( prygme | 2007. 01. 26., p – 07:13 )

elindul sima a windows nélkül telepített wineal is. akár spec install scriptett is lehetne hozzá írni a bP disztribbe, ami felrakja beállítja wineostól, hogy ezzel ne kelljen bajlódnia az ügyfélnek.
ezen kívül még itt néznék szét, egy másik alternatív megoldásért.

az apeh álláspontja egyébként egyértelmű. ugye magyarországon vagyunk. ez a menjetek a teleházba azt jelenti, hogy warezoljatok egy wint ameddig megycsináljátok az adóbevallást, aztán töröljétek le az egészet. ha érdeklődne a bsa, hogyan is adtátok be az elektorinus adobevallásotokat, mondjátok, hogy teleházban adtátok be. persze hivatalosan nyíltan ezt nem mondhatják, ki négyszemközt már hallottam tőlük.
ha jogi útra telelődik az ügy, azzal is érdemes érvelni, hogy így csak x86 platformon használható az ABEV, ami pl. sérti PPC Mac tulajdonosok, illetve unix/risc rendszerek tulajdonosainak jogait. mert a wine is csak x86 gépeken teszi használhatóvá az abevet.