Hogyan kapcsolódjunk wicd segítségével az ELTE wifi hálózatához?

Az ELTE saját wifi infrastruktúráján sokáig szabadon hozzáférhető volt egy "ELTE-Guest" essid-vel jelzett hálózat, amelyen keresztül az egész web elérhető volt. Az elmúlt egy évben sikerült ezt lekorlátozniuk egyes eltés információs oldalakra. Pl. a http://iig.elte.hu/ továbbra is elérhető ezen keresztül. Most már csak a régóta létező "ELTE" essid-vel működő WPA2-enterprise hálózaton lehetséges az Internet elérése. A http://ugykezelo.elte.hu/ oldalon igényelhető wifi azonosító. A csatlakozáshoz szükséges beállításokról részletes információt nyújt ez az oldal. Megemlítik a wpa-supplicant beállításokat is, de a mostanában elterjedten használt wicd frontendet nézve nem egyértelmű, melyik típusú EAP-t kell választani. Szóval, a nyerő kombináció:

PEAP with GTC
Identity: [az ugykezelo.elte.hu username]
Password: [szintén az ugykezelős jelszó]

Ennyi az egész :)

Hozzászólások

Van bme-s ismerősöm, aki az eltére járt wifizni... :)

--
Don't be an Ubuntard!

Előfordul, igen. A probléma a kliensek magas száma és forgalma (torrent :)), illetve a wifivel ellátott épületek ülőhelyeinek alacsony száma. Bár előbbit állítólag megoldották új ap-k üzembe állításával, utóbbira nem várható megoldás a közeljövőben. Ráadásul most többszörösen hátrányos a helyzet, mert az E épület, ahol a legtöbb ülőhely lenne, most épp felújítás alatt áll, ezért oda nem lehet menni netezni.

Állítólag az eltén egyikkel sincs probléma.

--
Don't be an Ubuntard!

Nyilvánvalóan tiltják, ahogy minden portot ami nem 21, 22, 80 vagy 443.
Ahogy nyilvánvalóan meg lehet kerülni a tiltást VPN-el, SSH tunnelinggel stb.

Ettől függetlenül van sávszélesség, wirelessel 32-40 Mbps, vezetékes kapcsolattal (többek között a Lovardában van switch amire csatlakozni lehet) akár 120 Mbps is.

Az ELTE egyik kollégiumában ami irányított mikrohullámú antennákkal csatlakozik az ELTE-re az elérhető sávszélesség szobánként többnyire 60-80 Mbps.

Egyikünk sem P2P-re használja, legfeljebb alkalmanként, van egy fájl- és proxyszerverünk (NFSv4, Samba, Polipo, SSH) ami VPN-en keresztül csatlakozik egy külső szolgáltatóhoz, de leginkább a hálózati meghajtó (stream szerver stb.) szerepét tölti be.

debreceni egyetemen eduroam van. az is király dolog