, hogy bármit lehet hazugnak nevezni).
Én nem tudom, hogy mit jelet a kézmozdulata (AFD?, Golding féle ügy bosszúja?), de amikor
kamumeme coin-t (Dog) reklámozott akkor sokan vettek belőle...Pontosan. Leírod, hogy ég egy elektromos autókat szállító hajó, mire jonnek a lilahajúak, hogy nem a hajó ég, hanem a rakománya, hisz a hajó anyaga a vas!
Ugyanilyen félrevezető a vonatrablás kifejezés is. Hiszen vonatrablásról beszélünk, miközben egyetlen vonat sem tűnt el. Valójában a vonat tartalma az, ami hiányzik.
Holló Színház: A nagy vonatrablás
Azert tuntek el teljes szerelvenyek olajjal olajjal megrakva nem is olyan regen. Csak ugy. Huss, es mar nincs is meg...
Mindenre van ellenpélda.
Nono, a vas tán nem tud égni?! :)
Régóta vágyok én, az androidok mezonkincsére már!
Tényellenőr!
A francba, lebuktam!
Régóta vágyok én, az androidok mezonkincsére már!
Ott megbukik a tényellenőrzés, hogy ma már nincsenek tények.
Korábban ugyanarról a dologról az egyes újságok másként írtak, más részleteket emeltek ki, más hangulattal, más magyarázatokat találva. De konszenzus volt azzal kapcsolatban, hogy mi történt. Ezt tálalták másképp és másképp.
Most már nincs meg ez a konszenzus. Párhuzamos valóságokban élünk, és álhírt kiáltunk mindenre, ami nem passzol a buborékunkba.
Azt gondolná az ember, hogy a 21. századra létre jött annyi kollektív tudás, hogy az emberek megtanulják, hogyan kell szembenézni a saját érzéseikkel. Azt gondoltam, általánossá válik az a szintű intelligencia, hogy attól, hogy valamiről más a véleményünk, nem kell személyeskedve egymás torkának esnünk.
A kollektív tudás helyett sajnos a kollektív tudatlanság kora jött el.
Az a gond, hogy ez költséges, és a cég vezetésnek meg növekedést kell produkálnia a részvényesek előtt, így nyilván ha nem akkora a politikai nyomás, akkor nem fogják csinálni. És most az USA-ban nincs ilyen nyomás.
Egyébként szerintem az EU-nak azon lenne jó gondolkodnia, hogy miért nincsenek erős európai szereplők a keresők, közösségi oldalak, AI, cloud szolgáltatás stb IT területeken.
Mert ha európa valami mást szeretne, mint kína, oroszok, usa, akkor az értelmesebben úgy lenne elérhető, ha lennének saját megoldások, amikre nagyobb hatással lehet lenni, mint ez, hogy az amerikai stb cégeket próbálni keretekbe szorítani. Ez sem baj, hogy csinálják, csak nem hiszem, hogy ezzel maximalizálható a hatás.
pl szerintem a legtöbb ember utálja a mostani közösségi oldalakat, szóval talán lenne tér valaminek.
Meg egyáltalán, ha az a cél, hogy valami racionálisabb, hosszabb távú, építő gondolkodás legyen, akkor választ kellene találni európa saját problémáira, pl, hogy lehetséges még nagyobb intergráció az országok között, úgy, hogy a helyi sajátosságok fennmaradjanak azért(pl van e megoldás arra, hogy legyen kontrollja az országnak a bevándorlásra, de maradjanak a nyílt határok). Meg pl arra, hogy mit csinálnak az országok az EU pénzekkel. Mert az irány az lehetne, hogy még több pénz közös csatornákba és akkor lehetne finanszírozni nagyobb projekteket, csak ehhez azoknak a csatornáknak működni kéne, nem ilyen full korrupció.stb stb. Az biztos, hogy az nem segít amit mi is csinálunk, hogy úgy viselkedünk, ami gyengíti a bizalmat és nem erősíti. Mert lehet bele kellene önteni sok pénzt valami IT projektekbe, de azok valamelyik ország(ok) területén lennének, szóval úgy kellene csinálni, hogy mégis mindenki bízzon benne, hogy ez segít mindenkinek hosszabb távon. De így a jelen hangulatban ez nem túl reális. Az EU eléggé vergődik USA, oroszok, Kína között. És ha esetleg szétesne országokra, akkor megint nem látszik, hogy lesz több esély ellent tartani nekik. Szóval, amíg nem erősebb az EU nem hiszem, hogy ő fogja meg mondani, hogy mi lesz.
A legtöbb ember azért utálja a közösségi oldalakat mert más emberek is vannak ott :)
Én azért utálom, mert nincs kontrollom felette mi történik. Nem az ismerőseim posztjait látom(hanem reklámok és ajánlott posztok), az ismerőseim keveset posztolnak(rám is igaz), mert nem bízik senki az oldalban, hogy mi hol látható, mi történik adatokkal. Nem az a célja az oldalnak, hogy minél kevesebb idő alatt megkapjam, amire szükségem van, hanem minél több időt akar az oldalon tartani függetlenül attól, hogy nekem az jó e, és ezért mindenféle függőséget erősítő mechanizmusokat fejlesz. Nem tudok hozzászólni nyilvánosan, anélkül, hogy azt ne lássák ismerőseim, stb. stb.
Szerintem vannak az EU-ban is erős szereplők, de azokat pont nem az influencerek reklámozzák.
pl. https://charts.ecmwf.int/catalogue/packages/ai_models/
Svájc és Norvégia ugyan nem EU tagok, de az ottani felhős megoldások kenterbe verik az összes tengerentúli dotkom cégét.
+ az IBM , de már ők sem EU-s cég
melyik svájci és norvég termékekre gondolsz? csak kíváncsi vagyok.
a konkrét időjárás modelles példádra: nem ismertem, de jó, ha jó. de nem lesz akkora súlya, mint a google, meta, amazon, openai, musk, tiktok stb
A tiptop nak milyen súlya van a nem kamu vagy nem influencer témákban?
Mondjuk nem hiszem, hogy sokat érsz vele. Itt ingyen reklámozod őket (ezzel is ők nyernek).
Nem véletlenül vezetnek be most vámokat a klónozó cégekre (tiktak, hueví, csáomi,stb...)
Amíg a zemberek, kis és nagy közösségek, országok ilyen szintű, - felülről, a nagybankok felől manipulált pénzfüggésben élnek, nem lesz megoldás.
Az USA-ban, EU-ban.., a világon mindenütt. (A pokol ördögeinek kizárólag csak a megfelelő terítésre kell ügyelniük.)
eu szóhasználatban a "tényellenőrzés" sima cenzúrát és egyoldalú hírhamisítást jelent
tiktak és iksz szóhasználatban meg
klónozást, kimérát + lopást... és lila hajat :)https://e.pcloud.link/publink/show?code=XZWRjKZVUQ9eB20rUbnKgIaEQOiOXSQ…
Citation needed.
Attól még, hogy itt is a Rogán propagandát próbálod szajkózni, nem lesz igazad, lol.
Zuckenber mondta a szájával. Bár biztos Rogán mondta neki, hogy ezt tegye
Élőben is kipróbálhatod. Facebook eu tényellenőrzés, írd be az FB keresőbe, hogy "toroczkai lászló" és voilà.
Toroczkai jó példája annak, amikor a hülyeség tenni akarással párosul.
Vagy csak trükk az egész, és ez egy jól megkoreografált színjáték?
https://a.te.ervelesi.hibad.hu/szalmabab
Csak leírtam egy percepciómat.
Ja, csak éppen semmi köze ahhoz, amiről beszélünk. Azért szalmabáb.
https://www.facebook.com/gyula.thurmer
Most kombinálj :D
Nem is az eredeti thread-re reflektáltam.
Thürmerrel kapcsolatban nincsenek ennyire élő percepcióim, nagyon régen volt. (Talán nem is baj.) Az első dolog, ami eszembe jut róla, a Klapkával vetekedő ,,Öt százalék." reklám. Vö.: ,,Vámház körút kilenc.".
Az akkori EU biztos direktben megfenyegette Muskot a Trumppal készülő interjúja előtt, hogy tartsa magát a cenzúrához.
Szartak is rá. Vége a balos jó világnak, ahol apuka is szülhet