( renard | 2024. 07. 08., h – 08:42 )

Én nem ítam, hogy az szar minőségű... kérdeztem.. mert ha az jó, akkor veszek én is.

A probléma megoldása egyszerű: veszel egy ilyen kábelt. Ráteszed egy mérlegre, amivel megméred a súlyát, és máris megtudod a tömegét. :) Ugyanezt megteszed egy biztosan igazi, vezetőnek csak rezet használó UTP patchkábellel, és összehasonlítod a két mérést. Mérhetsz ellenállást (vagy vezetőképességet) is. Ha kiderül, hogy nem tisztán rézből vannak az erek, akkor írsz a TEMU-nak, elpanaszolod, hogy hibás a kábel, ők erre elnézést kérnek, visszautalják a pénzed, a kábel meg marad nálad, azt nem kell visszaküldened. Amennyiben "igazi" kábelt kaptál, akkor örülsz. Ez persze nem garancia arra, hogy a legközelebbi rendelésnél is "igazi" kábelt kapsz.

 

áthúzni így már baromi egyszerű, a behúzás volt szívás

Én hiszek neked, bár ez is csak vélelmezés, amíg ki nem próbálod. :)

 

Szóval ha ez a 3ks temus kábel jó, simán megéri lecserélni a mostanit.

nem tudom hogy romlik el egy ilyen kábel

Feltehetően most arra gondolsz, hogy mégsem "igazi" a kábel, amit küldenek, ugye? :)

A réz és az alumínium nem barátai egymásnak, erősen eltérőek a kémiai és a fizikai tulajdonságaik is. Villanyszerelésnél szokott erősen problémás lenni, ha az alumíniumból és rézből lévő vezetékeket össze akarják kötni. Ezt legjobb elkerülni, de nem mindig lehet, ezért kerestek és találtak is rá megoldást: megfelelő kötőelemet kell használni, és meg kell akadályozni egy speciális paszta használatával, hogy egymással kapcsolatba kerülhessen a kétféle fém. Az oxigén, a pára és bármilyen egyéb dolog, ami a levegőben előfordul, komoly gondokat okozna egy ilyen kötésnek, ezért kell a paszta. A CCA kábelek gyártástechnológiáját nem ismerem, de az elfogadható, hogy egy gyárilag szerelt CCA patchkábel belsejében nincsenek olyan mostoha körülmények, mint a szabad levegőn, szóval a kémiai folyamatok nem lehetnek nagyon hevesek. :) Az alu sokkal merevebb a réznél, így gyakori hajlítgatások esetén hamarabb törik. Az alu sokkal rosszabb vezető a réznél, így PoE felhasználás esetén könnyen túlmelegedhet, ami nem igazán tesz jót az élettartamának, PoE eszközök használata esetén erősen ellenjavalt az ilyen kábelek használata. Azt el tudom képzelni, hogy megfelelő gyártástechnológiával készült CCA patchkábelek jól működjenek akár hosszú távon is olyan helyeken, ahol nincsenek kitéve mozgatásnak, pl. patchpanelek aljzatainak switchportokra csatlakoztatásánál, de én ezt sem erőltetném, mert egyrészt nem látok bele a kábel belsejébe, másrészt bármikor előjöhet az igény PoE használatára. CCA kábelt akkor érdemes használni, ha valamilyen ideiglenes kiépítésről van szó, és sok-sok km kábelre van szükség, amikor már számít a CCA kábelek olcsóbb ára. Ilyenkor megépíted a hálózatot, működik egy-két hétig vagy hónapig (pl. vizes vb, atlétikai vb, Formula 1 stb.), majd elbontasz mindent, a kábelek meg mennek a kukába - vagy hazaviszi, aki éri, és majd otthon szív vele, vagy más szív vele, aki megkapta ilyen-olyan módon. :)

Egyébként vásárlás előtt kérdezhetsz is az eladótól. Írj a TEMU-nak (illetve közvetlenül az eladónak), kérdezz rá a minőségre, kérdezz rá konkrétan, hogy miből vannak az erek.