Sziasztok!
Tervezek egy VPS-t bérelni, mert django tárhelyre van szükségem. Namost, az a helyzet, hogy élesben én még soha nem üzemeltettem szervert. Simán fel tudok húzni egy apache-ot, meg mindent, ami kell, egyszóval működni fog. Viszont azt nem tudom, hogy a Tomika (én) által összepakolt szervert Hacker Harold nem -e szétszedi 5 perc alatt.
OS: még nincs eldöntve, de a Debian felé húzok. Alapból CentOS lesz a tárhelyen, de az összes "mainstream" disztro választható. Django, python, apache, php, mysql biztos lesz rajta. OS-sel kapcsolatban nyitott vagyok javaslatokra.
A kérdés: honnan és mit érdemes elolvasni, megtanulni, hogy elfogadható biztonságot tudjak elérni? Nem szeretnék sült galambot, szóval hajlandó vagyok időt rááldozni, sokat is. Csak nem tudom, merre keressek. Mi "A Könyv" ebben a témában?
Köszi!
-- srrrgei
- 977 megtekintés