( asch | 2024. 12. 17., k – 07:55 )

Jó, és most eltekintve attól, hogy mit nem lehet és miért: te mit szeretnél? Szerinted mi volna a helyes, mi volna az emberhez méltó? Talán ez volna az első, hogy ezt tisztázzuk. Egyelőre ott tartunk, ha jól látom lejjebb is olvasva, hogy mutogatsz az elmúlt évtizedekre, meg népszavazásra, meg hogy mire van jog (a jogot végső soron mindig az erő adja). Közben meg te magad konkrétan az elnyomás oldalára állsz, mert félted a szaros kis pénzedet, sőt a biztosító szaros kis pénzét.

Közben a másik serpenyőben az egészségről való önrendelkezés van. Én nagyvonalúan simán lemondanék a TB befizetéseimről, mert az igazság erős talaján állva lényegtelen semmiségnek tűnik ahhoz képest, amiről szó van. Tőlem nyugodtan fizethetik az autisták fejlesztését, a rákgyógyszert, a lélegeztetőgépeket és a defibrillátorokat az oltásmellékhatások kezelésére az én pénzemből is. Te is lehetnél annyira nagyvonalú, hogy megengeded nekünk, hogy úgy éljünk és haljunk, ahogyan szeretnénk.

Nem is egyértelmű egyébként, hogy a vizsgálatra el nem menők a drágábbak az egészségügynek. Például most halt meg egy ismerősöm rákban, aki nem ment vizsgálatra, de kórházba se ment végstádiumában se. Talán valami fájdalomcsillapítót kapott, de szépen otthon halt meg, ahogy kell. Olcsón, gazdaságosan. Másik ismerősömet meg évek óta kezelik rákkal, mert még "idejében észrevették". Na, ebben az esetben pont az lett a drágább aki minden tanácsot betartott, minden szűrésre elment, arra is amit csak javasoltak. Simán kijöhet, hogy statisztikailag is így van, hogy az az olcsóbb, aki nem megy orvoshoz.

Gondolj bele, hogy az orvosi protokollokat az állam csak elfogadja, de pont az egészségügy emberei dolgozzák ki, akik viszont a legtöbb pénz elköltésében érdekeltek. Nincsen arról szó, hogy a jó gazda próbálja csökkenteni a költségeket amennyire lehet. Az állam pedig a TB-t úgyis orvosokra fogja költeni, az a dolga. Az életvégi kezelésekre pontosan annyi pénzt fognak elkölteni, amennyi van. Tök mindegy mennyi van, azt el fogják költeni. És néhány kórházban töltött plusz nap lesz az az érték ami ezáltal előáll. Tehát a rendszer költségével érvelni a szabadsággal szemben nem csak erkölcsileg rendkívül visszás, hanem logikailag is öngól.