Lenovo Miix 10 vs. Asus TFB T100TA (vs. Linux)

Párom notebookja kezdi megadni magát, de alapvetően inkább egy tabletet szeretne helyette, viszont a virtuális billentyűzeteknek nem barátja, így találtam ezt a két "költségkímélő" megoldást. (Mindkettőt a laptop.hu-nál néztem.)
Aminek mennie kell: FF/Chrome (webböngészés, FB, egyszerű játékok – főleg FB-on), Thunderbird, Skype, LibreOffice Writer/Calc, VLC (HD filmek). Akkuról 4-5 óra az elvárás.
Első kérdés: melyik architektúra a nyerőbb? Látom, hogy az újabb erősen az energiatakarékosságra megy, de mennyire megy ez a teljesítmény rovására?
Második kérdés: az asszony messze nem IT-érdeklődésű ember, neki legyen kinn az a pár ikon, ami kell, a többivel nem foglalkozik, így 10 éve linux (Mandriva/Ubuntu) előtt ül (de a Win7-et is használ néha). Ha kiakad a géppel adott Windows 8-on (nem csodálnám :), mennyire macerás egy kurrens Ubuntu a hardver tekintetében?

Hozzászólások

No, ha valakit érdekel: az Asus lett a befutó, nagyon szimpatikus darab, bár majd 24-én derül ki :)
A fő kérdés, hogy az asszony hogy viseli majd a Win8-at (én megizzadtam :), mert az Ubuntu jelen pillanatban nem igazán használható rajta :(