Ha jegyzetelő alkalmazás, akkor...

Címkék

Evernote
6% (20 szavazat)
OneNote
13% (41 szavazat)
Google Keep
39% (126 szavazat)
Dropbox Paper
0% (0 szavazat)
Egyéb, leírom hozzászólásban / csak az eredmény érdekel
42% (136 szavazat)
Összes szavazat: 323

Hozzászólások

Simplenote

Pontosan azt tudja, amit ígér, ingyenes, Android app, webes felület.

--
trey @ gépház

Nem talaltam meg olyat, ami kielegitene az igenyeim.

Egyéb: Telón most a samsung memo van erre. Tudok bele írni meg syncel is. Tök jó.
Egyébként meg system default/ami elérhető pl.: sticky note, notepad, vim, papír+ceruza.

-------------------------------------------------------------------------
Nem, de lehetne.

Samsung note sync: ami a Samsung felhőjébe szinkronizál?
Nem költői kérdés: megnézted a felhasználási feltételeket?
Privát jegyzeteknél nem gond, de céges dolgokat én nem bíznék rá, ha még a tavalyi szerződés érvényes, miszerint harmadik féllel megoszthatják a Samsung fiókod adatait. (Vagy ez valami félreértés részemről?)

Nem túl izgalmas amit ide mentemek, szóval nem is foglalkoztam a felhasználási feltételekkel.
Céges adatokkal pedig csak céges eszközzről dolgozom, azon is csak a jóvá hagyott szoftverekkel.

"Privát jegyzeteknél nem gond, de céges dolgokat én nem bíznék rá, ha még a tavalyi szerződés érvényes, miszerint harmadik féllel megoszthatják a Samsung fiókod adatait."
Ha ez igaz az elég gáz.
-------------------------------------------------------------------------
Nem, de lehetne.

Egyebkent ezek olyanok mint a naptarak: mind szar. Es otletem sincs, hogy hogy lehetne jobbat irni.

En arra jutottam, hogy a vizualizacio es az informacio szetszortsaga a problema.

Nagyon tetszenek a mindmapek, nagyon jol lehet ok-okozati osszefuggeseket, hierarchiat, stb. abrazolni. Viszont altalaban kevesbe alkalmasak informacio strukturalt megjelenitesere, keresesre.

Az Apple Notes nem rossz, lehet jegyzetelni, kezzel irni, kepet beilleszteni, de sajnos a kategorizacio elegge kezdetleges, ahogy elneztem. Tudsz letrehozni konyvtakarat, azt annyi.

En valahol a ketto kozt tudnam elkepzelni a jol hasznalhato jegyzetelo programot, ahol akar jegyzet nezetben, akar mindmap nezetben lathatnad az informaciot. Jo lenne, ha a mindmap tamogatna olyan dolgokat, hogy "subtree as note", ahol szepen indentalva megkapnad szovegesen azt, amit a mindmap nezetben felirtal, ez mondjuk pin-elheto is lenne.

Szinten jo lenne, ha nem csak fat, hanem grafot is lehetne benne kesziteni. Nem minden kovetkezik szigoruan csak egy dologbol, egy informacionak lehet tobb szuloje, illetve elkepzelheto, hogy tobb dolog is ugyanahhoz a konkluziohoz vezet, vagy mondjuk egy adott informaciot tobb fajta uton is szeretnel megtalalni (a jo oreg "hova is irtam en ezt fel?!" problema). Otleteleshez a historyban elore-vissza jarkalas is jol jonne, illetve mondjuk olyat is tudhatna, hogy egy sub-treet kijelolve prezentacio keszites, ahol a fat azon a logikai uton jarod be, ahogy felepitetted, esetleg keszithetsz sajat sorrendet (kicsit mint a prezi). A mindmap baromi jo eszkoz leirni a fejedben levo dolgokat, de egy ido utan ujra felepiteni azt a fejedben elegge maceras. Ebben is sokat segitene a "replay" funkcio, szoval lathatnad, hogy milyen sorrendben epitetted fel a logikadat, valoszinuleg segitene visszaterni azokhoz a gondolatokhoz. Nameg, ha odaloksz valakinek egy mindmapet, hogy "nesze, leirtam neked", az elegge bajban lesz, hogy merre is induljon el :) Viszont ha vissza tudja jatszani o is, akkor sokkal hamarabb felfoghatja a logikat.

A fenti nyilvan csak egy vazlat, viszont van egy mindmapem az otleteimmel :D Vicces volt hasznalat kozben leirni, hogy mi az ami tetszik benne es mi az amit mashogy is lehetne csinalni. Mostmar csak arra varok, hogy megtanuljak iOS/macOS-re ilyen minosegben kodolni, illetve hogy legyen egy kis szabadidom hozza. Valoszinuleg a jegyzet-nezetbol fogok kiindulni, mint PoC, aztan ha ott mar megvan a struktura bejarasa, akkor johet hozza a vizualizacio.

Én a Trellot használom. Színes szagos, de keepnél jobban tudjuk használni párommal a napi, középtávú és a hosszútávú tennivalókra. Egy cardon belül lehet több checklistem (pl.: Bevásárláson belül Aldi, Auchanból specifikusan ami kell). Hétvégén ha unatkozik valamelyikünk akkor jó felcsapni, mit kell kivinni anyósnak.

Evernoteot kezdtem használni, aztán rájöttem, hogy a nekem szükséges tudás a keepben is benne van, ingyen, így váltottam.

"I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not."

Jelenleg OneNote.

Evernote-ról migráltam át az adatokat miután fizetőssé vált a többgépes üzem. Akkor jobban szerettem, azóta nem néztem mit fejlődött.
Egyszerűbb is elég lenne talán, majd megnézem azokat amik felmerülnek a témában.

Régen (10-15 éve) sima txt fájlokba jegyzeteltem, akkoriban még nem voltak olyan igényeim mint felhős mentés,
több eszköz között szinkronizálás stb. Aztán később jött az Evernote, majd mikor elegem lett a hülyeségeiből akkor
migráltam OneNote-ra, most pedig a Google Keep-et tesztelem. Utóbbi időben iszonyat mód belassult a OneNote szinkronizálása, Google Keep ebben egyelőre nagyságrendekkel jobbank tűnik.
Ami nekem még számít:

- legyen multiplatform (Windows, Android, Linux, iOS - a két utóbbira egyelőre nincs szükségem, de ki tudja mit hoz a jövő)
- gyors szinkronizálás a különböző eszközök között

--

pastebin

--
'Amikor az embernek rossz szerencséje van, az rossz szerencse' - Best of Leekens, a foci feltamasztoja (muhahaha)

Ds note. Synology saját alkalmazás

Munkához Tomboy, Nextcloudba szinkronizálva Grauphellel. Privátba csak Nextcloud Notes.

Colornote, parasztosan, offline-ban.

--
debian,libreelec,openmediavault,ubuntu,windows,arch,lineageOS
zbook/elitebook/rpi3/nexus5_hammerhead

Telefonon google keep.

SurfaceBookon kézírással jegyzeteléshez OneNote.

Annyira teljesen másra használtam a kettőt, hogy eszembe se jutna egy szavazásba tenni őket.

De persze telefonomon is van OneNote, amibe írhatnék dolgokat, mint a Samsung saját jegyzetelős alkalmazásába is, szóval megértem, hogy valaki miért teszi ezeket egy szavazásba.

Mindenesetre telefonon arra, amire a keep-et használom, a többit nem.

Laptopon, ha csak helyben kell OS-től függően Kwrite vagy Notepad. Ha más eszközön is kell, Google Keep.

amúgy csakhogy tiszta legyen, nem azt várom el (én), hogy életem végéig ne kelljen jegyzetelő appot váltani, hanem hogy ha véletlenül megszűnne az egyik, akkor valami szabványos módon adják vissza a cuccot, vagy ne adj' Isten az ismertebb konkurens appok formátumait használva

Még mindig nem látom annak a bizonyítékát, hogy nem úgy adta vissza, ahogy eltárolta.

Amikor megalkotta, még jegyzet"formátumok" sem nagyon voltak gyanítom.
Valószínűleg, volt valami olyan belső formátumuk, ami külön magyarázat nélkül használhatatlan lett volna. Pl. valami hülye bináris struktúra.
Ehelyett készítettek egy egyszerű tool-t, és visszakaptad lebutított txt-ben a beletett sorokat.
Ha jól értem, akkor te maximum a struktúra hiányát tudod felróni nekik. De egy jegyzetelő app-nál, ami eleve forrongó téma, és mindenkinek más megközelítése van. Csak itt a topicocban megszámolni sem tudom, hány tízféle ötletet olvastam a témára...
De te elvárod, hogy a google kiadja ezt a te szájízed szerinti formátumban.
Amire jönne fauw, aki meg az evvel szögesen ellenkező formátumot preferálja.
És akkor még az esetek számát leszűkítettem 2-re.
n esetén meg lenne n-1 csoport, aki hőbörögne.
Így van egy csoport, aki megköszöni a lehetőséget, meg hogy volt eddig egy ilyen. A fontos dolgokat meg esetleg átlapátolja a következő megoldásba. Ennyi.
Ez a folyton soha semmi sem jó, mindenre a baszd meg nyuszika a fűnyíródat mentalitás reakciót valahogy nehezen tudom elfogadni érvként...

Főleg, amikor ingyen adott valamit.
Előre lekommunikálta a kivezetését.
És még abba is energiát fektetett, hogy egy egyszerűsített formátumban, de megkapd az ott lévő adataidat.
Bocs, de ez innen nézve még gyerekes nyavajgás, amit úgy kb. 5-6 éves kor körül ki szokás nőni!

Nem használok, mert nálam valami vagy:
- naptár
- todo
- email
- fileserver (pl gdrive)
- névjegy
...kategóriába esik.

Emacs org mode. Még nem volt, csak azért.

Mit szeretnél? Mi hiányzik belőlük?

Jegyzetből én kétfélét, talán hármat tudok elképzelni:
- pillanatnyi, ami lokálisan szükséges, erre azok a színes, tapadós izék jók szerintem. Ilyen asszem van a gnome-ban is
- hosszabban megőrzendő, nem árt ha tudom katalogizálni és több eszközről elérni és ...
- a plusz egy, a rövid időre szükséges, de több eszközről elérhető (pl. munkaidő végén eszembe jut valami otthoni tennivaló, bár ilyesmire jó a mobil is)

Anno elég hosszasan agyaltam rajta, és kb oda jutottam, hogy nekem egy hibrid notepad / task editor kellene, ami rendesen tagelhető meg linkelhető, és hosszú távon is használható, szóval nem ilyen eldobom ha kész típusú. Az ilyen színes szagos cetliket én nem bírom, a mindmapokat is inkább csak szépnek tartom, mint hasznosnak.

Kb úgy képzelem, hogy van egy, mondjuk markdownos outline, amit kb normálisan gépelve ír az ember, ha akar valamit jegyzetelni, bele lehet zoomolni subtreekbe, automatán megjegyez created / modified datet, meg automatán használható metadatát, szokásos ilyesmi. Aztán az elemeket szabadon lehet taggelni, userekkel, akármikkel, meg lehet jelölni, mint taskot, és bizonyos tagek mentén lehet más viewkat csinálni. Szóval nagyon jó lenne, ha pl egy meetingen írok egy memót, akkor ha megjelölöm tasknak, és odaírom hogy @jozsi @due=valamikor, akkor utána ezt már láthassam szépen amikor taskokat nézegetek egy listában, horrible diktu mondjuk egy kanbanon, ami filterez tagekre (userekre, ha józsira vagyok kíváncsi, projekt tagra, ha arra) és az oszlopok mondjuk a @status tagból jönnek, vagy ilyesmi, ééééés, ettől még a memóban ott marad, és ha két hét múlva egy status meetingen végig kell nézni, hogy mi a helyzet vele, akkor uptodate infom lesz az eredeti helyén.

Zim Desktop Wiki-t próbáltad már? Kanban-t explicit mondjuk nem tud, de hibrid notepad/task editor, dokuwiki-mintájára készült jelölőnyelvvel, metaadatok kezelése mondjuk nem mindig egyértelmű, tagelés pont úgy megy, ahogy írtad, tasklist-plugin is szerintem olyan amilyennek írod, a jegyzetek naptárban vagy könyvtár szerkezetben rendezhetőek... Nem mondom, hogy egy-az-egyben az amit szeretnél, de leírásod alapján nagyon közel áll hozzá. Persze vannak hiányosságai is.
Ami neked kell az egy GTD-tool... Vagy valami olyasmi.

> Zim Desktop Wiki-t próbáltad már?

Igen, próbáltam, nem állt össze használhatóvá. Se a cherry, se az akármelyik sajna. A legközelebb még a dynalist meg a treenote jár ahhoz, amit keresek, csak előbbi online (ja igen, ez is probléma sajnos, felhő kiesik), a treenote meg bugos mint a szar. Esetleg orgmode, de ott meg nem sikerült megugrani az agyamnak, hogy ehhez emacs kell.

> Ami neked kell az egy GTD-tool...

Sokáig én is azt hittem, de nem. :) A GTD toolok nagy baja, hogy mindent a taskok köré szerveznek, én meg némi rágás után rájöttem, hogy nekem egy olyan jegyzetelő kell, amiből ki lehet filterezni egy GTD nézetet. Többek között :)

>A GTD toolok nagy baja, hogy mindent a taskok köré szerveznek...
Valószínűleg igazad van, ezért is írtam hogy "valami olyasmi". Bár a Zim GTD-eszköznek készült, szigorúan véve nem az, legalábbis én eléggé egyedi értelmezésben használom taskokra és jegyzetek, útmutatók kezelésére. Bevallom én is rengeteg dolgot hiányolok belőle meg időnként fájdalmasan bugzik, de egyelőre én se találtam jobbat, megfelelő gyakorlat mellett egész sokmindenre képes... na meg hat év alatt úgy megszoktam, hogy már fájna lecserélni.

org-mode-os szálba kommentelsz, hahó!

mindazokat tudja amiket leírtál, plusz még csomót amit nem, de kapcsolódik, pl. napi/heti/whatever bontásban agendat generálni mondjuk a TODO-tages bejegyzésekről, ezeket tetszőleges formában exportálni (én ezeket egy időben emailként bebasztam az IMAP folderembe, de mostanában inkább csak kinyomtatom, mert a telefon annyira nem komálja a laborkörülményeket)

de ha neked is van gusztusod összelispezni magad, akkor szó szerint bármit

Egyéb: amíg szükségem volt ilyesmire, a papírt részesítettem előnyben, mert nem volt olyan eszköz, amire legalább rajzként felment volna a kézírás. Amit gépre tettem, az meg vi ~/notesz.txt

Nálam is így megy, csak nem vi-vel, hanem gépfüggő, hogy melyik text editort használom. Vannak ilyen bejáratott todo.txt és ahhoz hasonló fájlok, ahová jegyzetelek. Bár lehet megnézek magamnak párat azok közül, amit írtok, főleg telefonra lenne jó egy olyan egyszerű app, amibe kézírással tudnék felvinni infókat, ha nagyon gyorsan kell.

No keyboard detected... Press F1 to run the SETUP

wunderlist. bar az inkabb todo list, de en annak a note reszebe szoktam irni es megosztani azzal, akivel kell

Magamnak írtam egyet, az nekem elég. :)

Evernote-ot használtam sokáig, de most már áttértem a Synology Note-ra.
Sajnos hiányolom azt a funkciót, ami hasznos volt az Evernote-ban (a fizetősben), hogy email-en keresztül is lehessen beküldeni jegyzetet.

telegram - saját magamnak elküldöm (Saved Messages néven szerepel újabban)

Sajnos nem találtam olyat ami használható lenne.
A Microsoft-os OneNote ami közel áll az igényeimhez, de az meg nem multiplatformos.
Úgyhogy feldobtam a tárhelyemre egy DokuWiki-t, amit kicsit átszabtam. Most már ez van a legközelebb az igényeimhez.
Mobilon is könnyen szerkeszthető, bárhonnan elérhető egy böngészővel.

Asszisztens kolléga/kolléganő serényen jegyzetel. Nem érdekel, hogy hogy oldja meg.

mcedit... a "felhő" helyett szerkesztek vele egy txt fájlt ftp-n.

-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
/usr/lib/libasound.so --gágágágá --lilaliba

WunderList ami egyben ToDo is,
vagy elküldöm magamnak
Telegram üzenetben

Mindkettő MULTIPLATFORM (igen még linux és winmobile is) és ez nálam fő szempont volt! :)

Egyik sem Cél-App, de nekem ez a kényelmes és tuti rá is nézek.

leafpad vagy nano, attól függ hogy framebuffer console vagy GUI.

"all submitted complaints will be forwarded to /dev/null for further investigation"
expectations versus reality

Wunderlist mert ugyis task lesz belole vagy taskhoz kapcsolodik.

munkába tomboy, onedrivba és dropboxba szinkronizálom. Amúgy google keep tök jó, hogy a a mobillal lőt képeket egyből beteszi a jegyzetbe sokat használom mindkét cuccot.

--
honlapom http://dyra.eu/

Desktopon: szovegfajl + SciTE
mobilon: Simple notepad

nem egészen "jegyzetelő" hanem inkább ToDo, de én jegyzetelésre is használom,
wunderlist,
multiplatform, ingyenes, funkció-gazdag ezért erre is tökéletes.