A funkcionalitás nem kifogás a bloat-ra > de. :)
Nem az, főleg nem, ha van azonos funkcionalitást adó, hatékonyabb megoldás. Eszközt feladathoz választunk és itt a feladat egy AAC hangfájl megvágása. Erre az ffmpeg-nél van egy sokkal több funkcionalitást adó mp3DirectCut, ami még erőforráshatékonyabb is az ffmpeg-nél.
ezt ignoraltad, kedves baratom! "hint: MP4 and M4A to AAC by linked ffmpeg.exe #veletlenaligha..."
Nem ignoráltam, de feleslegesnek tartom az ffmpeg-et ffmpeg-hez hasonlítani, csak mert te fogalmatlankodsz. Ha MP3-mal dolgozol, akkor az mp3DirectCut egyértelműen megveri az ffmpeg-et teljesítményben, funkcionalitásban pedig szarráveri a GUI-nak köszönhetően. Azt viszont jó lenne nem elfelejtened, hogy az mp3DirectCut alapvetően és elsődlegesen egy MP3 editor.
jahogy ha kell funkcionalitas, akkor mar er linkelni a bloatot? :)
Nincs linkelve a bloat, félreérthető a szövegezés. A 132 kB-os mp3DirectCut-nál 500x több helyet elfoglaló ffmpeg.exe-t be kell tallózni neki Settings -> Decoder alatt és/vagy a libfaad2.dll-t berakni mellé, ha szeretnél AAC hangsávokat demuxolni/lejátszani tudni. Sima vágáshoz egyik se kell, azt az mp3DirectCut natívan csinálja AAC esetben is. Ja és azt is hatékonyabban, mint az ffmpeg. ;)
Nézzük csak...
Régi szép vitáinkra való nosztalgikus tekintettel letöltöttem (magánmásoltam) a hangsávját ennek a Youtube "videónak": https://www.youtube.com/watch?v=Ktc23EfaMHg
Ez egy 7 óra 44 perc 34 mp-es AAC audiofájl. Az mp3DirectCut 21 másodperc alatt ledarálta framecopy-val az egészet egy másik AAC fájlba, közben 8,2 MB memóriát és 2% CPU-t zabált (gyakorlatilag csak I/O műveletezett). Mindeközben az ffmpeg 2 magot 100%-on és 64 MB memóriát felzabálva csinálja meg ugyanezt 34 másodperc alatt. Ha csak egy magot zabálhat fel, akkor a 34 másodperc 1 perc 27 másodperc lesz, miközben az mp3DirectCut CPU affinity-jét állítva 1 magra, pontosan ugyananúgy 21 másodperc alatt végez (mondom, csak I/O műveletezik).
Igen, dorsyka, ez bloat, ráadásul annak egyik iskolapéldája. Most pedig képzelj el egy olyan hangvágó/framecopy-zó alkalmazást, amibe ffmpeg-et integráltak, és tádámm, így születik a bloatware.
arra nem gondoltal, hogy az ffmpeg mast csinal? ;) hint: de :)
Erre neked kellett volna gondolnod, mielőtt egyáltalán egy síkra hozod a kettőt.