A 2G megszunesevel pedig ki fogom dobni (megfelelo helyre) a 2G es 3G kepes mobilokat (amikbol szinten van nehany, de nem hasznalom oket, annyi a hasznuk mint a ketutemu Trabantnak a garazsban (nosztalgia?).
Pedig jó lehetne még akár több évtizedig is egy régi, időtálló telefon, ha a multik nem akarnák erőltetetten, önző, mohó profitérdekből kivezetni a 2G hálózatot. De jobb "nekünk" (értsd: a multiknak és a kilóra megvett hatóságnak) a pazarlás, a kidobás, az újravásárlás. A mondandóm lényege ez volt, nem az, hogy meg kell-e tartani egy funkcióvesztett készüléket vagy sem.
Nem, a varoshatarig hasznalhatjak (sok varosba EURO4 a minimum a behajtashoz).
Esetleg Nyugat-Európában előfordul ilyesmi. Itthon behajthat. Az ólmozott benzinhez pedig az ég világon semmi köze. Kétütemű Trabant keverékbenzinnel megy, azt vezették ki a kutakról, mert már nem volt rá igény. Ja és nem ólmot kell keverni hozzá, hanem motorolajat. :)
A Yettelt megneztem (linkeltem is talan). A 2G lefedettsege ugyanolyan mint a 4G lefedettsege.
Örülök, hogy sikerült megtalálnod magadtól is. :)