Sziasztok
Van egy GS1910-24HP switchem, annó még azért lett véve, hogy a ház végpontjait ellássa nettel, lettek volna kamerák is, de végül a wifi erősebb lett mint hittem (2 POE-s AP erről megy), így kevesebb kábeles végpontot kell ellátni és kamera se lett :)
A "rezsicsökkentés" miatt azon gondolkozok hogy mivel nincs kihasználva, lecserélném. Ennek a max teljesítménye 480w körül van, de megnéztem teljesítménymérőval és kb 38-40w amit most használ. (egyébként a ként venti miatt hangos is) (388kwh a havi fogyasztásom, ebből az IT-s cuccok A-z-ig fogyasztanak kb 130kwh-t)
Arra gondoltam hogy vennék helyette egy GS1900-8HP, mivel a 8 port elég lenne. (vagy elötte egy EDGE router, pár dolog pl NAS arra van kötve)
Ennek a teljesítménye 80w körül van. Kérdés hogy ugyanolyan használat mellett szerintetek tudok vele spórolni, vagy csak azt érem el vele, hogy nem a 480w-os hanem egy 80w-os eszköz fog 40w-ot használni?
- 494 megtekintés
Hozzászólások
Ha nem kell VLAN és optika, akkor a legolcsóbb műanyagházas 8 portos SW, oszt csókolom. Nem fog enni 40-et, de talán még 10-et sem. Ha meg komolyabb kell, akkor valami ilyesmi:
https://mikrotik.com/product/css610_8g_2s_in
PS:
Vagy lehet rosszul értelmezem. Végül is kell PoE és hány eszköznek? Lehet, azoknak elég lenne saját tápfeladó, ha van.
Színes vászon, színes vászon, fúj!
Kérem a Fiátot..
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszi, hogy ez nekem miért nem jutott eszembe. Mindképt AP-nak van POE feladója és van itthon egy asztali 8 portos gigás switch. kb 3 perc volt összedugni és kihúzni a nagy switchet. Minden muxik, és kb -40w :) Szóval köszi a segítséget.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
de megnéztem teljesítménymérőval
Tuti biztos vagy benne, hogy a teljesítménymérőd alkalmas kapcsolóüzemű táp mérésére?
Nehogy olyan problémát akarj megoldani, ami nem is létezik.
Ugyanakkor a két PoE-s cucc teljesítményfelvételét is érdemes megnézi, ha ők ketten felvesznek 30W-ot DC-n, akkor nyilván nem igazán fog a switched 40W alatt fogyasztani.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
egy Mikrotik AP simán 10W alatt fogyaszt, emlékeim szerint akkor is, ha 2 rádió van benne.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tuti biztos vagy benne, hogy a teljesítménymérőd alkalmas kapcsolóüzemű táp mérésére?
Tuti. Ha nem így lenne, akkor régen felpofozták volna a szomszédok! ;) Ti. a zavarszint miatt.
A kapcsolóüzemű táp első eleme az EMI filter. Ha kihagyod, még akkor is kisebb a zavarszint, mint ami megzavarná a mérést. A következő elemek az egyenirányító és a puffer kondenzátor, ami csak a cosfi és a torzítás értékére van hatással. (Hacsak nincs benne PFC, mert az még a torzítást is csökkenti.) Ez a rész közel úgy működik, mint egy analóg tápegységben. A diódán csak szakaszosan folyik az áram, ezért célszerű teljesítménymérővel mérni. Az meg 1000...4000 mérés/s alapján számol mindent, ami elegendő a torzított 50Hz pontos mérésére. A szekunder oldalon még a zavar is kevesebb, mert fojtó van benne. Tudtad?
A mérésnek semmi köze a kapcsolóüzemhez, csak egy 50Hz-es, kétutas, terhelt egyenirányítót kell mérni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A diódán csak szakaszosan folyik az áram, ezért célszerű teljesítménymérővel mérni. Az meg 1000...4000 mérés/s alapján számol mindent, ami elegendő a torzított 50Hz pontos mérésére
A kérdés lényege az volt, hogy vajon a teljesítménymérője valóban teljesítménymérő, ami "1000..4000 mérés/s alapján számol mindent", vagy csak egy csúcsegyenirányítós, a feszültségcsúcsok és az áramcsúcsok átlagát külön-külön, másodpercenként kb. 4-szer megmérő és összeszorzó 1200 Ft-os áleszköz, ami egy 10W-os dugasztáp teljesítményét simán képes 40W-nak mérni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tapasztalatom szerint a Well is jól mért míg működött, meg most a Voltcraft is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni