{MEGOLDVA} Mageia9 h264 codec honnan lehet letölteni biztonsággal?

Fórumok

https://mageia.pkgs.org/9/mageia-tainted-release-x86_64/ innen próbáltam olyat, ami működig is, de vagy lib hiányra panaszkodik, vagy glibc miatt nem telepíthető. A repóban nem találtam sem a gstreamert, sem mást, ami tudná a h264-et. Az a tetű instagram nem eszik meg akármilyen formátumot.

Hozzászólások

Szerkesztve: 2024. 07. 03., sze – 11:16

Tedd fel -nodeps, aztán próbáld ki, hogy működik-e(:
Amióta Mageia lett a Mandriva, mindent sajátra csomagol, azóta a függönyök csak saját repópól jönnek össze. Ezért le is szoktam róla.

kikepzo

Ez a repo lekérdezése:

$ urpmq -ry gstreamer | grep x264
gstreamer1.0-x264-1.22.11-1.mga9.tainted - x265 is van. Rengeteg gstreamer elérhető. De talán fel kéne raknod a  task-codec-audio
csomagot hogy minden meglegyen. Van ilyen videóból is. task-codec-video

claude_leon 
Mit jelent az hogy sajátra csomagol? S mik azok a függönyök?

Amúgy van dnf és berakhatsz más repót is.

Köszönöm szépen, egyik gépemen valóban benne van a tárolóban amiket írtál, viszont ez olyan lassú, hogy ezzel nem érdemes átkódolnom semmit sem. A másik gépen friss a telepítés, ott viszont nem találtam eddig semmit, ma át fogom később nézni, az általad leírtak alapján. Amint megeszi az első videót az instagram, vendégem vagy egy sörre, minőségi sörre :)

Valószínűleg tegnap hozzáadtam egy repót, amire ma kaptam frissítéseket, amik után az openshottal már szépen kiírható volt amit szerettem volna. A sörre meghívás áll, amennyiben a Czifra Csárdában jársz Abádszalókon, bármelyik napon teljesítem az ígéretemet Nextra.

Most akkor legalább ezt is megtanultad, ha a saját károdon is. Frissítés azért kell, mert előbb adatbázist kell építenie a csomagkezelőnek, belevennie az új repóban lévő csomagokat, verziókat, hogy aztán ebből építeni tudja a függőségi fát, meg ne legyenek csomagütközések. Ez minden disztrón így van.

Egyébként a Magiea-nak ez a baja, kis disztró. Hiába használ dnf/rpm csomagkezelést, attól még nem a Red Hat ágba tartozik, hanem független disztró, és nem is a legtöbb fejlesztő áll mögötte, így néha hiányzó csomag, vagy extra tároló hozzáadása problémás lehet, vagy mert nincs, vagy mert túl lassú (távol vannak a tükrök). Azért szoktak inkább nagyobb, meanstreamebb böngészőt ajánlani, mert azokhoz több a csomag, extra tároló, gyakoribban a frissítések, kiadások, stb., amik adott esetben meg tudják az életed könnyíteni.

Persze Mageia-n is el lehet lenni, működőképesen lehet tartani, csak emiatt nagyobb tudás szükségeltetik hozzá, nem olyan bolondbiztos.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Az mindegy, hogy mivel emeled a jogosultságot. A sudo, doas jobb, ha csak 1-2 műveletre kell, de ha előre tudod, hogy több parancsot is beveretsz, amihez sudo kéne, akkor jobb a su, root tty login, mert nem felejted el minden egyes parancs elé odagépelni a sudo-t.

Illetve van egy pár rendszer, amiken szándékosan nincs sudo, vagy biztonsági paranoiából, vagy minimalizmusból (pl. FreeBSD, Arch, stb.), így azokon vagy külön kell telepíteni, vagy su, root tty-ra támaszkodni.

Néha a sudo külön szopás, mert ha fent is van, nem biztos, hogy a felhasználódhoz hozzá van konfigurálva, meg kell győződni, hogy vagy a felhasználód, vagy a felhasználód csoportját vegyed bele a /etc/sudoers-be, vagy a felhasználót hozzáadod a wheel csoportba, stb.. Disztrója válogatja, hogy mi a teendő, de egy csomón nem működik csak úgy alapból.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)