A Linux Foundation frissítette a Linux fejlesztéséről korábban kiadott statisztikáját

Címkék

A Linux Foundation frissítette a Linux kernel fejlesztéséről tavaly kiadott whitepaper-jét. A dokumentum szerzője Greg Kroah-Hartman kernelfejlesztő, Amanda McPherson az alapítvány munkatársa és Jonathan Corbet kernelfejlesztő, a Linux Weekly News (LWN) főszerkesztője. A frissített tanulmány egyebek mellett azt találta, hogy 2008 áprilisa óta:

  • a Linux kernel egyes kiadásainak fejlesztéséhez 10%-kal több fejlesztő járult hozzá
  • 2,7 millió sornyi kód került beolvasztásra a kernelbe

Továbbá:

  • átlagosan 5,45 patch kerül óránként elfogadásra (42%-os növekedés az előző tanulmány óta)
  • naponta átlagosan 10 923 sornyi kód kerül hozzáadásra
  • minden egyes kernelkiadást közel 1 000 fejlesztő fejleszt körülbelül 200+ különböző cégtől
  • a hozzájárulások több mint 70%-a olyan cégek alkalmazásában álló fejlesztőktől érkezik, mint például a Red Hat, IBM, Novell, Intel, Oracle, Fujitsu stb.
  • a Red Hat, Google, Novell, Intel és IBM áll annak a listának az élén, amely azokat a cégeket tartalmazza, kiknek alkalmazottai felügyelik és ellenőrzik a Linux fejlesztését

A bejelentés itt olvasható. A dokumentum letölthető innen.

Hozzászólások

Hmm ha ilyen tempoban haladnak, remelhetoleg a kovetkezo kiadasban vegre lekapcsol/ujraindul a gepem. (Ujabban csak odaig jutok hogy shutdown, Power down s megy tovabb a gep, vagy reboot es lekapcsol. :/ )

és ez csak a kernel :)

--
Live free, or I f'ing kill you.

FOSS kozosseg != linux kernel. De ugynezem ezt hiaba ragozom, hiaba probalom megertetni, nem fog menni. A komoly xkcd-s poen hogy ilyen olyan patch kerult bele, kis mod jogos, de itt eteljesen helytelen. Ha arrol szolna hogy multi pointer jon be, s nincs meg normalis kezeles, az oke (Bar szerintem a multiseat/pointer fontosabb mert flash-t lesz...). De igy... igy csak egy marhasag.

Tudom en pontosan, hogy a Linux kernel es a FOSS kozosseg kozott nagy a kulonbseg (gondoljunk csak a FOSS, csak Windows alatt futo szoftverekre, mint legjobb ellenpelda). Azonban ezt magyarazd meg azoknak a felsovezetoknek, akik elhittek, hogy "minden olcsobb lesz, ha Linuxot hasznalunk, ingyen van minden szoftver, es teljes mertekben fuggetlenek tudunk lenni a Microsofttol (rosszceg)". Nagyon sokan (Red Hat, Canonical, Novell, stb.). alternativakent akarjak beallitani a Linux-alapu operacios rendszereiket is, mikor valojaban egyeseknek nem tud alternativa lenni. Mas esetekben meg a Windows nem tud alternativa lenni.

Ahol alternativakent ajanljak, ott megkene allnia a helyet.

Pl. mikor RHEL/CentOS/SLES szerverekre allnak at, ott szimplan szervert futtatnak, ez oke. Mikor Ubuntu/Fedora/akarmi-re allnak at desktopon jobb esetben egy szamlazo program vagy mas egyeb feladatkor-specifikus alkalmazas futNA. A problema ott jon mikor en is csak annyit latok a recepcion hogy a recepcios hardcore mod MSN chatel illetve youtube-ozik. Errol nem szol a fama.

Teny hogy ha egy atlag ember (s nem koltsegcsokkenteses dologrol van szo) atszeretne terni es youtube-on eli fel eletet, annak gazos dolog ez. Amugy szerintem kozos a felelosseg. Egy, a Xorgot lazan ujra lehetNE irni (lehetne ..tudom mekkora munka ezert csak lehetne) mivel egy nagy gany mar a forraskodja. Ketto, a Xorg implementalhatna a ficsort. Harom, az Adobe segithetne mivel a shitty onkenyes megoldasaik miatt kellene implementalni. (szvsz)

Az Adobe-nak ez nem problema. O csinalt egy flashplugint, amelyet a rendelkezesre allo eszkozeivel el tudott kesziteni. Ok nem XOrg fejlesztok, nem ertenek es nem is akarnak erteni hozza. Nekik az ido sok-sok penz. Ha kell a FOSS -kozossegnek rendes flahsplayer, oldja meg, hogy megadja hozza a technikai felteteleket.