( gee | 2022. 11. 22., k – 04:16 )

az USA hasonló ámokfutásai kapcsán udvariasan félrenézünk, s eszünkbe sem jutnak semiféle szankciók.

Egyfelől olyan dolgokat hoztál fel, amik évtizedekkel ezelőtt történtek.

Vannak ezek közül olyanok, (pl. Hirosima és Nagaszaki), amikről azért már évtizedek óta úgy gondoljuk, hogy nem volt jó ötlet (bár ugye háború volt, egy olyan háború, amiben mindkét oldal polgári célpontokat illetve civileket is támadott éveken át).

A maradék legalább fele eléggé véleményes, de most ebbe ne is menjünk bele!

Tegyük fel, hogy holnap az USA megtámadja mondjuk Mexikót, vagy Kubát. Csak azért, mert. Nem néznénk udvariasan félre, mennének a nyilatkozatok, hogy ezt így nem kellene, nem kellett volna, stb. Viszont szankciók? Milyen szankciók? Az USA a bolygó kb. legnagyobb gazdasága és egy csomó cég + nemzetközi szervezet központja. Aki szankcionálni akarná, az saját magát vágná el a nagy piactól és ezektől a cégektől, szervezetektől.

Ez a különbség Oroszország és az USA között, hogy ha az USA akarná, lehetne aggresszív geci, és a föld maradék országai nem nagyon tudnának vele mit kezdeni. Oroszország viszont egy nagy méretű de ehhez képest gyengécske ország. A gazdasága kisebb mint mondjuk Olaszországé (konkrétan 11. a méretét tekintve). Valahol azt olvastam, hogy vannak olyan USA tagállamok, amik magukban erősebbek gazdaságilag, mint Oroszország. Szóval Oroszországnak nincs meg hozzá az ereje, hogy embekedjen a nemzetközi porondon. A szomszéd kis államokkal (mondjuk Afganisztánt kivéve) el tudott bírni, de ennél többre nem tellik.