A protokollt mint olyat te képzelted oda még a "pro" szó sincs benne az előző bejegyzésemben.
Hidd el tisztában vagyok hogy az RS-485 az adat reprezentációja átviteli közegen. Jelen esetben feszültségszintek az A és B vonalon, ezt fogadja egy komparátor a másik oldalon ami érzékeli, hogy melyik polaritással jön éppen a jel, ebből lesz 1 vagy 0. Ha fordítva kötöd be, ezért lesz invertált.
Az amit linkeltél meghajtó nem lesz full duplex RS-485-n hiszen egy időben nem mehet két jel. Viszont RS-422-n full-duplex is tud lenni.
Amugy. hogy beszélgetünk, találtam olyat amikor ilyesmi meghajtóval és talán 6db ellenállással trükköztek és full duplex lett 1 érpáron, de az meg már nem RS-485, mert ahogy írtad az RS-485 nem a protokollt definiálja (amugy ilyet nem mondtam hogy azt), hanem az adatátvitel módját 1 csavart érpáron.
A M-S felállás sok esetben megvan, más kommunikációs megoldásokban is, mert általában egyszerűbb mint egy multi-master vagy nevezzük egyenrangú megoldásnál. Igen a MODBUS is ilyen, de M-Bus, 1-wire, DMX és sok egyedi protokoll is, ahol a MASTER a kommunikáció kezdeményező, a SLAVE pedig a válaszoló vagy hallgató. Változhat a kommunikáció közben az is hogy éppen adó vagy vevő. DMX pl egy irányú, de DMX-RDM már két irányú, ott változik menet közben az adatirány, amikor a SLAVE válaszol.
Ahogy leírta neki kellett üzenetet küldeni a sugárzásmérőre amire választ kellett várnia. De mindenféle vacak, napelemes inverterek, BMS, stb... ugyanígy működik.
Pont ezt a drivert néztem, de annó úgy döntöttem, hogy kihagyom. Eléggé egyedi ahhoz, hogy nehéz legyen megjavítani, hibát keresni. Külön kellene még eszköz stb... Így lett normál ethernet meghajtó a uC-n.
Majd lehet egy labor teszten kipróbálom.