( bzt | 2024. 03. 30., szo – 15:36 )

Azert ne maszatoljunk.

Nincs maszatolás. Szerinted eleve hányan állnának neki nyomozni egy proprietary cucc, mondjuk a Windows belassulása miatt? Már ha egyáltalán legálisan megtehetik, ugyanis pl. a Microsoft esetében volt már olyan EULA, hogy tilos a performanciamérés... És ahogy fentebb is jelezték, ott eleve csak fizetett programozók nyúlhatnak hozzá a forráshoz, tehát abba akkor kerül ilyen, ha az a cég érdeke. (Most ne menjünk bele, hogy törvényi előírás a CIA backdoor megléte.)

Véletlen volt, persze, hogy kibukott, na de egy proprietary kód esetén még csak esély sem lett volna erre a véletlenre.

Foleg ha meg a backdoor fejlesztoje egyeb fejlesztest is letesz az asztalra.

Nem tett. 3 évvel ezelőttig se híre, se hamva ennek az illetőnek. Én biztos, elhajtottam volna a fenébe, és nem adok neki admin jogot.

Volt egyébként nálam is nagyon hasonló próbálkozás több is, ráadásul időben is pont azután, hogy együtt dolgoztam Lesse-vel és sűrűbben leveleztünk (2021 elején - közepén). Érkezett admin jogosultság kérés is egyik-másik repómra, meg mindenféle gyanús patch (nem issue vagy PR, amit mindenki láthat, hanem emailben jött ismeretlen címről, ami eleve gyanús). Három módosításból kettő lényegtelen és felesleges makróoptimalizáció, de rendben volt, az utolsó viszont sunyiba behozott egy buffer-overflow-t és potenciális végtelen ciklust. Bár nem láttam, hogy hogyan lehetne kihasználni, de mindesetre gyanús volt, így jobbnak láttam elhajtani. Ha kíváncsi vagy a részletekre, elő tudom keresni a levelet.

Szóval ja, résen kell lenni, ha open source projekteket visz az ember.