( hajbazer | 2024. 04. 16., k – 11:56 )

nincs benne, explicit tiltja a letoltest.

A tiltás alól kivétel a magánmásolás, mivel azt a helyi törvények lehetővé teszik.

ahogy a szerzo is annak kereten belul ad neked hozzaferest.

A szerző nem ad nekem hozzáférést. A Youtube-nak ad engedélyt a mű nyilvános terjesztésére.

hanem? kiskutya? :) idezd a torveny szerint mi az es mi nem az (nem az, hogy kitalalod, hogy DRM, mer' a jutu eppen nem azt alkalmazza)

Lássuk.

(1) A szerzői jog megsértésének következményeit kell alkalmazni a szerzői jog védelmére szolgáló hatásos műszaki intézkedés megkerülésére, feltéve, hogy az említett cselekményt olyan személy hajtja végre, aki tudja, vagy akinek az adott helyzetben általában elvárható gondosság mellett tudnia kellene, hogy a cselekmény célja a műszaki intézkedés megkerülése.

Na de, mit tekintünk hatásos műszaki intézkedésnek?

A műszaki intézkedést akkor kell hatásosnak tekinteni, ha a mű felhasználását a jogosultak a hozzáférést ellenőrző vagy védelmet nyújtó olyan eljárás – különösen kódolás vagy a mű egyéb átalakítása, vagy másolatkészítést ellenőrző mechanizmus – útján ellenőrzik, amely alkalmas a védelem céljának elérésére.

A hirdetésblokkolók detektálása teljes mértékben független mechanizmus és nem szerzői jogi célból, sőt nem is másolásvédelmi célból, hanem a Youtube extraprofitszerzési céljából jött létre. A Youtube technikailag nem alkalmaz semmiféle jogosultságkezelést, sem külön másolásvédelmet (ez lenne a DRM, ha lenne) a nyilvánosan elérhető videókra. Az, hogy nem jeleníti meg explicit a Letöltés gombot (mert nem minden országban legális a magánmásolás), nem másolásvédelmi mechanizmus. Másolásvédelmi mechanizmus lenne a videók tartalmának titkosítása és a titkosítás kliensoldali feloldása. Persze, ehhez szakmailag is tisztában kéne legyél azzal, milyen DRM mechanizmusok léteznek. Olvasgass, dorsyka: https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_rights_management

Hátha egyszer felfogod.

A fénymásolás az fénymásolás. Külön rendelkezik róla a szerzői jogi törvény. > nem

De igen.

21. § *  (1) Az olyan művek szerzőit, amelyeket fénymásolással vagy más hasonló módon, papíron vagy más hasonló hordozón (a továbbiakban együtt: reprográfiával) többszöröznek, a magáncélú másolásra tekintettel megfelelő díjazás illeti meg. A díjat a reprográfiára szolgáló készülék gyártójának, külföldön gyártott készülék esetében pedig a jogszabály szerint vám fizetésére kötelezett személynek vagy – vámfizetési kötelezettség hiányában – egyetemlegesen a készüléket az országba behozó személynek és az azt belföldön először forgalomba hozó személynek kell a 20. § (2) bekezdésének harmadik mondatában meghatározott határidőn belül megfizetnie. A jogdíj megfizetéséért az adott készülék összes belföldi forgalmazója is egyetemlegesen felel. E díjon felül a reprográfiára szolgáló készüléket ellenérték fejében üzemeltető is köteles díjat fizetni. Mindkét díjat a közös jogkezelő szervezetnek kell befizetni.

Csak ezt is kitakarta a szemellenződ.

csak ugyebar olvasni is kene... :)

Neked meg értelmezni.