( hajbazer | 2023. 11. 19., v – 16:54 )

2016-ban? De, szakemberként laggard voltál.

Nem voltam.

Látod? Ez a magyarázkodás. Ha a szomszédod hinne neked és venne 200 wattos izzót mindenhova, fele feszültségre dimmelve, ahol LED-et használt, mert "környezetbarátabb egy 10 évente 1x legyártott 200W-os izzót használni [...], mint egy évente legyárott és 6000 km-ről idepöfögtetett kínai szar LED-et", akkor azonos lux esetén nem 180 kWh lenne a fogyasztása havonta, hanem 280 kWh. Ha te LED-re térnél át, akkor nem 60 kWh lenne a havi fogyasztásod, hanem ennél kevesebb.

Látod? Ez az átkozott befektetőlogikád. Jössz a luxokkal, meg a lumen/wattokkal. Amivel csúsztattál régen és csúsztatsz most is. Nem állítottam, hogy a legjobb lumen/watt arányú világítással világítok. Azt állítottam, hogy kevesebbszer vásárlom újra a lámpáimat, mint az átlag a kínai szar LED-eket. Azt állítottam, hogy kevesebb elektromos áramot fogyasztok az átlagnál és 60 kWh/hó esetén ez így is van.

te direkt választottál egy nem környezetbarát megoldást, amiről pontosan tudod, hogy nem környezetbarát, de próbálod megmagyarázni, hogy miért az, amikor meg végképp nem tudod megmagyarázni, akkor jössz azzal, hogy de átlagban kevesebbet fogyasztasz és persze csak a villanyt nézed, az, hogy egy szar panelben laksz szar távfűtéssel, az mellékes...

Nem mindegy, hogy milyen szempontból környezetbarát. Gyártás és újravásárlás szempontjából környezetbarátabb egy izzó, mint egy kínai szar LED, amiben 2 éven belül felpúposodik a kondenzátor és elkezd villogni. Fogyasztás szempontjából környezetbarátabb egy LED, amíg működik. Én viszont a 200W-os izzómmal is környezetbarátabb vagyok, mint a szomszéd, mert áramot kevesebbet fogyasztok nála.

A LED-ekkel való környezetvédelem az bizony környezetvédelem.

Nem, nem az.

Amit te művelsz, az viszont álkörnyezetvédelem.

Amit én művelek, az a valódi környezetvédelem, ugyanis nem csak a villanyfogyasztásomat, minden más fogyasztásomat is átlag alatt tartom, beleértve a készülékek újravásárlását.