Szoftvertesztelő tanfolyam

Van-e értelme elvégezni az ilyen és ehhez hasonló bootcamp képzéseket? Persze a számok amiket írnak az elhelyezkedésről azok nagyon szépek, de  van-e valós piaci igény most szoftvertesztelőkre? Beugrónak használnám, hogy később egy full-stack képzést végezhessek el munka mellet. Reális az elgondolásom?

Ha végzek el tudok majd helyezkedni pl a fenti cégek tanúsítványaival? Esetleg másik iskolát ajánlanátok? Melyik az az iskola ahonnan szívesen fogadnak juniorként?

Szerk. Szoftvertesztelő vs. automata tesztelő. Mi a különbség?

Köszönöm a válaszokat!

Hozzászólások

Szerintem el lehet helyezkedni, elég sok szoftvertesztelői munka van, az iskolák megbecsültségéről nincs információm.

Általánosságban az a különbség a kettő között, hogy az automata tesztelő teszt scripteket, kódot is ír, míg a manuális tesztelő nem tesz ilyet.

Ahogy én látom tesztelésben főleg a Python, Javascript/Typescript és a Java nyelvek dominálnak.

Viszont mivel full-stack fejlesztő szeretnél lenni, ezért inkább azt ajánlom, hogy egy olyan képzést végezz el, és akként keress munkát, ne írj le ilyen vargabetűket a célod eléréséhez.

Szoftvertesztelő vs. automata tesztelő

Szoftvertesztelő = manuális tesztelő többnyire. Megkapod a programot és kézzel végignyomkodod, kitöltöd a mezőket, keresed a hibákat.

Automata tesztelő = írsz rá scriptet (pl Seleniumban) ami helyetted kitölti a formokat, nagy tömegű adatot viszel be.

 

Ehhez igazából nem kell ilyen "tanfolyam", nézz pár tutorialt youtube-on. Én pl kb 0. tapasztalattal írtam ChatGPT segítségével egy web formot töltögető scriptet (CSV-ből beolvasott adatokkal, random generált értékekkel...stb) kb 3 óra alatt.

Aláírás _Franko_ miatt törölve. 
RIP Jákub.
neut @

Abszolut egyetertek Neutrinoval.

Sot, azert is celraveztobb ez, mert akkor magadtol es hamatabb rajossz, hogy van-e affinizasod a programozashoz.

Abbol, hogy feltetted azt a kerdest, hogy mi a kulonbseg a sima es az automata tesztelo kozott, arra tippelek, hogy nem tudod mibe vagod a fejszedet, vagyis az, hogy full-stack fejleszto legyel, az nem azon alapul, hogy tudod, valojaban milyen feladatai vannak egy ilyen fejlesztonek, igy nem igazan van a kezedben semmi, ami alapjan megitelhetned, hogy ez szamodra jo irany, vagy tevut.

Nem azt mondom, hogy fejlesztonek szuletni kell, de az biztos, hogy kell hozza egy fajta szemleletmod es kitartas is.

Dolgoztam már seleniummal. Egy python kurzus során teszteltem vele a django appomat.

A fenti mondatomból láthatod, hogy van egy kis előképzettségem, nem fejetlenül vágok bele a képzésbe. 10 év aktív linux használat áll mögöttem. Szkriptnyelveket és leíró nyelveket ismerek.

De nem írhatom bele a cv-mbe, hogy youtube videókból szedtem össze a tudásom. Vagy az élet iskolájának a programozó szakán végeztem.

Tehát. Papírra van szükségem. De nem szeretnék a közoktatásban tanulni.

“The basic tool for the manipulation of reality is the manipulation of words. If you can control the meaning of words, you can control the people who must use them.”

― Philip K. Dick

Szerintem ehhez tovabbra sem kell papir. Ha a tanfolyamra szant idoben valami kezzelfoghato, bemutathato projektet csinalsz, imho sokkal elorebb leszel vele, ha egyebkent a tudasod megvan hozza, es tenyleg csak a papir kell.

Persze ha validaciot keresel, akkor hajra, csinald, kevesebb nem leszel tole.

Azért 800+ áfa kicsit sok ezért a validációért. Ha használhatótudást nem kapok.

Érdemesebb udemy kurzusban gondolkodni?

“The basic tool for the manipulation of reality is the manipulation of words. If you can control the meaning of words, you can control the people who must use them.”

― Philip K. Dick

Ezt viszont passzolom, sem a Codecoollal nincs elso kezbol tapasztalatom, sem a Udemy kurzusokkal*. Siman lehet, hogy hasznalhato tudast kapsz. Igy beleolvasva a tanmenetbe, nem tunik olyan nagy szamnak, ha mar egy reszet ugy is tudod. Ja, hat a 800+afat meger-e pl. megismerkedni a "Jira nevű tesztmenedzsment szoftverrel", hat, az mar izles kerdese.

ISTQB cert nem jo, ha papirt szeretnel?

* Ami elearning, es jo, az szerintem a Pluralsight, onnan kb. barmit meg lehet tanulni. 

ISTQB cert (és nyelvtudás!) szerintem is sokkal többet ér. 
Nyilván a témához/toolokhoz is kell érteni de azt szerintem is önállóan a legjobb megtanulni (ha képes vagy rá).
A tanfolyam azoknak kell akik képtelenek az önálló tanulásra (azoknak viszont jó).

Tesztelőre óriási igény van, komplett csapatokat tudnék elhelyezni.

Gábriel Ákos

Köszönöm. Mivel eleve angol nyelvű kurzusokban gondolkodom, a nyelvtudás nem lesz gond remélem. Középfok C nyelvvizsga mellett igyekszem szinten is tartani a tudásom. (Gyakran beszélgetek angol/amerikai anyanyelvű barátokkal, illetve egy írországi fejvadász sráccal is volt már bértárgyalásom és nem volt nyelvi gond.)

Szóval köszönöm mindenkinek a hasznos útmutatást!

“The basic tool for the manipulation of reality is the manipulation of words. If you can control the meaning of words, you can control the people who must use them.”

― Philip K. Dick

En progmastersnel csinaltam tesztelo + automata tesztelo kepzest az ujratervezes program keretein belul, nem volt rossz, de ha megvan a motivaciod, akkor ugyanazt fel tudod szedni ugyanannyi ido alatt. Ami bonusz volt, hogy egy eloszures utan a legjobb X-nek nalunk leszerveztek es alltak az ISTQB CTFL vizsgat.

Vagyis en azt mondanam, hogy a bootcamp sulinak akkor van ertelme, ha van affinitasod, de kell egy kis motivacio, es lenyegesnek erzed, hogy ok keressenek neked melot, ne pedig neked kelljen "rohangaszni". Hatulutoje, hogy ha jol tudom akkor ez ugy mukodik, hogy "ingyen" kapod ezt az allaskereso plusz szogaltatast (szerintem nincs benne a tanfolyam araban), viszont ha valahova elkuldenek interjuzni, es ok felajanlanak egy pozit, te meg nem fogadod el, akkor ki kell fizetned, es kiestel a szolgaltatasbol.

Köszönöm. Most nézem, hogy Karrier Help nélkül 1.3 millió. Azt egy kissé soknak találom. 

“The basic tool for the manipulation of reality is the manipulation of words. If you can control the meaning of words, you can control the people who must use them.”

― Philip K. Dick

ISTQB szakmai alapok, mert nem igaz hogy mindenki tud tesztelni.

Automata tesztek irányába mennék, egyrészt többet fizet, másrészt onnan van kiugrás fejlesztő irányba. Ráadásul baromi jó ugródeszka, mert egy tesztelői gondolkodású ember alapból tesztelhető(bb) kódot ír, nem is beszélve a specifikációról, amit pedig messze pragmatikusabban, így nem junior szinten lép be fejleszteni.